24.1.2020

Tři body! Dynamo opět sestřelilo brněnskou Kometu

Pardubice – Ve 39. kole doma Pardubice znovu zaskočily brněnskou Kometu! Dynamo do zápasu vstoupilo aktivně a nechtělo nechat nic náhodě. Přesto, že inkasovalo jako první, čtyřmi trefami otočilo skóre ve svůj prospěch a téměř po měsíci bralo plný bodový zisk!

Tipsport extraliga, 39. kolo, pátek 24.1.2020, enteria arena

Kometa Brno

4:2
1:1, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 14:19 Blümel (Rolinek, Mikuš, 5/5), 21:23 Kusý (Látal, 5/5), 31:18 Kousal (Kolář, 5/4), 58:18 Mandát (5/6) - 13:59 Svozil (5/5), 40:36 Rákos (5/5). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Gebauer, Kis. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 9719. Střely na branku: 28:28 (8:12, 14:8, 6:8). Zblokované střely: 16:12. Hity: 9:13. Vhazování: 34:35. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4. Hráči utkání: Pavel Kantor - Stanislav Svozil.
Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, Zdráhal, Kolář, Voráček, Ivan, Holland, Blažej – Mandát, Kousal, Vondrka – Svačina, Harju, Machala – Kusý, Poulíček, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič.
Kometa Brno: Vejmelka – Bartejs, Němec, Baranka, Gulaši, Svozil, Malec – Zaťovič, Rákos, Mueller – Plekanec, Erat, Orsava – Kusko, Kucsera, Plášek ml. – Střondala, Horký.

Na zápas proti Brnu se Pardubice těšily a věděly, že musí v tomto zápase bodovat. Úvodní buly vyhráli domácí a hned v první minutě jsme viděli překvapivou střelu, kterou zastavoval až Vejmelka. V 9. minutě se nechal po hákování vyloučit domácí kapitán Kolář. Kantor v oslabení musel zasahovat proti třem projektilům, to se mu povedlo a Dynamo tak svoje první oslabení přežilo. Na konci 14. minuty si puk převzal Stanislav Svozil, obtočil se kolem Kantorovy brány, ten se nestihl přesunout ke druhé tyči a na zakončení nedosáhl - 0:1. Domácí na vyrovnání nemuseli dlouho čekat, o 21 sekund později se Pardubice natlačily před soupeřovu branku a puk dostaly za záda brněnského mladíka až napotřetí, jako poslední se puku dotkl Matěj Blümel, který dorovnal skóre utkání - 1:1.

Druhá třetina začala daleko lépe pro domácí, chvíli po začátku si převzal puk Martin Látal, obkroužil kolem branky podobně jako v první třetině Stanislav Svozil. Jeho pokus Vejmelka ještě stihl vyrazit betonem, ale na dorážku Denise Kusého už byl krátký a Pardubice se tak ujaly vedení - 2:1. Domácí ve druhé třetině byli daleko více na puku a tlačili se do branky. Ve 31. minutě si první přesilovou hru zahráli i domácí. Ti hned po 37 sekundách výhodu využili, po nahrávce Jana Koláře vystřelil z mezikruží Robert Kousal, který razantní střelou propálil brankáře Brna - 3:1. Dynamo mělo ve 38. minutě velkou šanci, když jelo v přečíslení na brněnskou branku. Bohužel Holland nedokázal odkrytou branku trefit přesně.

V poslední třetině utkání jsme na gól nečekali dlouho, po 36 sekundách se prosadil Daniel Rákos, jeho gól musel potvrdit až videorozhodčí a snížil tak na jednobrankový rozdíl - 3:2. Po vstřeleném gólu Brno dostalo druhý dech a hnalo se za vyrovnáním. To se hostům ale nepovedlo a naopak při hře bez brankáře inkasovali, když z velkého úhlu Jan Mandát trefil brusli brněnského obránce Němce, který si puk srazil do vlastní branky - 4:2.

Dynamo tak před skvělou kulisou porazilo Kometu Brno 4:2 a po téměř měsíci si připsalo plný bodový zisk!

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Souhlasím, že první třetina byla vyrovnaná, hodně nám pomohl gól na 1:1, hlavně psychicky. Hodně nás vzadu podržel Kantor. Oslabení jsme zvládli velmi dobře, tam jsme soupeře k ničemu nepustili. Opět můžu říci, že poslední zápasy hrajeme velmi dobře, naše výkony mají vzestupnou tendenci a rádi bychom v tom pokračovali."

Libor Zábranský (HC Kometa Brno):„Myslím si, že první třetina byla vyrovnaná, po nedůslednosti jsme však dostali na 1:1. Zápas rozhodla pasáž prvních jedenácti minut ve druhé třetině. Do hry nás vrátila branka na začátku třetí třetiny. Bohužel jsme se zápasy body nebrali, rozhodla agresivita Pardubic ve druhé třetině."