8.12.2019

Šestibodový víkend! Dynamo sestřelilo i Kometu

Pardubice – Po sobotní výhře nad pražskou Spartou si Dynamo smlslo na dalším zvučném soupeři! Na domácím ledě Pardubice porazily Kometu Brno a před reprezentační přestávkou si zapsaly plných šest bodů. Výhru nad Kometou řídil hattrickem Radoslav Tybor, jeho útočný parťák Robert Kousal zapsal pět kanadských bodů za gól a čtyři nahrávky.

Tipsport extraliga, 26. kolo, neděle 8.12.2019, enteria arena

Kometa Brno

6:2
1:1, 3:1, 2:0
Branky a nahrávky: 10:47 Tybor (Kousal; 5/5), 24:07 Kindl (Mikuš, Harju; 5/5), 27:13 Tybor (Kousal; 5/5), 31:20 Látal (Kousal, Kolář; 5/5), 40:33 Kousal (Kolář, Kusý; 5/4), 56:16 Tybor (Kousal; 4/4) – 6:47 Lev (Plekanec, Hruška; 5/5), 35:06 Orsava (5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:5, navíc Tomáš Voráček (PCE) 10 min. osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 8017. Střely na branku: 27:29 (5:8, 13:12, 9:9). Zblokované střely: 6:11. Hity: 5:7. Vhazování: 21:36. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2. Nejlepší hráči: Robert Kousal – Jan Hruška.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, Kolář, Voráček, Mikuš, Ivan – Mandát, Kousal, Tybor – Machala, Harju, Kindl – Kusý, Vlach, Látal – Beran, Pochobradský, Poulíček – Matýs.
Kometa Brno: Vejmelka (31:20 Klimeš) – Bartejs, Němec, Pyrochta, Glover, Gulaši, Svozil, Malec – Zaťovič, Holík, Hruška – Plášek, Plekanec, Horký – Orsava, Lev, Svačina – Jenyš, Kusko, Kucsera.

Pardubice se hned v úvodu zápasu dostaly do zajímavé šance, po sražené střele Vlacha skončil puk těsně mimo bránu. Útočné snažení Dynama zbrzdilo vyloučení, to domácí ubránili, ale hned po jeho konci Kometa otevřela skóre utkání, když Plekancův nástřel od modré čáry tečoval těsně před Kacetlem Jakub Lev, jehož trefu musel ještě posvětit videorozhodčí – 0:1. Východočeši hned poté přidali na obrátkách, po zajímavých příležitostech Ivana a Kusého přišlo v 11. minutě vyrovnání. Kousal našel prudkým pasem do jízdy Radoslava Tybora, ten ze samostatného úniku uklidil puk přesně do horního rohu brány – 1:1.

Na začátku páté minuty druhé části už se pardubičtí fanoušci radovali z vedoucího gólu, po vyhraném vhazování Dynama vyrazil Vejmelka puk před sebe, kde číhal Denis Kindl a pohotovou dorážkou procpal kotouč do sítě pod rukou gólmana – 2:1. O tři minuty později znovu ukázal své schopnosti Radoslav Tybor, jenž zůstal osamocený za obranou Komety a nekompromisně zakončil pod horní tyč – 3:1. Pardubičtí hokejisté i nadále pokračovali v dobrém výkonu, ve 32. minutě byli odměněni čtvrtou brankou, Kousalovu střelu po ledě od modré čáry ještě tečoval Martin Látal a vyhnal Vejmelku z brány – 4:1. Z ničeho nic přišla necelých pět minut před koncem třetiny snižující trefa, Jakub Orsava si převzal puk ve středním pásmu, udělal tři kroky do pásma a prudkou ranou vymetl horní roh pardubické branky – 4:2. Na rozdíl jediné trefy mohl snížit Plekanec, jeho gólovou šanci zneškodnil skvělým zákrokem Kacelt.

Východočeši nechtěli ponechat nic náhodě a hned po třiatřiceti vteřinách ve třetí části odskočili na rozdíl tří branek. Střelecký pokus Koláře od modré byl zblokován, puk se vrátil na hůl Roberta Kousala, jenž ke třem asistencím připsal také jeden přesný zásah – 5:2. Pár okamžiků poté ujížděl sám na gólmana Plekanec, jenž byl faulovaný a bylo nařízeno trestné střílení. Plekanec si Kacetla rozhýbal, nedokázal však zvednout puk nad jeho pravý beton. O další pardubickou trefu se mohl postarat Vlach, ten ale po nahrávce od Látala při přečíslení dvou na jednoho minul. Tři minuty před koncem dokonal Radoslav Tybor hattrick, při rychlém přečíslení dostal z levé strany od Kousala pas před bránu a překonal bezmocného Klimeše – 6:2. Dynamo ještě v samotném závěru muselo bránit svůj čtyřbrankový náskok ve dvojnásobném oslabení, při kterém navíc Kometa odvolala brankáře, ale výsledek už zůstal neměnný.

Radek Bělohlav (HC Dynamo Pardubice): „Nám se tento zápas podařil, kluci byli na vlně ze soboty. Únavu vstřebali a pohybovali se parádně, dá se říct, že byli první na puku a o to to měli jednodušší. Měli jsme problém při naší moc velké aktivitě, kdy jsme dostali gól na 4:2 po taktické chybě, ale jinak jsme zápas odehráli v dobrém rozpoložení a poprvé jsme vlastně hráli do konce zápasu bez nervů.“

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): „Po zápase s Plzní jsme apelovali na hráče, že musíme zlepšit agresivitu, pohyb, protože se nám ten zápas nelíbil a po vyrovnané první třetině jsme tenhle způsob hry udrželi pouze osm minut po vstřelení gólu na 4:2, kdy domácí už byli ve tříbrankovém vedení. Tam jsme se prezentovali chvilku hrou, kterou bychom chtěli, mohli jsme zápas zdramatizovat, góly jsme ovšem nedali a ve třetí třetině jsme už po gólu v přesilovce na 5:2 nenašli způsob, jak zápas zdramatizovat a domácí vyhráli zaslouženě.“