Film Navždy za Dynamo

Při příležitosti oslav 100 let pardubického hokeje natočilo Dynamo Pardubice ve spolupráci s Bez frází unikátní dokumentární film o tom, co hokej pro Pardubice jako město znamená. Vše reflektuje pomocí příběhů lidí, kteří sice žijí naprosto rozdílné životy, ale ty se vždy střetnou na hokejovém stadionu během domácích utkání svého oblíbeného klubu. Všechny přitom spojuje jediné – absolutní vášeň pro Dynamo. Přijďte si vychutnat film na velkém plátně přímo v prostředí enteria areny.

Masér a kustod A-týmu Martin Mandys, bývalý kapitán a dnes funkcionář Tomáš Rolinek, legenda klubu Bohuslav Šťastný, bývalý gólman a dnes sportovní ředitel Dušan Salfický, oddaná dlouholetá fanynka Hana Sejkorová a mladičký Daniel Herčík, který si připisuje v mládežnických výběrech první góly a starty. Šest životních příběhů, které mapují události především sezony 2021/22, kterou poznamenala nejen pandemie koronaviru, ale i nečekaně brzký konec Dynama v extraligovém play-off.

To jsou ale ty velké příběhy hokejové sezony, které si fanoušci budou pamatovat. Ale pak jsou zde ty malé. Cesta na jeden zápas. Příprava vánočního menu v kabině Dynama. Trénink starší přípravky. Prohra v derby s Hradcem Králové nebo výhra nad Spartou. Nejen ty se podařilo týmu Bez frází detailně zmapovat i díky tomu, že během celé sezony měli neomezený přístup do pardubické kabiny, kde jim jak hráči, tak trenéři dali nahlédnout do zákulisí hokejového života na extraligovém stadionu.

Někdy se vyhraje, jindy prohraje. Nic z toho ale neznamená konec, vždy je zde další zápas, další sezona, další naděje. A hlavně touha být u toho. Být součástí obrovské hokejové rodiny Dynamo, která přesahuje hranice regionu. Protože Za Dynamo jedině „navždy“.

Tělesně postižení spoluobčané na vozíčku mají vstup na promítání v enteria areně zdarma, stejně jako jejich jednočlenný doprovod. Místa pro vozíčkáře jsou na severní tribuně nad sektory 108 a 110. Je nutné, aby se vozíčkáři vzhledem k omezené kapacitě haly nahlásili předem buď e-mailem na vladislava.tatarova@hcdynamo.cz, nebo na telefonním čísle 466 741 630. Při vstupu do haly se vozíčkáři musí vozíčkáři legitimovat průkazem ZTP nebo ZTP/P.

Vstupenky na promítání filmu Navždy za Dynamo 17. ledna v enteria areně jsou v online prodeji ZDE. Dostupné jsou také na pokladnách enteria areny.

Název: Navždy za Dynamo

Žánr: Dokumentární / Sportovní