enteria arena

enteria arena

enteria arena je multifunkční halou, kterou je možno využít vedle hokeje i pro další sporty a celou řadu větších kulturních a společenských akcí, jako jsou koncerty a různé druhy meetingů. Hlavním uživatelem je hokejový klub, hlavní náplní je především lední hokej. Ledová plocha je v enteria arena v provozu deset měsíců v roce (v malé hale osm měsíců). Zastřešení druhé ledové plochy předcházelo rekonstrukci hlavní haly. Obě haly jsou propojeny a tvoří jeden celek.

Adresa: Sukova třída 1735, 530 02 Pardubice
Telefon: 466 741 611
Fax: 466 741 613
Internetové stránky arena.rfpardubice.cz
E-mail: info@arenapce.cz
Majitel: Rozvojový fond Pardubice, a. s.
Rozměry kluziště: 59×28,75 m
Kapacita pro lední hokej: 10 194 míst

Mapa okolí arény

Jak se dostanete do enteria areny?

Spojení od vlakového i autobusového nádraží je trolejbusovými linkami 3, 33 nebo autousovými 10, 16, 17, 23 na zastávku Zimní stadion. Spojení k aréně naleznete na serveru IDOS.

Historie

Umělá ledová plocha byla v Pardubicích instalována v roce 1947, na konci 50. let byla zastřešena. Vlastníkem stadionu bylo od roku 1998 Město Pardubice. Původní kapacita 11 500 míst se po redukci míst k stání snížila na 9000 míst. Svoji kapacitou tento stadion patří mezi největší a nejmodernější v republice.

V roce 2001 prošel zimní stadion rozsáhlou rekonstrukcí, kterou provedla firma Metrostav Praha. Celkové náklady přesáhly 300 milionů korun. Ze zimního stadionu se později stala enteria arena, která je majetkem Rozvojového fondu Pardubice. Kapacita stadionu byla po rekonstrukci zvýšena na 9300 míst. Před sezonou 2007/2008 byla aréna dostavěna dle původního projektu z roku 2001, díky dostavbě západní tribuny byla její kapacita navýšena na 10 194 míst.

Současnost

Hala je vybavena na úrovni nejlepších hal Evropy. Sedadla v dolních sektorech jsou polstrovaná, na balkonech plastová. U stropu enteria areny visí moderní jumbotron se čtyřmi velkoplošnými obrazovkami a ukazateli skóre, na chodbách, schodištích jsou umístěny televizní obrazovky, takže diváci neztrácí přehled na ledě ani při návštěvě bufetu. To vše umožňuje vnitřní televizní okruh jímž je hala vybavena a vysílání ICE–TV. Samozřejmostí jsou VIP sektory, na severní straně se nachází Bully Bar a Hockey Restaurant Hattrick, z něhož je výborný výhled na ledovou plochu. Na severozápadním ochozu je Párty box. Na východní tribuně je až pod střechou umístěno PRESS centrum s rozsáhlým zázemím.

V podzemním podlaží jsou umístěny šatny, ošetřovny, vrátnice a spojovací chodba mezi arénou a malou halou s technickým zázemím pro provozovatele.

V prvním nadzemním podlaží najdete na jižní tribuně pokladny a prodejnu sportovního zboží. Od jihu přes východní stranu se dostanete po ochozu na stranu severní. Právě na východní straně jsou umístěny bufety a obchod se suvenýry. Pokud hledáte větší pohodlí, můžete navštívit na severní tribuně Bully Bar, na severní tribuně jsou i místa pro vozíčkáře. Na západní tribuně jsou rovněž umístěny dva stánky s občerstvením.

V jižní části druhého nadzemního podlaží sídlí správa haly a je zde další restaurace, na východní straně jsou VIP sektory, na severní pak Restaurant Hattrick s již zmíněným kvalitním výhledem na ledovou plochu.

Ve třetím nadzemním podlaží jsou na východní straně prostory pro novináře, na severu je kabina pro videorozhodčího i režie velkoplošné obrazovky.