6.3.2020

Hotovo! Dynamo výhrou v Brně zachránilo Tipsport extraligu

Brno – Cíl splněn! Hokejisté pardubického Dynama zvládli důležitý zápas 52. kola Tipsport extraligy v Brně a uhájili tím svojí příslušnost v nejvyšší soutěži! Výhru vystřelil v závěru první třetiny Patrik Poulíček, definitivní razítko na vítězství 2:0 udělal do prázdné branky Tomáš Rolinek!

Tipsport extraliga, 52. kolo, pátek 6.3.2020, DRFG arena

Kometa Brno

0:2
0:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 17:59 Poulíček (Mandát, Svačina; 5/5), 59:21 Rolinek 5/6. Rozhodčí: Kika, Veselý – Gebauer, Rampír. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 7 232. Střely na branku: 20:23 (6:15, 7:5, 6:2) Zblokované střely: 11:5. Hity: 14:9. Vhazování: 33:31. Průběh utkání: 0:2. Hráči utkání: Stanislav Svozil - Pavel Kantor.
Kometa Brno: Čiliak – Baranka, O. Němec, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Svozil, Krenželok – Zaťovič, Holík, Mueller – Červený, Plekanec, Střondala – Stránský, Rákos, Vincour – Jenyš, Kusko, Horký.
Dynamo Pardubice: Kantor – Zdráhal, Mikuš, Kolář, Zacharčuk, Holland, Voráček, Blažej – Tybor, Kousal, Vondrka – Svačina, Poulíček, Mandát – Látal, Harju, Kusý – Paulovič, Rolinek, Machala.

Utkání, ve kterém se rozhodovalo o setrvání Dynama v nejvyšší soutěži, začalo spíše opatrně, jeden z prvních střeleckých pokusů Komety ovšem hned zaváněl vstřelenou brankou. Střondala po spolupráci s Plekancem zakončoval z hranice brankoviště, Kantor ale puk vyrazil a odolal také dorážce Svozila. Chvíli poté zkoušel otevřít skóre zápasu Martin Látal na druhé straně kluziště, dostal se i do slibného zakončení, ale Čiliak byl připraven jeho střelu likvidovat. Stejně jako ránu Zacharčuka o pár minut později. Ve druhé polovině první třetiny mělo Dynamo mírně navrch, obraně Komety se však dařilo odrážet pardubické útoky. Na rychlý protiútok v 18. minutě ale Brno nezareagovalo. Akce Pardubic byla ukázková, začala již v obranném pásmu a pokračovala přes Svačinu, jenž na modré čáře přenesl hru z levého na pravé křídlo Mandátovi, ten se neukvapil se zakončením a připravil lahůdku pro Patrika Poulíčka, jemuž už stačilo pouze přesně nastavit hůl.

Bojovný duel tak šel za stavu 1:0 pro hosty do druhé dvacetiminutovky. V ní již po dvou minutách mohl skórovat Rákos, přihrávku Vincoura do dobré pozice však jeden z obránců Dynama zneškodnil. Kantor stále odolával pokusům Komety a domácí svou první branku nevstřelili ani po úspěšném vhazování Plekance, kdy pálil z první Horký. Kantor pouze vyrazil a k dorážce se dostal Červený, v tutové příležitosti však nedokázal zvednout puk nad beton pardubického brankáře. Za Čiliakem pak zazvonila tyč po střele Radoslava Tybora, jenž dostal parádní nabídku zpoza branky od Mikuše.

Napínavý zápas udělal na začátku třetí třetiny ještě zajímavějším Robert Kousal, když se jako první hráč utkání nechal vyloučit na dvě minuty. Oslabení ale Dynamo zvládlo, drželo tedy vedení o pouhou jednu branku. Kometě se dlouho nepodařilo na delší dobu usadit v útočném pásmu, Východočeši dobře pracovali v obraně a nekomplikovali si boj o extraligovou příslušnost. A skvělý Kantor nadále držel naděje svého celku, jehož fanoušci již pomalu začínali slavit. Naplno mohli začít v poslední minutě, když se v čase 59:12 prosadil nejstarší hráč Pardubic Tomáš Rolinek střelou do prázdné brněnské branky. Dynamo tedy zvládlo získat všechny tři body a extraligu si zahraje i příští rok, který bude již 71. sezonou mezi elitou v řadě.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Musím utkání hodnotit stejně jako s Kladnem. Jsou to soupeři, kteří urputně bojují, hrají agresivně, jsou organizovaní, hrají parádně do defenzivy. Vůbec jsme se proti nim neprosadili, jen mladý Svozil měl dnes dvě velké šance. To je strašně málo a vůbec jsme nebyli ochotní vyhrávat osobní souboje. Tlačili jsme po první gólu, který jsme dostali v přečíslení, do útoku, ale tam se musíte udržet na kotouči, a to se nám vůbec nedařilo. Pardubice byly v obranné fázi nekompromisní a obětaví, přes což jsme se bohužel nedostali. Máme deset dnů na to, aby se to v hráčích trochu zlomilo, musíme potrénovat, vyčistit hlavu a začít úplně jinak. Tento výkon byl tristní.

Milan Razým (HC Dynamo Pardubice): V první řadě nám spadl obrovský kámen ze srdce, do zápasu jsme šli stejně, jako do každého předchozího v posledních 15 kolech. V každém z nich jsme museli hrát, jako by byl tím posledním. Naštěstí se nám povedlo potřebné body k záchraně získat. Na zápas jsme se připravovali, chtěli jsme, aby kluci unesli tíhu okamžiku. Kometa nám ovšem nedala nic zadarmo, my jsme hráli na krev, zvládli jejich přesilovku, podařilo se nám také dát krásný vedoucí gól. V závěru jsme zápas s enormním úsilím všech hráčů dotáhli do vítězného konce. Třešničkou na dortu je první vychytaná nula Pavla Kantora, chytal skvěle od té doby, co dostal důvěru. A kdo jiný měl dát poslední gól, než Tomáš Rolinek, který odvedl neskutečnou porci práce pro tým. Kometě bych chtěl samozřejmě popřát hodně úspěchů v playoff.