11.3.2022
Ladislav Adámek

Dynamo vyšláplo do předkola pravou nohou. Energii porazilo 3:2

První krok za postupem do čtvrtfinále má Dynamo úspěšně za sebou. Domácí poslali do dvoubrankového vedení Ondřej Rohlík a Lukáš Anděl. Ve druhé třetině zvládla Energie vyrovnat, vedení však rychle vrátil Dynamu David Cienciala, jehož branka byla nakonec i vítězná.

Tipsport extraliga, PŘ1, pátek 11.3.2022, Pardubice, enteria arena

Karlovy Vary

3:2
1:0, 2:2, 0:0
Branky a nahrávky: 07:06 Rohlík (Koffer, Anděl; 5/5), 26:33 Anděl (Košťálek, Rohlík; 5/5), 33:11 Cienciala (Košťálek, Říčka; 5/5) – 29:32 Beránek (Vondráček, Kulich; 5/5), 32:56 Černoch. Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Lhotský, Svoboda. Diváci: 7658. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 36:24 (19:6, 9:11, 8:7). Zblokované střely: 17:28. Hity: 7:7. Vhazování: 37:42. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Zdráhal, Vála, Košťálek, Kolář, Hrádek – Camara, Poulíček, Musil – Říčka, Kousal, Cienciala – Koffer, Anděl, Rohlík – Paulovič, Urban, Matys.
Karlovy Vary: Lukeš – Rohan, Plutnar, Dlapa, Parkkonen, Havlín, Pulpán, Weinhold – Rachůnek, Hladonik, Flek – Beránek, Kulich, Vondráček – Koblasa, Černoch, Kohout – Osmík, Jiskra, Průžek.

Vstup do předkola Dynamu vyšel. Domácí jednoznačně přehrávali Karlovy Vary a na Štěpána Lukeše vyslali celkem 19 střel. Právě karlovarský brankář byl hrdinou první třetiny. Svůj tým zachránil při šancích Rohlíka, Hrádka a dvou nebezpečných pokusech Musila.

Recept na Lukeše našel až Ondřej Rohlík, který v osmé minutě zakončil samostatný únik nechytatelnou střelou do levého horního rohu – 1:0. Druhý gól mohl v závěru třetiny přidat Robert Kousal, proti jeho střele do odkryté poloviny brány však skvěle zakročil Lukeš. Na druhé straně zahrozil v oslabení Flek, jehož střela Frodlovi propadla těsně vedle levé tyčky.

Ve druhé třetině nejprve Jan Košťálek nastřelil bombou od modré čáry tyčku, následně už se ale Dynamo mohlo radovat. Lukáš Anděl se dostal do úniku, který stejně jako v první třetině Ondřej Rohlík, proměnil nekompromisně – 2:0. Dvougólové vedení však nevydrželo dlouho. Už po třech minutách se o snížení postaral po pohledné kombinaci Ondřej Beránek 2:1.

Ve 13. minutě už bylo vyrovnáno. Přesilovou hru Energie využil přesnou střelou nad Frodlovu vyrážečku Jiří Černoch2:2. Domácí odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a už o po patnácti vteřinách vrátil Dynamu vedení úspěšnou dorážkou David Cienciala 3:2.

Třetí třetinu načal dobrým zákrokem Dominik Frodl, který vyrazil tvrdou střelu Tomáše Rachůnka z mezikruží. Následně se ke střele ze své oblíbené pozice na přesilové hře dostal Robert Říčka, ani on ale nedokázal na brankáře vyzrát.

Velkou šanci vrátit Pardubicím dvoubrankové vedení měl v 50. minutě Tomáš Urban. Centr čtvrtého útoku však z bezprostřední blízkosti Lukeše překonat nedokázal. Karlovy Vary se následně snažily o závěrečný tlak, který ještě v závěru podpořily hrou se šesti hráči v poli. Dynamo však díky skvělé obětavosti a zákrokům Dominika Frodla vyrovnání nedovolilo a připsalo si první výhru v sérii.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme dobrý začátek. Byla škoda, že jsme nebyli schopni odskočit za stavu 2:0 a dát ještě třetí gól. Dali jsme tam břevno a pak jsme dostali z protiútoku gól, kde jsme špatně rozebrali hráče. Soupeř pak i vyrovnal z přesilovky, kde se nám to tak smolně odrazilo. Naštěstí jsme se vrátili hned zpátky do vedení. Třetí třetina už byla z naší strany slušná. Samozřejmě nějaké šance si soupeř vypracoval, my jsme tam také měli šance. V závěru dobrá obětavost, padali tam kluci po tlamě. Takhle by to mělo vypadat v play off."

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): „My jsme do utkání nevstoupili dobře, v první třetině jsme mohli prohrávat klidně 3:0. Od druhé třetiny jsme se začali lépe hýbat a když se nám podařilo se nám vyrovnat na 2:2, tak jsme věřili, že ten zápas zvládneme. Bohužel, pět vteřin po tom, co dáme gól přišla taktická chyba, kdy jsme udělali zbytečně přerušenou hru a z buly jsme dostali gól. Poté jsme třicet minut bušili do plných a ten gól jsme nedokázali dát."