14.3.2022

3:0 na zápasy! Dynamo ukončilo Energii sezonu a bude hrát čtvrtfinále

Pardubičtí hokejisté vyrazili do Chomutova s jasným cílem - ukončit sérii předkola a připravit se na čtvrtfinálovou bitvu s Českými Budějovicemi. To se Dynamu povedlo, vyrovnané utkání rozsekl v prodloužení nejlepší střelec Východočechů Robert Říčka. Skvělým výkonem v brance se prezentoval Dominik Frodl.

Tipsport extraliga, PŘ3, pondělí 14.3.2022, Chomutov, ROCKNET ARÉNA

Karlovy Vary

2:3p
2:2, 0:0, 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 02:56 Vondráček (Beránek; 5/5), 19:41 Beránek (Flek, Havlín; 5/4) – 14:45 Musil (Camara, Matys; 5/4), 15:08 Poulíček (Hrádek, Kolář; 5/5), 08:06 Říčka (Poulíček; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Lederer, Ganger. Diváci: 2035. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:2. Střely na branku: 37:36 (13:9, 8:9, 9:13). Zblokované střely: 13:16. Hity: 8:3. Vhazování: 39:43. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Karlovy Vary: Lukeš – Rohan, Plutnar, Parkkonen, Mikyska, Havlín, Pulpán, Weinhold – Rachůnek, Hladonik, Flek – Beránek, Kulich, Vondráček – Koblasa, Černoch, Kohout – Jiskra, Mikúš, Redlich.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Zdráhal, Vála, Petgrave, Kolář, Hrádek, Nedbal – Camara, Kousal, Musil – Říčka, Poulíček, Cienciala – Koffer, Anděl, Rohlík – Paulovič, Urban, Matys.

Pardubice nevstoupily do utkání dobře a domácím se rychle dařilo převzít iniciativu a útočit. Z toho pramenila rychlá trefa, kterou si ve 3. minutě připsal Tomáš Vondráček, jemuž se povedlo dostat puk za čáru posunuté branky. Rozhodčí po prohlédnutí videa gól uznali - 1:0. V desáté minutě byl vyloučen Zdráhal a hra ve čtyřech Dynamu paradoxně pomohla. Ubráněné oslabení Východočechy nakoplo a byli to právě oni, kdo měl více ze hry. V 15. minutě přišlo vyrovnání. Adam Musil převzal mezi kruhy odražený kotouč a z otočky jej dokázal umístit za Lukeše - 1:1.

O třiadvacet vteřin později byl obrat dokonán. Patrik Poulíček projížděl brankovištěm zrovna v době, kdy brankář Energetiků vykopával puk betonem přímo do jízdy pardubickému útočníkovi. Kapitán Dynama neměl problém do odkryté branky skórovat - 1:2. I Karlovým Varům se podařilo využít přesilovku. 18 vteřin před sirénou tečoval střelu od modré čáry nechytatelně Ondřej Beránek - 2:2.

Druhá perioda byla o poznání klidnější, alespoň co se vyložených šancí a branek týče. Nepadla v ní žádná. Pardubickým hokejistům se opět povedlo ubránit hru ve čtyřech proti pěti. Další možnost přesilové hry si Energetici faulem v ní pokazili sami. V závěru se Dynamo dostalo do tlaku, ale nic víc než zákroky Lukeše z toho nebyly.

Zkraje třetího dějství výborně Frodl vychytal Flekův pokus. V polovině závěrečné části to nebezpečně od modré čáry zkoušel Zdráhal, halou v Chomutově ale zaduněl pouze beton karlovarského brankáře. Lukeš o něco později nedovolil gólovou radost ani Camarovi, který ho prověřil z levé strany. Na gólmana Energie nevyzrál z dobré pozice i Mikuš, ten střílel ihned po vhazování. Samotný závěr třetí třetiny patřil Varům. Frodl dokázal svými zákroky zachránit Dynamo a byl to na konci utkání právě on, díky komu se šlo do prodloužení.

Do první šance se v prodloužení dostal pardubický Cienciala, jenže ten se nakonec ke střele do odkryté klece nedostal. Bránící hráč Karlových Varů mu puk v poslední chvilce odpálil z hole. V 64. minutě Mikuš oslovil Říčku na pravém kruhu, který měl ovšem ke kotouč daleko, takže střílet do poloprázdné branky nemohl. O dvě minuty později se blýskl Lukeš, jenž skvělým zákrokem zastavil Zdráhalovu ránu od modré čáry. Aktivní hra Východočechů se nadále vyplácela, dobrou teč převedl Musil, nicméně ani jemu se nepovedlo sérii rozhodnout. Energetici v 69. minutě udělali chybu ve vlastním pásmu, kterou potrestal symbolicky nejlepší pardubický střelec Robert Říčka - 2:3.

Dynamo veze z Chomutova postup do čtvrtfinále, ve kterém se utká s českobudějovickým Motorem.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): „Štěstí přeje připraveným. My jsme bohužel poslední měsíc a půl hráli obden a na to play off jsme připravení nebyli. Rvali jsme to vůli a silou, jsme známí tím, že máme dobrou kondici a dobře bruslíme. Bohužel ten kousíček nám v každém zápase chyběl. Samozřejmě se sluší soupeři pogratulovat. Pro nás je to příliš kruté, chtěli jsme alespoň jeden zápas vyhrát. De facto jsme prohráli třikrát 2:3, protože jsme tam jeden gól dostali do prázdné. Naši kluci si to nezasloužili, ale takový je sport. Soupeři děkujeme za dobrou sérii a přejeme mu hodně štěstí v dalším průběhu play off. Děkujeme i našim hráčům za to, co předvedli v závěru sezóny. Ještě před týdnem jsme se strachovali o baráž a nakonec v posledních kolech jsme play off vybojovali. Myslím si, že jsme byli důstojným soupeřem, i když ten výsledek série tomu neodpovídá.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Jsme velice rádi, že jsme to zvládli v tom nejkratším čase a budeme tak mít dost času na odpočinek a regeneraci před Českými Budějovicemi. Chceme poděkovat klukům, že to odmakali celou sérii od Frodlíka až po poslední křídlo ve čtvrté formaci. Jsme maximálně spokojení. Dnes to bylo vyrovnané utkání, nahlodala nás rychle inkasovaná branka, ale pak jsme to otočili. Byly šance na obou stranách, možná jsme měli malinko více my. Čekalo se na ten rozhodující gól a štěstí se přiklonilo k nám.“