20.2.2022

Třetí porážka v řadě. Dynamo nestačilo na Karlovy Vary, padlo těsně 4:5

Pardubičtí hokejisté vstoupili do utkání na ledě Karlových Varů vedoucí brankou. Domácím se povedlo záhy srovnat a ve druhé třetině stav otočit. Dynamo sice ještě před druhou sirénou srovnalo, jenže na další dvě trefy Energetiků ve třetí třetině odpovědělo pouze gólem Roberta Říčky. Ten se v zápase prosadil dvakrát, skóroval i Adam Musil a Matěj Blümel.

Tipsport extraliga, 54. kolo, neděle 20.2.2022, Karlovy Vary, KV Arena

Karlovy Vary

5:4
1:1, 2:2, 2:1
Branky a nahrávky: 04:43 Koblasa (Černoch, Rohan; 5/5), 23:47 Beránek (Mikyska, Vondráček; 5/5), 29:49 Kohout (Vondráček, Černoch; 5/4), 45:30 Černoch (Kohout; 5/5), 54:11 Mikúš – 03:39 Musil, 30:27 Říčka (Kousal, Cienciala; 5/5), 36:08 Blümel (Petgrave, Zdráhal; 5/5), 57:21 Říčka (Kousal, Cienciala; 5/5). Rozhodčí: Kubičík, Šindel – Gerát, Rampír. Diváci: 2511. Vyloučení: 1:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 36:26 (11:6, 14:13, 11:7). Zblokované střely: 11:23. Hity: 0:4. Vhazování: 29:40. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:4.
Karlovy Vary: Lukeš – Rohan, Plutnar, Dlapa, Parkkonen, Mikyska, Pulpán, Weinhold – Rachůnek, Mikúš, Kulich – Beránek, Hladonik, Vondráček – Koblasa, Černoch, Kohout – Průžek, Jiskra, Osmík.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Hrádek, Vála, Košťálek, Zdráhal, Petgrave, Sergienko – Hecl, Musil, Blümel – Říčka, Kousal, Cienciala – Paulovič, Poulíček, Anděl – Urban, Roman, Shvyrev.

Pardubice cestovaly do Karlových Varů se soupiskou, do které trenérský štáb výrazně zasáhl. V obranách i útocích prakticky nezůstal kámen na kameni. V úvodu utkání to přineslo kýžené ovoce, protože již ve 4. minutě dokázal za záda Lukeše dotlačit puk Adam Musil - 0:1. Domácí na tento gól odpověděli za minutu. V prostoru mezi kruhy zůstal osamocený Petr Koblasa, který mířil přesně mimo dosah Frodla - 1:1. O chvilku později vytáhl brankář Energie skvělý zákrok proti střele Romana. Oba celky si v úvodním dějství zahrály i v přesilové hře, žádná z nich ovšem využitá nebyla.

Zkraje druhé periody předvedl výborný zákrok i Frodl proti Beránkovi, jenž střílel nebezpečně z mezikruží. Ve 24. minutě už se ale Ondřej Beránek radoval, když dokázal využít z pravého kruhu pobídku od Mikysky - 2:1. V polovině utkání využili domácí početní výhodu. Vondráček z pravého kruhu trefil břevno, jenže puk se odrazil mezi kruhy, kde byl osamocený Martin Kohout, který ho dostal poměrně snadno do odkryté branky - 3:1. Záhy odpověděly Pardubice. Robert Říčka si najel před branku, odkud nadvakrát překonal Lukeše - 3:2. Ve 37. minutě bylo pro Dynamo ještě veseleji. Matěj Blümel napřáhl od modré čáry a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:3. V závěru třetiny se povedlo Východočechům ubránit oslabení tří proti pěti.

Energetikům vyšel aktivní vstup do třetího dějství, který byl korunován další vedoucí trefou. Ve 46. minutě Jiří Černoch využil svého důrazu před pardubickou klecí a dostal kotouč za brankovou čáru - 4:3. O tři minuty později mohlo být pro domácí lépe, dvoubrankový náskok soupeře ale odmítl Frodl, který skvěle zastavil pokus Beránka. Osm minut před sirénou usedl na trestnou lavici Petgrave, který se sice po dvou minutách dokázal vrátit na led, jenže v tu chvíli měli domácí drtivý tlak, jenž se jim povedl využít. Tomáš Mikúš v nepřehledné situaci zametl puk do branky - 5:3. Tři minuty trvalo dvoubrankové vedení Karlových Varů, kýžené snížení zařídil opět Robert Říčka - 5:4. Dynamo v samotném závěru zkoušelo hru v šesti, vyrovnat se však našim hokejistům nepovedlo.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary) „Pro nás velmi těžké a vyrovnané utkání. Myslím, že první třetina byla velmi vyrovnaná, pak jsme měli ve druhé třetině výbornou pasáž, kdy jsme hráli opravdu dobře a odskočili jsme o dvě branky. Bohužel jsme ten náskok zase promarnili. Jsem rád, že se nám podařilo navázat na dobrý týmový výkon na Spartě, který sice k bodům nevedl, ale byl předzvěstí k výkonům, které dnes pokračovaly. Hráči dnes podali před výbornými fanoušky heroický výkon, odmakali to, odbojovali a byli za to konečně odměněni důležitými body. Jsme za tohle neskutečně rádi. Jsme rádi, že přišli diváci a udělali skvělou atmosféru a nám se před nimi podařilo získat s velmi silným soupeřem tři body.“

David Havíř (HC Dynamo Pardubice) „Z naší strany velice slušná první třetina, dobrý vstup. Sice trošku náhodný gól, ale měli jsme hodně příležitostí. Po naší chybě ve slotu vyrovnání, ve druhé třetině Vary výborným pohybem a trošku šťastným druhým gólem a třetím v přesilovce. Samozřejmě z naší strany přišlo zlepšení do stavu 3:3. Kluci výborně ubránili oslabení ve třech, klobouk dolů, ale v poslední třetině... Řekl bych, že náš sráží individuální chyby. Další věc, šest vyloučených na naší straně, věc co nás trápí. To se venku nemůže stát. Hráli jsme jednu přesilovku, šest proti. To se těžko dá bránit.“