28.9.2021
Ladislav Adámek

Dynamo po obratu slaví! Energii porazilo 2:1

Pro Dynamo se sice v prvních dvou třetinách výsledkově zápas proti Karlovým Varům nevyvíjel dobře, ve třetí dvacetiminutovce ale nejprve v oslabení vyrovnal Ondřej Rohlík a o malou chvíli později překlopil vývoj utkání na stranu domácích Robert Říčka, který zařídil další obrat a tři body pro Pardubice! Energie odjela na západ Čech s porážkou 1:2.

Tipsport extraliga, 9. kolo, úterý 28.9.2021, Pardubice, enteria arena

Karlovy Vary

2:1
0:1, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 44:37 Rohlík (Anděl), 46:25 Říčka (Robertson, Cienciala) – 03:12 Hladonik (Havlín, Flek). Rozhodčí: Horák, Kika – Gebauer, Hlavatý. Diváci: 7102. Vyloučení: 4:2. Střely na branku: 40:22 (14:2, 11:10, 15:10). Zblokované střely: 16:30. Hity: 6:3. Vhazování: 33:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Frodl – Robertson, Košťálek, Mikuš, Nakládal, Vála, Kolář, Hrádek – Říčka, Musil, Cienciala – Paulovič, Poulíček, Blümel – Hecl, Kousal, Camara – Koffer, Anděl, Rohlík.
Karlovy Vary: Novotný – Parkkonen, Plutnar, Dlapa, Pulpán, Havlín, Hanousek, Rohan – Rachůnek, Hladonik, Flek – Průžek, Kulich, Beránek – Koblasa, Jiskra, Kohout – Redlich, Osmík, Šik.

Dynamo hned v úvodu do zápasu vtrhlo s velkou energií, Novotný musel přízemní střelu Roberta Říčky vyrážet vleže a měl s ní co dělat. Ve 3. minutě byl na modré čáře úplně volný Havlín, jeho pokus byl ale nepovedený a zamířil vysoko nad Frodlovu bránu, ve stejné minutě se ale znovu hosté zmocnili puku, když po odrazu od tyče doklepl puk za Frodla Jan Hladonik0:1. Pardubice se hnaly za vyrovnáním, Válovu tvrdou střelu musel Novotný vyrazit od ochranné sítě.

I v další větší šanci zavařila obraně hostů dobře bruslařsky vybavená čtvrtá formace Dynama, nakonec ale za brankáře puk žádný z útočníků nedostal. V závěru úvodního dějství zazvonila po střele Košťálka boční tyč, ke konci první třetiny se ještě blýskl individuální akcí Matěj Blümel, který si obhodil protihráče a natlačil se před brankoviště, pozorný Novotný ale jeho úmysl přečetl.

Během druhé třetiny pokračoval festival zahozených šancí Pardubic. Další velkou příležitost nevyužil Robert Kousal, když zůstal mezi kruhy nehlídaný a po přihrávce Mikuše od mantinelu trefil jen vyrážečku brankáře. Ve druhé třetině bylo Dynamo mnohem aktivnější a hladovější po gólu. To potvrdila příležitost Camary, jehož povedenou střelu z levého kruhu Novotný lapil.

Dynamo se vrhlo do útoku i z kraje třetí třetiny. Blümel už poněkolikáté pořádně zatopil obraně a Novotnému, opět se prokličkoval až před bránu, puk ale za zády neskončil. Enteria arena si konečně mohla pořádně zařvat ve 45. minutě, když Lukáš Anděl vystihnul nepřesnou nahrávku a nádherně ji adresoval Ondřejovi Rohlíkovi, který puk v rychlosti umístil nechytatelně do brány – 1:1. Aktivita a snaha puk tlačit do brány se Dynamu vyplatila a skóre během chvíle otočilo ve svůj prospěch. Největší sílu před Novotným prokázal Robert Říčka, který dotlačil puk do sítě – 2:1.

Už na 3:1 mohl navyšovat opět Rohlík, který trefil jen tyč, v následném protiútoku zachránil obranu Frodl, který se neskutečně roztáhnul na brankové čáře a zabránil tím karlovarskému vyrovnání. V posledních minutách sílil tlak hostů, díky obětavé hře celého mužstva a skvělých zákroků Dominika Frodla ale domácí urvali výhru v poměru 2:1.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Rozjížděli jsme se trochu pomaleji, Vary měly daleko lepší pohyb. Samozřejmě je to velice bruslivý tým, který má na tom hru založenou. Nás možná stálo hodně sil derby v Hradci, takže rozjezd měli někteří hráči pomalejší. Než začaly nohy jezdit, tak to chvíli trvalo. Nicméně od druhé třetiny jsme podávali slušný výkon, dokázali jsme si vypracovat dost šancí, bohužel bez efektu. Nebyli jsme je schopni proměnit. Ukázal se ale charakter týmu. Třetí třetinu jsme odpracovali, odbojovali a byli jsme odměněni dvěma góly, a pak v závěru, co kluci předvedli – blokovali, lehali do střel po hlavě, za to jim určitě patří dík. Vítězství si nesmírně ceníme.“

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Dnešní hodnocení je trochu rozporuplné, protože si myslím, že jsme odpracovali dobré utkání, bohužel jsme nebyli odměněni body, což po tom průběhu nesmírně mrzí. Podařilo se nám vstřelit první gól, na to jsme se připravovali, chtěli jsme dobře vstoupit a nepustit domácí do vedení. To se nám povedlo. Filip Novotný nás potom celou dobu držel v zápase, domácí měli několik velmi dobrých příležitostí se na nás dotáhnout. Rozhodující ale bylo, že jsme nepřidali druhou branku, protože jsme měli nějaké příležitosti a nedokázali jsme se prosadit. Na jednu branku se proti tak silnému mužstvu, jako jsou Pardubice, těžko dá vyhrát. Gratuluji Pardubicím ke třem bodům.“