5.3.2022

Série proher přerušena. Junioři vyhráli na ledě karlovarské Energie

Pardubičtí junioři jeli na další zápas na led karlovarské Energie, kde šli jako první do vedení. Dynamo poté prohrávalo, ale podařilo se jim jít znovu do vedení a na ledě Karlových Varů vyhrálo 5:3 a přerušilo tak sérii proher.

Extraliga juniorů, 7. kolo, sobota 5.3.2022, Karlovy Vary, KV Arena, tréninková plocha

Karlovy Vary

3:5
0:1, 1:1, 2:3
Branky a nahrávky: 19:36 Kaplan (Herčík, Kubíček; 5/5), 32:21 Herčík (Šťastný, Kaplan; 5/5), 33:57 Adámek (Príhoda, Kočí; 5/5), 48:14 Adámek (Rymon; 5/5), 54:40 Rymon (Benda, Bulka; 5/5), 55:15 Pavlata (Lichtag; 5/5), 56:36 Pavlata (Costa; 5/5), 58:57 Nedelka; 5/5 Rozhodčí: Micka, Glanc – Belko, Maňák.   . Vyloučení: 4:2 . Využití: bez využití . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:3
Karlovy Vary: Bočan – Benda, Dorot, Kočí, Vogel, Pohanka, Krajčík, Bulka – Sapoušek, Adámek M., Adámek L., Rymon, Šmajda, Seidler, Botoš, Šlechta, Príhoda
Dynamo Pardubice: Kadlc – Chabada, Kaštánek, Kubíček, Koudelka, Nedelka, Hebek, Tvrdík – Herčík, Šťastný, Kaplan, Costa, Novotný, LIchtag, Pavlata, Štetka, Kloz, Paleček

Hned na začátku první třetiny se dostal do útoku pardubický Herčík, který ale branku minul. Poté se do šance dostali také domácí hráči, jmenovitě Kočí, který pálil od modré, ale Kadlc stačil včas zareagovat. Ve třinácté minutě se opět ke kotouči dostal hostující Herčík, který pálil z mezikruží, jeho střelu ale domácí Bočan schoval do lapačky. Před koncem první třetiny se už ale radovaly Pardubice, kdy Herčík nahrával Robinu Kaplanovi, který překonal karlovarského brankáře - 0:1.

Po uplynutí dvou vteřin ve druhé třetině se ke střele dostal pardubický Kaplan, Bočan jeho střelu skryl do lapačky. Poté přišlo vyloučení na straně domácích a Dynamo si tak zahrálo přesilovou hru, při které Kaplan vyslal dělovku od modré, ale domácí brankář střelu vyrazil betony. Poté se dostal do samostatného úniku domácí Adámek, ale jeho střela šla nad Kadlcovu branku. Ve 32. minutě šly Pardubice do dvoubrankového vedení, Daniel Herčík prostřelil domácího brankáře - 0:2. O minutu později Karlovarští snížili skóre na 1:2, kdy Adámek před pardubickou brankou dorazil puk za záda Kadlce. Ve druhé třetině se už nic vážného nestalo.

Na začátku třetí třetiny měli plno šancí domácí, ale pardubický Kadlc všechny střely zastavil. Poté se také do šance dostal hostující Lichtag, ale domácí obránci mu ve střele zabránili. Ve 48. minutě bylo vyrovnáno, kdy Adámek překonal Kadlce - 2:2. V 54. minutě šly Karlovy Vary do vedení, kdy Rymon střílel od modré a prostřelil Kadlce - 3:2. O minutu později ale Dynamo vyrovnalo, Lichtag střílel z mezikruží a před brankou puk tečoval Dominik Pavlata, který kotouč usměrnil za záda Bočana - 3:3. Pardubice za chvíli přidaly čtvrtou branku v zápase, o kterou se opět postaral Dominik Pavlata, který vstřelil svou druhou branku v utkání - 3:4. V závěru třetiny ještě pardubický Adam Nedelka poslal puk do prázdné brány a zajistil tak Dynamu výhru 5:3.