22.1.2022

Čtvrtá výhra v řadě. Junioři úspěšní v Karlových Varech

Pardubičtí junioři jeli na další utkání do Karlových Varů. V tomto zápase se jim podařilo jako první skórovat. Dynamo si nechalo dát jen jeden gól a na ledě Varů vyhrály 5:1 a připsalo si čtvrtou výhru v řadě.

Extraliga juniorů, 33. kolo, pátek 21.1.2022, Karlovy Vary, KV Arena, tréninková plocha

Karlovy Vary

1:5
0:1, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 36:46 Vogel (Bulka, Rymon; 5/4) – 11:58 Lichtag (Herčík, Urban; 5/5), 23:36 Herčík (Urban, Chabada; 5/5), 39:53 Rouha (Urban, Borovička; 5/5), 51:31 Štetka (Costa, Kaplan; 5/5), 57:32 Kaplan (Štetka, Costa; 5/5). Rozhodčí: Valenta, Pastier – Tichý, Baxa. Diváci: 52. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 2:10. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
Karlovy Vary: Bočan – Bulka, Pohanka, Blengino, Kočí, Zolnaj, Vogel, Sýkora – Rymon, Botoš, Šlechta, Príhoda, Adámek, Seidler, Adámek, Csabi, Kusak.
Dynamo Pardubice: Borovička – Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Lichtag, Rouha, Herčík, Costa, Urban, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.

Velice vyrovnaný začátek zápasu mohl ve svůj prospěch proměnit v 5. minutě Herčík, ten ale nezpracoval přihrávku od spoluhráče a minul karlovarskou branku. Domácí hráči se také dostali do šance. Botoš vyzkoušel Borovičku, který střelu vyrazil do ochranné sítě. V 11. minutě se už Dynamo radovalo. Pěknou přihrávku od Herčíka dostal Jakub Lichtag a ten poslal puk za záda Bočana – 0:1. Pardubice mohly přidal další branku při přesilové hře, ale domácí brankář všechny střely pochytal.

Na začátku druhé třetiny se Dynamo vydalo do útoku. Urban nahrával Danielu Herčíkovi, který se trefil pod horní tyč Bočanovy svatyně – 0:2. Poté následovalo vyloučení na obou stranách. Oba týmy oslabení zvládly. V 36. minutě se prosadili domácí, kdy Borovičku překonal Jakub Vogel a snížil skóre na 1:2. V závěru třetiny si zahrály Pardubice přesilovou hru, při které šly znovu do dvoubrankového vedení. Michal Rouha střelou nad beton překonal domácího brankáře 1:3.

V úvodu třetí třetiny byl vyloučen na dvě minuty Kale Costa za sekání a Vary hrály přesilovku, při níž domácí několikrát vystřelili, ale Borovička všechny střely pochytal. V 51. minutě se dostal před Bočanovu branku Pavol Štetka, který vystřelil a překonal brankáře 1:4. Na konci třetiny přidaly Pardubice pátý gól, tentokrát se prosadil Robin Kaplan a zajistil výhru Dynama – 5:1.