24.2.2022

Junioři podlehli Karlovým Varům, rozhodla nevydařená druhá třetina

Těsnou domácí porážku proti silné pražské Spartě chtěli junioři Dynama napravit proti karlovarské Energii. První třetinu se hrál vyrovnaný hokej za stavu 1:1, jenže ve druhé třetině hosté výrazně odskočili až na 5:1. Poslední třetinu hrálo Dynamo aktivně a vyprodukovalo dva góly, do prázdné brány ale bohužel upravil na konečných 3:6 Lukáš Adámek. K výhře nepomohl ani třígólový večer v podání Robina Kaplana.

Extraliga juniorů, 4. kolo, čtvrtek 24.2.2022, Pardubice, enteria arena

Karlovy Vary

3:6
1:1, 0:4, 2:1
Branky a nahrávky: 08:42 Kaplan (Kloz; 5/5), 42:17 Kaplan (Chabada, Herčík; 5/4), 51:43 Kaplan – 06:16 Rymon (Adámek, Adámek; 5/5), 29:20 Sapoušek (Krajčík; 5/5), 33:03 Sapoušek (Benda, Bulka; 5/5), 37:52 Adámek (Pohanka; 5/5), 39:36 Adámek (Šmajda; 5/5), 59:37 Adámek (Rymon; 5/5). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Kis, Bohuněk. Diváci: 80. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Střely na branku: 0:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 3:5, 3:6.
Dynamo Pardubice: Borovička (41. Kadlc) – Hebek, Nedelka, Tvrdík, Bárta, Chabada, Koudelka – Štetka, Pavlata, Lichtag, Rouha, Herčík, Costa, Paleček, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan.
Karlovy Vary: Dybal – Benda, Bulka, Pohanka, Krajčík, Kočí, Dorot, Zolnaj, Vogel – Rymon, Botoš, Šlechta, Sapoušek, Šmajda, L. Adámek, Seidler, M. Adámek.

4. kolo nadstavbové části začal oboustranně vyrovnanou hrou. Do vedení však nejprve dostal hosty Dominik Rymon, jehož přesná střela se odrazila od břevna až do brány – 0:1. Za dvě minuty ale našlo odpověď Dynamo, když Dybala překonal přesnou střelou Robin Kaplan a vyrovnal na 1:1. Po vyrovnávacím gólu Dynamo ožilo a několikrát nebezpečně ohrozilo hostující branku. Nejblíže měl k druhém gólu domácích Adam Novotný, který ale brankáře hostů mezi betony neprostřelil.

Druhá třetina se hrála dlouho bez branky, až ve 30. minutě strhl vedení na stranu hostů Robin Sapoušek, který překonal brankáře Dynama střelou na bližší tyč – 1:2. Robin Sapoušek se mohl radovat i podruhé o čtyři minuty později, kdy byl nejagresivnější před brankou a odměnou mu byl gól – 1:3. Čtvrtá branka padla po sólu Lukáše Adámka, který přesně zamířil puk od tyče. Branka sice nejprve nebyla uznána, po domluvě mezi všemi rozhodčími nakonec došlo ke změně původního verdiktu – 1:4. Trápení domácích bohužel prohloubil ještě těsně před sirénou znovu Lukáš Adámek, který po rychlém protiútoku přehodil Borovičkův beton – 1:5.

Ve třetí třetině se Dynamo ještě snažilo dotahovat a utkání rozhodně nezabalilo. Hned po pauze se ve 43. minutě trefil Robin Kaplan, který po přihrávce Chabady využil střelou z pravého kruhu početní výhodu – 2:5. Také třetí branku Dynama v utkání si na své konto připsal Robin Kaplan, který po souboji na brankovišti dopravil puk za záda Dybala – 3:5. V úplném závěru to Dynamo ještě zkusilo při hře bez brankáře, jenže po chybě ve středním pásmu dovezl puk do prázdné brány Lukáš Adámek, pro kterého se také jednalo o hattrick – 3:6.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla vyrovnaná 1:1, možná jsme měli trochu více ze hry. Ve druhé třetině do té doby, než jsme inkasovali branky, tak si myslím, že byl obrázek hry stejný. Potom jsme se úplně sesypali a soupeř nám tam naházel góly. Nedokázali jsme je zastavit a dohrát třetinu s nějakým přijatelnějším výsledkem. To v podstatě rozhodlo o výsledku. Teď se hraje o všechno, ve třetí třetině jsme to chtěli zlomit, říkali jsme si, že když Vary daly čtyři góly za dvacet minut, že to můžeme také dokázat, ale bohužel se nám to nepovedlo.“