29.1.2023

Osmá výhra v řadě! Dynamo zvítězilo i v Mladé Boleslavi

Série neporazitelnosti pokračuje! Dynamo dokázalo zlomit těsné výsledky o jeden gól ve vzájemných zápasech s Mladou Boleslaví a ze středních Čech si veze všechny tři body za výhru 5:3.

Tipsport extraliga, 43. kolo, neděle 29.1.2023, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

3:5
1:2, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 10:55 Stránský (Bicevskis, Šťastný; 5/5), 39:44 Lantoši (Najman; 5/4), 52:32 Söderlund (Lantoši, Pláněk; 5/5) – 13:10 Musil (Sedlák; 5/5), 18:00 Čerešňák (Kousal, Radil; 5/4), 22:21 Paulovič (Poulíček, Zeman; 5/5), 30:32 Sedlák (Hyka, Košťálek; 5/4), 43:34 Sedlák (Vondráček, Štetka; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Kajínek, Zíka. Diváci: 4012. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:2. Střely na branku: 31:21 (7:8, 10:8, 14:5). Zblokované střely: 13:11. Hity: 4:2. Vhazování: 27:29. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.
Mladá Boleslav: Krošelj – Lintuniemi, Pláněk, Jánošík, Pýcha, Jeřábek, Čech, Bernad – Söderlund, Najman, Lantoši – Stránský, Bicevskis, Šťastný – Lunter, Přibyl, Dvořáček – Beránek, Hradec, Klima.
Dynamo Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Kolář, Bučko, Vála – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Zeman – Štetka, Mandát, Vondráček.

Nedůslednost obránců Pardubic, ztráta, Lantoši tutovka jeden na jednoho, Will fantastický zákrok roznožkou, dobré oslabení po faulu Poulíčka

Úvod zápasu Dynamu vůbec nevyšel. Nejprve chybovali hosté v útočném pásmu, kde nebezpečně přišli o puk a poslali tak soupeře do obrovské šance. Útočník Róbert Lantoši prchal do situace jeden na jednoho, ale fantastického brankáře Romana Willa, jenž střelu zachytil roznožkou, nepřekonal. O minutu později Mladá Boleslav sice branku vstřelila, ovšem ani po ní se radovat nemohla, jelikož nebyla rozhodčími uznána kvůli vysoké holi Mária Luntera. Další zaváhání Pardubic přišlo v 5. minutě, kdy svěřenci Radima Rulíka nezvládli rozehrávku před vlastní bránou a nahráli do mezikruží úplně volnému Lunterovi. Slovenský rodák však tentokrát síť nerozvlnil.

Poté přišlo po držení Patrika Poulíčka oslabení Východočechů, které ovšem zvládli na jedničku a svého protivníka vůbec k ničemu nepustili. Nicméně v 11. minutě už Bruslaři Willa prostřelili. Mladý obránce Aleš Čech poslal kotouč Janovi Stránskému a ten se po rychlé souhře nemýlil. Jenže gólová siréna pořádně Dynamo probrala, a tak netrvalo ani 3 minuty a stav byl srovnaný. Hosté se usadili v útočném pásmu a prudkou ránou Davida Musila pod horní tyč od modré čáry skórovali. Následovala také využitá přesilovka Pardubic, v níž se trefil další z beků, tentokrát Peter Čerešňák, a vedení tak rázem bylo v rukou hostů.

Začátek druhého dějství naopak Východočechům patřil. Nádhernou akci předvedla třetí formace a na jejím konci stal Matej Paulovič, který navýšil náskok svého týmu na 3:1. A i svou druhou početní výhodu v utkání Dynamo využilo. Tentokrát se faulem provinil švédský útočník Tim Söderlund a jeho prohřešek během 20 vteřin potrestala letošní posila Pardubic, Lukáš Sedlák, jemuž se vyplatilo predátorské číhání u tyče. Tomáš Hyka střílenou přihrávkou vyslal puk k levé konstrukci a rodák z Českých Budějovic se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

V závěru třetiny ještě čelili muži Radima Rulíka dlouhotrvajícímu tlaku Mladé Boleslavi, při němž se několika pozoruhodnými zákroky prezentoval Roman Will, ani on však nedokázal zabránit přesné střele Róberta Lantošiho z přesilovky a do šatny se tedy odcházelo za stavu 4:2 pro Dynamo.

Začátek poslední dvacetiminutovky opět patřil Pardubicím. Svou druhou trefu a třetí kanadský bod v zápase připsal Lukáš Sedlák po fantastické přihrávce od Tomáše Vondráčka. Hned poté následovala další přesilovka Bruslařů, kteří sice několikrát na svatyni Willa vypálili, do žádné závažnější příležitosti se ale nedostali. Před koncem nicméně ještě vývoj zdramatizovala a to díky gólu Tima Söderlunda. Stavem 5:3 pro Dynamo však souboj také skončil a Pardubice si tak připsali již osmé vítězství v řadě.

Asistent trenéra Richard Král:„Myslím si, že Boleslav měli lepší start, ale od našeho comebacku jsme naopak ovládali zápas my. Dnes rozhodovaly speciální týmy, dali jsme dva góly z přesilovek a tu ostatní jsme se snažili především držet puk.“