1.9.2022
Jakub Cimburek

Dynamo prohrálo v Mladé Boleslavi po nájezdech a v Letních hokejových hrách končí druhé

Dynamo v posledním zápase Letních hokejových her prohrálo v Mladé Boleslavi 1:2 na nájezdy. Vyrovnané utkání přineslo góly ze hry pouze v první třetině, na úvodní trefu domácích odpověděl ze samostatného úniku Tomáš Zohorna. Vyrovnaný zápas dospěl až do nájezdů, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem mladoboleslavský Pontus Åberg.

PŘ4, čtvrtek 1.9.2022, ŠKO-ENERGO Arena

Mladá Boleslav

2:1sn
1:1 0:0 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 4:03 Šťastný (Lantoši), rozh. náj. Åberg. – 12:29 Zohorna (Radil, Hyka). Rozhodčí: Pražák, Micka – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 415. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Mladá Boleslav: Krošelj – Pýcha, Pláňěk, Jánošík, Lintuniemi, Jeřábek, Stříteský, Štich – Kantner, Lantoši, Šťastný – Aberg, Najman, Kousal P. – Kotala, Fořt, Stránský – Šmerha, Bičevskis, Eberle.
Dynamo Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Bučko, Vála, Hrádek, Tvrdík – Radil, Zohorna, Hyka – Říčka, Kousal R., Cienciala – Paulovič, Poulíček, Musil – Matýs, Rohlík, Koffer.

Dynamo vstoupilo do zápasu v Mladé Boleslavi s jedinou změnou v sestavě. Kvůli svalovému zranění chyběl Jan Košťálek, kterého ve druhém obranném páru nahradil Martin Bučko a jako sedmý obránce odcestoval k premiérovému zápasu za „A“ tým Vojtěch Tvrdík. V brance znovu nastoupil Roman Will.

Po svižném začátku ze strany Dynama domácí brzy z nenápadné akce udeřili. Už po čtyřech minutách hry v útočném pásmu dobře vyjel z rohu kluziště Robert Lantoši, před brankou našel volného Davida Šťastného, a ten Willa prostřelil – 1:0.

V sedmé minutě opustil led s bolestivými grimasami David Cienciala, který zamířil do šaten a do zápasu už nezasáhl.

Chvíli poté se Eberle ocitl tváří v tvář Willovi, ale pardubický brankář si s jeho zakončením poradil. Další skvělý zákrok předvedl Will v oslabení, když lapil nebezpečnou Šťastného střelu z pravého kruhu.

Po ubráněné početní nevýhodě se Dynamo dočkalo vyrovnání. Lukáš Radil z obranného pásma dobře protečoval puk až za soupeřovu obranu, Tomáš Zohorna nabral velkou rychlost a v samostatném úniku napadán obránci blafákem překonal Gašpera Krošelje – 1:1.

Boleslavští se mohli krátce poté dostat zpátky do vedení, když Jakub Kotala dostal po faulu ve vyložené šanci možnost trestného střílení. Jeho pokus ale Roman Will skvěle vychytal a skóre už se v první třetině neměnilo ani v přesilové hře Dynama.

V úvodu druhé periody měli domácí k dispozici druhou početní výhodu. Dlouho se drželi v útočném pásmu a na branku vyslali několik střel, žádná z nich se neujala.

O pár minut později měli mladoboleslavští další přesilovku a byli velice blízko gólu. Kotala už téměř překonal Willa, ale v brance nakonec skončilo pouze jeho tělo. Výhodu jednoho muže v poli mělo po Šťastného faulu také Dynamo, žádnou výraznější šanci si však nevypracovalo.

Ve 33. minutě pálil nebezpečně z pravého kruhu Najman, Will s jeho pokusem větší problémy neměl. Ve zbytku druhé části byli domácí nadále střelecky aktivnější, ale žádný puk v brance neskončil a do šaten se šlo za stavu 1:1.

Třetí třetina začala vyrovnaně, na ledě byla k vidění spousta osobních soubojů. Ani jeden z týmů se ale nedostával do větších šancí. Až v polovině periody dostal přesnou přihrávku mezi kruhy Lintuniemi, faulovaný ve složité situaci ale nezakončil přesně. Domácí si tak vybojovali další přesilovou hru, v níž musel Will několikrát zasahovat, ale skóre se neměnilo.

Ve standardním počtu hráčů na ledě se obraz hry neměnil a třetí třetina rovněž gól nepřinesla, zápas šel do prodloužení.

K prvním šancím v prodloužení se dostal Kantner, několik jeho dorážek však gólem neskončilo. Ani následná střela Kotaly Willa nepřekonala.

Ve třetí minutě nastaveného času ujel sám na brankáře Åberg, ale výborný Will šanci zlikvidoval. Když ani Říčka na druhé straně z mezikruží Krošelje nepropálil, bylo jasné, že rozhodující gól ze hry nepadne. Na řadu přišly samostatné nájezdy.

Z deseti exekutorů byl úspěšný pouze jediný. Mladoboleslavský Pontus Åberg překonal Romana Willa střelou do šibenice a rozhodl o výhře svého týmu 2:1 po nájezdech.

Dynamo končí v tabulce Letních hokejových her na 2. místě, turnaj ovládla Mladá Boleslav.

Konečná tabulka Letních hokejových her 2022:

PořadíTýmZVVPPPPB
1.BK Mladá Boleslav3*210011
2.HC Dynamo Pardubice411116
3.Bílí Tygři Liberec3*00121

* Týmy BK Mladá Boleslav a Bílí Tygři Liberec po dohodě odehrály pouze jeden vzájemný zápas a bodový zisk se zdvojnásobil. Zápas skončil výhrou Mladé Boleslavi 3:1 a Bruslaři za tuto výhru získali 6 bodů.

Richard Král (asistent trenéra, HC Dynamo Pardubice: „Dneska jsme tahali za kratší konec. Boleslav měla lepší pohyb a daleko více se drželi na kotouči. My jsme měli problém hlavně vepředu, vůbec jsme se nedokázali udržet na kotouči a tím pádem jsme si ani nevypracovali žádné šance. Výborně zachytal Roman Will, dozadu jsme hráli slušně. Chyběla nám kvalita dopředu.“