1.11.2022

Pardubice v Boleslavi slaví sedmou výhru v řadě, navíc s čistým kontem

Dynamo vstoupilo do nového týdne úspěšně. Parádním výkonem a vychytaným čistým kontem položil základ k výhře proti Bruslařům Roman Will, o jedinou branku zápasu se postaral Matej Paulovič.

Tipsport extraliga, 17. kolo, úterý 1.11.2022, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

0:1
0:0, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 37:44 Paulovič (Matys; 5/5). Rozhodčí: Horák, Hejduk – Kajínek, Hynek. Diváci: 3356. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Střely na branku: 43:22 (15:5, 12:11, 16:6). Zblokované střely: 18:7. Hity: 10:7. Vhazování: 27:45. Průběh utkání: 0:1.
Mladá Boleslav: Novotný – Pýcha, Pláněk, Jeřábek, Stříteský, Štich, Lintuniemi, Křepelka – Aberg, Stránský, Šťastný – Beránek, Závora, P. Kousal – Šmerha, Kotala, Kantner – Lunter, Bicevskis, Eberle.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Chabada, Vála, Bučko – R. Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Cienciala – Paulovič, A. Musil, Matys – Koffer, Rákos, Urban.

Pardubice nastoupily do utkání v Mladé Boleslavi bez zraněného Petera Čerešňáka, kterého v druhém obranném páru nahradil junior Ondřej Chabada, naopak se ale vrátil centr první formace Tomáš Zohorna. A Východočeši měli lepší vstup do zápasu, byli aktivnějším celkem, vážnější šanci si však nevypracovali. V polovině třetiny se musel mít hodně na pozoru hostující gólman Will, z ničeho nic se před ním ve velké šanci ocitl Pláněk, ten však neuspěl. Boleslavští stupňovali své tempo, z čehož vyústily tři fauly Dynama, i díky výborným zákrokům Willa pardubičtí hokejisté všechna oslabení ustáli.

Také ve druhé části Bruslaři pokračovali ve své aktivitě, tu se Pardubice snažily eliminovat a postupně si také tvořily zajímavé šance. Po obkroužení branky zakončoval Radil, následně dostal namazáno mezi kruhy Paulovič po jehož střele Novotný schoval puk pod betonem a přerušil hru. Ve 35. minutě jeli do přečíslení dvou na jedno Stránský s Åbergem, dvakrát si vyměnili puk a nakonec prvně jmenovaný minul branku. A tak skóre zápasu otevřelo až ve 38. minutě Dynamo, nakonec se tento gól ukázal jako rozhodující. Po přechodu do útočného pásma Matýs na pravé straně přes obránce přihrál bekhendem Mateji Paulovičovi, jenž před sebou měl odkrytou bránu, kterou mu nedělalo problém trefit – 0:1.

Hráči si na ledě nedali nic zadarmo, ještě po konci druhé třetiny se strhla šarvátka mezi Bičevskisem s Košťálkem, v úvodu třetí dvacetiminutovky se do sebe pustili Jeřábek a Adam Musil. Poté si pardubičtí vytvořili tlak, z kruhu to zkoušel Vála, do jeho střely si obětavě lehl Šťastný a zabránil dobré šanci. Východočeši byli úspěšní v oslabeních i ve třetí třetině, během vyloučení Dvořáka se strhla další šarvátka, své názory si u branky Dynama vyměňovali Kotala s Davidem Musilem. Ve 48. minutě se hned trojice boleslavských hráčů snažila usměrnit kotouč mezi tři tyče, Will nakonec tuto situaci ustál. Měl před sebou ještě hodně perných minut, i s obětavostí svých spoluhráčů, kteří zblokovali za celý zápas sedmnáct střel soupeře, dokázal zajímavé šance Mladé Boleslavi likvidovat. Bruslaři to dvě minuty před koncem zkusili v šesti hráčích v poli, ani to jim však k vyrovnání nepomohlo.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): Byl to pro nás hrozně těžký zápas. Věděli jsme, že Boleslav hraje doma hodně aktivně, bruslí, forčekují, dohrávají souboje, což bere hodně sil. Měli jsme hodně oslabení, ale chtěl bych týmu poděkovat, že zápas takto zvládli odehrát, prostě chtěli vyhrát. Hráli jsme do poslední vteřiny, byli obětaví, odolní. Což bylo skvěle podpořené naším brankářem Romanem Willem, jsme rádi, že jsme zápas týmovým výkonem zvládli.“