27.9.2007

Libor Pivko nájezdy umí! Pardubice vezou dva bodíky z Litvínova

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE A NEOFICIÁLNÍ STATISTIKY! Druhé vítězné utkání na samostatné nájezdy za sebou sehráli hokejisté HC Moeller Pardubice. Ti v dnešní předehrávce 6. kola O2 vyhráli v Litvínově 1:2. Z prvního gólu se ale radovali hokejisté domácího mužstva, které do vedení poslal v 16. minutě obránce Jan Hranáč. Ve třetí třetině ale šťastným nahozením vyrovnal Jan Snopek. Moeller měl šance na tříbodový import na východ Čech. Nakonec odvezl dva body díky úspěšným samostatným nájezdům, parádní blafák do bekhendu předvedl Libor Pivko a stejně jako v Třinci se spolu s Alexandrem Hylákem zasloužil o bonusový bod. Ostatní střelci neuspěli.

O2 extraliga, 6. kolo, čtvrtek 27.9.2007, Zimní stadion Ivana Hlinky

1:2sn
1:0, 0:0, 0:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 15:01 Hranáč (Benda) – 44:35 Snopek, rozhodující samostatný nájezd Pivko. Rozhodčí: Fraňo – Pouzar, Charvát. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 2895. Střely na branku: 40:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Litvínov: J. Hübl ml. – Koma, Skuhrovec, Vobořil, Hranáč, Punčochář, Kubát – Kubinčák, Reichel, Trávníček – Černý, Benda, Jenáček – Jánský, Lukeš, Machulda – Bahenský, Rindoš, Bednařík. Trenéři: Jaroslav Hübl st. a Petr Rosol.
Dynamo Pardubice: Hylák – Píša, Linhart, Richter, Havíř, Snopek, M. Šeda, Posmyk – Sýkora, Pucher, Hlinka – Andrašovský, Pivko, Somík – Tvrdík, Blažek, Ondřej – Klejna, Rákos, Zohorna. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Pardubice poprvé v sezoně prohrávaly

Hokejisté HC Moeller Pardubice do dnešního utkání nastoupili v pozměněné sestavě. Prvně se zapojila mladá formace Klejna – Rákos – Zohorna.

První šanci si vypracoval hostující tým, ale v prvním dějství byli aktivnější hokejisté domácího mužstva. Hned v 1. minutě zahrozili Východočeši skrze nebezpečnou střelu Petra Sýkory. Na druhé straně pálil Michal Trávníček po pěkné přihrávce od Roberta Reichela.

Diváci na Zimním stadionu Ivana Hlinky nesledovali pohlednou první třetinu. O šance sice nebyla nouze, ale oba týmy rovněž předváděly spoustu nepřesností.

Bezgólový stav roztrhla 16. minuta. Ostrou střelu vyslal na pardubickou branku Jan Hranáč, která těsně podél tyče prošla do sítě – 1:0.

Pak měl Moeller výhodu přesilové hry po vyloučení Roberta Reichela. V této přesilovce ale Východočeši brankáře Hübla příliš neohrozili.

Chybělo přesnější zakončení

Do druhé třetiny vlétly aktivněji Pardubice. Hostující hokejisté několikrát postrašili litvínovskou obranu nebezpečnými výpady. Nejblíže srovnání byl Moeller ve 25. minutě. To třetí formace hostí zamkla Litvínov v jeho obraně, ale výsledkem byla pouze nastřelená tyč Hüblovy konstrukce.

Ale i Litvínov zahrozil nebezpečnými situacemi. Ve 28. minutě se domácí radovali ze dvoubrankového vedení, když střelu Jaroslava Komy dorazil vysokou holí Peter Jánský do branky. Rozhodčí ale správně neuznali trefu jako gólovou, hokejka slovenského forvarda se tyčila příliš vysoko.

V těchto chvílích ale hosté prožívali těžší chvilky. Po přihrávce Roberta Reichela se až před pardubického gólmana prodral Michal Trávníček. Vracející se Dušan Andrašovský jej ale poslal do branky místo kotouče.

Oslabení sehráli borci se zvonečkem na prsou v pohodě, trošku jim ale zatrnulo po střele Roberta Reichela, která vyskočila Alexandru Hylákovi z lapačky. Puk se ale kutálel mimo. Pardubický mladík v brance HC Moeller ale i tak odchytal v Litvínově fantastický zápas.

Pardubice zaslouženě vyrovnaly Janem Snopkem

Zatímco v předchozích zápasech byli Pardubičtí ve třetích třetinách horším týmem, v Litvínově platilo vše obráceně. Výkon Moelleru se právě s přibývajícím časem zlepšoval.

Východočeši se stále více zabydlovali v útočném pásmu, agilní byla zejména druhá formace Pardubic, která kompletně zaměstnala litvínovskou obranu v čele s Jaroslavem Hüblem. Vyrovnání Pardubic ale bylo poměrně šťastné: Jan Snopek od mantinelu nahodil před bránu a jeden z litvínovských beků si srazil kotouč bruslí do sítě – 1:1.

Pardubice i po vyrovnání tvrdily muziku, i když se musely bránit v oslabení poté, co Marek Posmyk vyhodil puk mimo hrací plochu. Ve 49. minutě se do zakončení dral Dušan Andrašovský, ale jeho akce skončila pouze faulem na Jaroslava Komu.

V 52. minutě mohli domácí udeřit. Ideální pas do samostatného nájezdu dostal útočník Lukáš Rindoš. Dvacetiletý forvard se pokusil o blafák do forhendu, ale roztažené betony bravurního Alexandra Hyláka mu znemožnily skórovat. To byla secsakramentsky perná chvíle pro hosty!

Domácí si zase řádně odfoukli po dělovce Jana Snopka od modré čáry. Puk totiž vletěl do tyče! O chvíli později neúspěšně zakončoval nadějnou akci Tomáš Linhart.

V závěru se oba týmy spíše soustředily na ubránění cenného bodu, v poslední akci utkání byl ale podražen Petr Sýkora a Pardubice šly do prodloužení v početní výhodě.

Libor Pivko nejprve promarnil šanci v nastavení, pak parádně zakončil samostatný nájezd

Přesilovku pět na čtyři hokejisté HC Moeller Pardubice nevyužily, byť se dostaly do pásma soupeře, tak nezakončily nadějně.

Avšak pořádnou šanci měl v závěrečné půlminutovce Libor Pivko. Ten se dostal k puku a z otočky vypálil. Těsně vedle ve velké příležitosti!

Zápas tak musely rozetnout samostatné nájezdy. První jel litvínovský Martin Jenáček, ale jeho nájezd neskončil brankou.

Naopak parádně zakončil svůj pokus Libor Pivko! Najel si pěkně z pravé strany a velmi pohledným blafákem do bekhendu pokořil Jaroslava Hübla.

Pardubického brankáře Alexandra Hyláka, který odchytal výborný zápas na litvínovském ledě, nepřekonali ani Peter Jánský, ani Vladimír Machulda. Za Pardubice minul ve druhé sérii Petr Sýkora. Jeho střela šla vedle.

Pardubičtí hokejisté se díky dvoubodovému vítězství odpoutali od posledního místa v tabulce a pozvali své fanoušky na další zápas – hit 7. extraligové kola v Sazka Areně proti pražské Slavii, kam se vydají spolu se spoustou svých fanoušků.