23.12.2007
(HoH)

Ani teď to nevyšlo. Moeller Pardubice dnes prohrál v Litvínově 0:3

Vyhrát třikrát za sebou v této sezoně? I po dnešku platí, že toto je pro hokejisty HC Moeller Pardubice prozatím neřešitelný úkol. Po výhrách v Třinci a doma proti pražské Spartě dnes Východočeši v předvánočním utkání nestačili na Zimním stadionu Ivana Hlinky domácímu Litvínovu, kterému podlehli 0:3. Dvě ze svých tří branek vstřelili domácí v přesilových hrách. Pardubice hrály v Litvínově pouze dvakrát v početní převaze, ani jednu z nich však nevyužily. V posledním utkání v tomto kalendářním roce Moeller nevstřelil ani branku.

O2 extraliga, 32. kolo, neděle 23.12.2007, Zimní stadion Ivana Hlinky

3:0
1:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 9:54 Benda (Vobořil), 39:57 Punčochář (Kubinčák), 58:20 Trávníček (Skuhrovec). Rozhodčí: Kubeš – Chytil, Čech. Vyloučení: 3:7, navíc Hlinka (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 5815. Střely na branku: 52:36. Průběh utkání: 3:0.
Litvínov: Hübl ml. – Šlégr, Poživil, Hranáč, Punčochář, Vobořil, Skuhrovec – Lukeš, Reichel, Jánský – Kubinčák, Branda, Jenáček – Tomas, Benda, Trávníček – Černý, Sklenička, Machulda. Trenéři: Jaroslav Hübl st. a Petr Rosol.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Šeda, Posmyk, Havíř, Koma, Nikolov, Kolář, Linhart – Rolinek, Hlinka, Pivko – Ondřej, Blažek, Tvrdík – Somík, Pucher, Cetkovský – Starý, Zohorna, Koukal. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Litvínov se prosadil v přesilovce

Zápas začal aktivitou Pardubic, ty ale nedokázaly počáteční tlak využít. Krátce po zahájení navíc domácí hokejisté přišli o kapitána Roberta Reichela, jenž utrpěl svalové zranění. Šance na začátku utkání promarnili Tomáš Blažek a Libor Pivko.

A tak jako první udeřil Litvínov. Před brankářem Jánem Lašákem se v přesilovce, po vyloučení Marka Posmyka za sekání, objevil Jan Benda a prostřelil pardubického gólmana – 1:0.

Domácí měli v první třetině šance zvýšit vedení, výborný Lašák musel vyřešit výpady Jenáčka a Trávníčka. Pardubice měly šanci při prvním vyloučen hráče v černém dresu. Hákování útočníka Machuldy ale nepotrestaly.

Moeller inkasoval tři sekundy před koncem druhé třetiny

Ve druhé třetině se hrálo hodně nahoru dolů, ostatně jak to ve vzájemných soubojích obou spíše ofenzivních mužstev bývá. V těchto momentech ale své kvality předváděli oba gólmani. Ten pardubický se nejvíce zapotil při střele Michala Trávníčka, kterou s velkými obtížemi vyrazil mimo tyčku.

Naopak ve 36. minutě se do pěkné šance propracoval dravý Tomáš Rolinek, ale finální střela mířila pouze doprostřed branky, kde vládl gólman Hübl. Ten krátce na to ještě likvidoval ostrou střelu Miroslava Hlinky.

V závěru prostředního dějství hrál Litvínov přesilovku, vyloučen byl Marek Posmyk. Pardubice dlouho odolávaly, až nakonec v čase 39:57 po Kubinčákově přihrávce zpoza brány zvýšil Petr Punčochář na 2:0 z domácího pohledu.

Tlak Pardubic ke zdramatizování nevedl

Třetí dvacetiminutovku zahájil nápor hostujících hokejistů, ale v domácí brance exceloval brankář Hübl. Pardubický strážce Lašák v této fázi musel likvidovat brejky soupeře.

Až v závěru se téměř 6000 diváků na litvínovském stadionu dočkalo definitivního rozuzlení. V předposlední minutě dostali domácí svého soka pod tlak, v pardubickém brankovišti vznikla velmi nepřehledná situace, ve které se nejlépe orientoval Michal Trávníček a rozhodl zápas – 3:0. Tuto trefu musel rozhodčí Kubeš posvětit až po konzultaci s videorozhodčím.

Petr Rosol (HC Litvínov): „Myslím, že jsme sehráli parádní utkání. Bylo to sice vyrovnané, ale Pardubice mohou ještě děkovat výbornému Lašákovi, že neodjeli s větším přídělem.“

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Nepotvrdili jsme svou hru z předchozích zápasů, což nás mrzí. Byli jsme pomalejší a naší hře chyběla větší kvalita.“