28.8.2023

Junioři zvládli i druhý zápas, z Vítkovic odváží výhru 5:1

Pardubičtí junioři vyjeli na druhý zápas do Vítkovic. V první třetině žádná branka nepadla a na gól se tak muselo čekat do dvacátéčtvrté minuty, kdy se prosadil Tadeáš Kalužík. Dynamo poté přidalo ještě čtyři góly. Na konci třetí třetiny se prosadily Vítkovice, Pardubice si ale vedení udržely a vyhrály tak 5:1.

Extraliga juniorů, 2. kolo, pondělí 28.8.2023, Ostrava, Multifunkční hala

1:5
0:0, 0:5, 1:0
Branky a nahrávky: 54:50 Slusarczyk (Krejsa; 4/5) – 24:10 Kalužík (Hebek; 5/5), 28:33 Fiala (Vilém; 5/4), 30:19 Helikar (Burda, Kubíček; 5/5), 33:40 Gromadzki (Pavlata, Dostál; 5/5), 35:50 Yevtiekhov (Pavlata, Gromadzki; 5/5). Rozhodčí: Šutara, Koziol – Veselý, Tvrdý. Diváci: 156. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 49:31. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Vítkovice: Irgl (Smolka) – Man, Puchala, Glos, Prčík, Chaloupka, Bialy, Kalandra – Slusarczyk, Chlán, Vehovský, Zapletal, Fojtík, Milata, Krejsa, Tobola, Štiak, Přibyl, Muroň, Hanák.
Dynamo Pardubice: Vilém – Hebek, Červenka, Švec, Rájek, Kubánek, Koudelka – Pavlata, Helikar, Jaša, Tomas, Yevtiekhov, Kubíček, Fiala, Burda, Kalužík, Dostál, Bartoň, Gromadzki.

Pardubice hned na začátku první třetiny mohly jít do vedení, kdy Gromadzki přihrával před bránu Pavlatovi, ten rychle letící kotouč nedokázal zpracovat. Do šance se pak dostali domácí Chlán s Vehovským, Vilém všechny pokusy ale zastavil. Ke konci třetiny se k dorážce dostal pardubický Kalužík, ale Irgla se mu nepodařilo překonat.

Čtyři minuty po začátku druhé části šly Pardubice do vedení, kdy Tadeáš Kalužík střelou mezi betony překonal Irgla - 0:1. Poté byl vyloučen jeden z domácích hráčů a Dynamo si tak zahrálo přesilovou hru, kterou využilo, kdy Adam Fiala ihned vypálil a poslal tak hosty do dvoubrankového vedení - 0:2. O dvě minuty později Pardubice přidaly třetí branku, Jan Helikar si najel na levý kruh a zamířil nad vyrážečku - 0:3. Poté ujel sám na pardubického brankáře Krejsa a vypálil, jeho střelu Vilém zneškodnil. Ve 33. minutě Adrian Gromadzki střelou z mezikruží vstřelil čtvrtý gól hostů - 0:4. O deset vteřin později se Pardubice radovaly popáté, kdy se trefil Oleksii Yevtiekhov - 0:5. Vítkovice nato vyměnily brankáře.

Na začátku třetí třetiny se hnal do útoku Hebek, který vyzkoušel pozornost Smolky, ten ale kotouč zastavil. Poté se dlouho nic nedělo až do 54. minuty, kdy se poprvé v zápase prosadily Vítkovice, kdy se ve vlastním oslabení prosadil Jakub Slusarczyk - 1:5. Do konce zápasu se už nic nestalo a Pardubice si tak odváží výhru 5:1.