Extraliga juniorů, 16. kolo, sobota 14.10.2023, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA

8:3
2:1, 2:1, 4:1
Branky a nahrávky: 03:53 Přibyl (Vehovský, Krejsa; 5/5), 18:51 Krejsa (Slusarczyk, Puchala; 5/4), 31:01 Vehovský (Štiak, Puchala; 5/4), 34:54 Krejsa (Vehovský, Chaloupka; 5/5), 45:31 Vehovský (Man, Bialy; 5/5), 47:58 Kalandra (Přibyl, Vehovský; 5/5), 54:12 Chlán (Chaloupka, Slusarczyk; 5/5), 55:35 Přibyl (Fojtík, Vehovský; 5/5) – 09:32 Pavlata (Helikar, Kaštánek; 5/5), 27:45 Tomas (Yevtiekhov; 5/4), 41:31 Koudelka (Burda, Kubíček; 5/5). Rozhodčí: Koziol, Hranoš – Rožánek, Konvička. Diváci: 186. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Střely na branku: 43:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 8:3.
Vítkovice: Smolka – Čuba, Kalandra, Bialy, Chaloupka, Man, Puchala – Zapletal, Slusarczyk, Přibyl, Krejsa, Muroň, Štiak, Kovalčík, Tobola, Milata, Fojtík, Vehovský, Chlán, Saxa.
Dynamo Pardubice: Batih – Kaštánek, Koudelka, Kubánek, Rájek, Hebek, Červenka – Tomas, Pavlata, Bartoň, Kalužík, Burda, Fiala, Kubíček, Pilař, Yevtiekhov, Jaša, Helikar.

Domácí Vítkovice se dostali do vedení už ve 4. minutě, kdy po dvou tyčích za pardubickým brankářem Batihem už puk následně za jeho záda dostal tvrdou střelou Matěj Přibyl – 1:0. Navýšit mohl Tobola, kterého však pohotovým zákrokem lapačkou Batih vyčapal a dal tak naději svému týmu na srovnání, což se v 10. minutě podařilo, když po dlouhém tlaku a několika střelách poslal puk do protipohybu Smolky Dominik Pavlata – 1:1. Ke konci třetiny se bohužel Pardubice dostaly do dvojnásobného oslabení, které bylo navíc zapříčiněno vyšším trestem a minutu před koncem využil přesilovou hru Josef Krejsa – 2:1.

I napodruhé se Dynamu povedlo srovnat, když také využilo přesilovou hru zásluhou Radka Tomase, jehož střela proklouzla brankáři na přední tyč – 2:2. Jenže další nabídnutou výhodu opět domácí potrestali. První střelu ještě Batih zvládl vyrazit, na další střelu Maxima Vehovského už byl ale krátký – 3:2. Netrvalo to ani čtyři minuty a domácí odskočili do dvoubrankového trháku, který proměnil střelou do odkrytého prostoru znovu Josef Krejsa – 4:2.

Dynamo ale do třetí třetiny nemělo co ztratit a nastoupilo do ní neohroženě, už po minutě a půl a rozvlnil síť za Smolkou Jakub Koudelka a opět smazal ztrátu – 4:3. Východočeši po povedeném nástupu mohli srovnat z přesilové hry, ale ta zůstala nevyužitá a naopak do nakoplo Vítkovice, které těsně po jejím vypršení přidali pátou branku, autorem byl Maxim Vehovský – 5:3. A ve 48. minutě už bylo prakticky rozhodnuto, když se k odraženému puku dostal nebráněný Daniel Kalandra – 6:3. Vítkovice ale stále neměly dost a jejich snaha vyústila už v sedmou branku, když puk protlačil do brány Robert Chlán – 7:3. A poslední osmou brankou uzavřel skóre Matěj Přibyl.

Vítkovice si tak čtyřbrankovou poslední třetinou nejen vylepšily skóre, ale také odskočily v tabulce právě Dynamu, které tak stále musí dotahovat soupeře z pátého místa.