16.9.2021

Dorostenci udolali Kobru po prodloužení

Po porážce se Spartou již dokázali dorostenci Dynama Pardubice proti druhému pražskému soupeři zabrat. Na ledě Kobry sice velmi rychle prohrávali, nakonec ale po bleskurychlém obratu a vyrovnání soupeře došel duel do prodloužení. V něm rozhodl o vítězství Pardubic Fiala.

Extraliga dorostu, 3. kolo, čtvrtek 16.9.2021, Praha - Kobra, Zimní stadion HC Kobra Praha

Kobra

1:2, 1:0, 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 01:24 Štěpánek (Routa), 38:39 Kovář (Mráz, Seidler) – 08:28 Kučera, 09:02 Dostál (Dvořák, Holec). Rozhodčí: Kraval – Zedníková, Karda. Diváci: 25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.
Kobra:
Dynamo Pardubice: Matěcha – Holec, Dvořák, Sopoušek, Oliva, Šmerda, Straka – Kučera, Dostál, Fiala, Vrba, Lempach, Mikeska, Jansa, Jedlička, Pilař, Lejdar.

Pardubické Dynamo se v zápase s Kobrou nestačilo zahřát do provozní teploty a už inkasovalo. Ve 2. minutě otevřel skóre Jakub Špěpánek. Na rychlou trefu Pražanů mohli hosté ihned zareagovat, neboť dostali možnost přesilové hry. V ní se neurodilo pro domácí nic nebezpečného, protože si se vším poradila obrana v čele s brankářem Baštou.

Na přelomu desáté minuty přišly dvě pardubické odpovědi. Nejprve skóre vyrovnal svým prvním gólem mezi dorostenci teprve patnáctiletý talentovaný útočník Dominik Kučera, na kterého o 34 sekund později navázal Dominik Dostál. I druhý jmenovaný si mezi dorostenci otevřel gólový účet.

Pardubice poté nabídly soupeři šance v přesilových hrách, jenže Kobře se kýženého srovnání nedařilo docílit. Nakonec se to přeci jen povedlo ve 39. minutě, když Matěchu v brance překonal Adam Kovář. Zápas pokračoval ve velkém tempu, statistici nakonec napočítali Kobře 42 střel na branku, Dynamo vystřelilo osmatřicetkrát. Další gól v základní době ovšem nepadl.

Na řadu přišlo prodloužení, z něhož nebyla odehrána ani polovina a bylo rozhodnuto. Bod navíc přisoudil Dynamu kapitán Adam Fiala, který je momentálně nejproduktivnějším hráčem týmu.