20.1.2022

Dorost jede z hlavního města s plnou!

Pardubičtí dorostenci jeli na další zápas do hlavní města. V zápase bylo mnoho vyloučení. Dokonce se i dvakrát vylučovalo do konce utkání, a to na Pardubické straně. Dynamu se podařilo hned v první třetině skórovat. I když v zápase kolikrát prohrávali dokázali zvítězit 4:3 a připisují si čtvrtou výhru v řadě.

Extraliga dorostu, 9. kolo, čtvrtek 20.1.2022, Praha - Kobra, Zimní stadion HC Kobra Praha

Kobra

3:4
0:1, 2:1, 1:2
Branky a nahrávky: 28:58 Fáber (Mráz; 5/3), 29:54 Uhlík (Judiak, Mack; 5/4), 40:39 Štěpánek (Příhoda, Stanko; 5/5) – 17:21 Vrba (Šmerda; 5/5), 31:55 Turena (Vrba, Novák; 5/5), 49:36 Jedlička (Kučera; 5/5), 55:25 Turena. Rozhodčí: Müller – Maňák, Stanko. Diváci: 24. Vyloučení: 3:6. Využití: 4:0. Střely na branku: 33:45. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
Kobra: Simon – Mack, Mráz, Cibulka, Mol, Nácovský, Stanko – Palaščák, Fáber, Frejka, Štípek, Příhoda, Uhlík, Jindrák, Judiak, Štěpánek.
Dynamo Pardubice: Červinka – Sopoušek, Šmerda, Oliva, Hemský, Straka, Kaštánek – Kantor, Jedlička, Dostál, Pilař, Fiala, Pražan, Novák, Turena, Vrba, Kučera.

Začátek první třetiny byl velmi poklidný. Ani jeden z týmu se nemohl dostat do útočného pásma. Hrálo se hlavně ve středu kluziště. Ve 12. minutě se do větší šance dostal jeden z hostujících hráčů, ale Simon jeho pokus chytil do lapačky. Poté měli domácí velký tlak na bránu. Červinka ale všechny střely pochytal. V 17. minutě si před domácí bránu dobře nabruslil Šmerda, který pak přihrál Ondřejovi Vrbovi a ten překonal Simona – 0:1. V první třetině se už nic zajímavého nestalo.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen Kučera za příliš mnoho hráčů na ledě. Poté přišel další trest na obou stranách. Pardubický Sopoušek dostal osobní trest do konce utkání. Ve 28. minutě Kobra využila přesilovou hru a srovnala na 1:1. O minutu později šli už domácí do vedení. Červinku překonal Uhlík – 2:1. Ve 31. minutě bylo opět vyrovnáno. Vrba přihrával Milanovi Turenovi, který poslal puk za záda Simona – 2:2. Na konci třetiny byli ještě vyloučeni dva hráči z Dynama. Toto oslabení se jim podařilo zvládnout.

Hned po uplynutí 39 vteřin ve třetí části Štěpánek překonal Červinku – 3:2. Potom následovalo mnoho vyloučení na obou stranách. V 50. minutě Dynamo přidalo třetí branku a tím zároveň vyrovnalo. Tentokrát se trefil Martin Jedlička – 3:3. O chvíli později šly Pardubice do vedení. Pod horní tyč se trefil Milan Turena - 3:4 a tím zajistil výhru Dynama. V závěru utkání byl přidán další trest do konce utkání. Opět na straně Pardubic Pražan za nesportovní chování.