5.2.2022

Pardubičtí dorostenci si výhrou nad Kobrou Praha připsali desátou výhru v řadě!

Dorostenci Dynama přivítali na domácí půdě Kobru Praha. V první třetině se dostali do vedení, avšak Kobra dokázala necelé dvě minuty před koncem třetiny srovnat stav zápasu. Prostřední část klání nám nadělila pouze jeden gól, který vsítilo Dynamo a odskočilo tak Kobře o jednu branku. Třetí třetinu si pardubičtí dorostenci již pohlídali a po třech gólech si připsali výhru 5:1.

Extraliga dorostu, 14. kolo, sobota 5.2.2022, Pardubice, enteria arena

Kobra

5:1
1:1, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 14. Lempach (Kantor, Hiemer), 35. Dostál (Fiala, Novák), 50. Fiala (Oliva), 52. Holec (Úlehla), 58. Novák (Kaštánek) – 19. Judiak (Příhoda). Rozhodčí: Vepřovský – Hájková, Kalina. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 45:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Maštalíř, Oliva, Holec, Kaštánek, Kantor, Bartoň, Hiemer, Lempach, Dostál, Pilař, Fiala, Novák, Vrba, Kučera.
Kobra: Simon – Mráz, Cibulka, Mol, Nácovský, Seidler, Stanko, Jáchym, Holec, Kovář, Palaščák, Fáber, Smrž, Štípek, Příhoda, Uhlík, Judiak, Štěpánek.

Zápas začal ve vysokém tempu, avšak již od začátku měli hráči Dynama více příležitostí na vstřelení gólu. První velkou šanci měl Fiala, který se po kombinaci v útočném pásmu probojoval ke střele, kterou ale brankář Simon vykryl. První branka utkání přišla až ve čtrnácté minutě, kdy se po dlouhém počínání Dynama v útočné třetině prosadil po přihrávce Kantora Štěpán Lempach, ten svou střelou z mezikruží dostal puk za záda Simona – 1:0. Odpověď přišla v devatenácté minutě z hokejky Štefana Judiaka, jež z těžké pozice prostřelil Matěchu – 1:1.

Ihned po začátku druhé třetiny mohl poslat Kobru do vedení Štěpánek, ale jeho přízemní střela těsně minula pravou tyč Matěchovy branky. Na druhé straně se pokusil poslat Dynamo do vedení Šmerda, který odhodlaně probruslil přes celou ledovou plochu a zakončil, bohužel pro Dynamo jeho zakončení mířilo těsně nad břevno. Pardubicím se podařilo odskočit o gól, poté co Novák poslal přesnou přihrávku na Fialu, jež našel před branku volného Dominika Dostála, který svou střelou nad beton zařídil Dynamu vedení – 2:1.

Do poslední části zápasu vstoupilo lépe domácí Dynamo, které vstřelilo první gól třetiny v padesáté minutě po přihrávce Olivy na Adama Fialu, jež svou dělovou ránou od modré zvýšil vedení Pardubic – 3:1. Další branku Dynama vsítil o dvě minuty později Daniel Holec, podobně jako u předchozí branky převzal Úlehlovu přihrávku a zakončil od modré pod břevno Simonovy branky – 4:1.

Dynamo drželo po většinu třetiny puk, čehož využil v osmapadesáté minutě Novák, který vyslal Toma Kaštánka, jež si obhodil bránícího hráče a následnou kličkou prohodil puk za brankáře Simona – 5:1. Dorostenci Dynama si tak prodloužili vítěznou sérii již na desátou výhru v řadě.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Teď po zápase jsme celkem spokojení, ve hře jsme dominovali, měli jsme velkou převahu hlavně první dvě třetiny, ale gólové vyjádření je slabé. Bohužel nás trápí zakončení a to i přes velkou střeleckou převahu.“