Český Telecom extraliga ledního hokeje, 43. kolo, úterý 22.1.2002, Arena Pardubice

1:4
0:2, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 21:34 J. Kudrna (Mudroch, Vyhlídal) – 2:45 Burger, 8:56 I. Padělek (Tesařík), 42:46 Tomášek (Irgl, Čermák), 48:33 Moravec (Burger). Rozhodčí: Havlík – Kalivoda, Čech. Vyloučení: 7:10, navíc Lubina, J. Kudrna – Zápotočný všichni 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 8117. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Malinský, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna (45.–54. Koukal), T. Blažek, Lubina (16.–26. Koukal) – Průcha, Rolinek, D. Pospíšil.
Vítkovice: Trvaj – Tesařík (21. Škuta), Galvas, Jurečka, Philipp, Výtisk, Zápotočný – Melenovský, Burger, Moravec – I. Padělek, A. Padělek, Pavelek – Kaděra, Stantien, Selingr – Irgl, Čermák, Tomášek.

Před utkáním proti Vítkovicím obdržel pardubický útočník Ladislav Lubina dres s číslem 700, vyjadřující počet ligových utkání, jehož nejlepší střelec Východočechů dosáhl v nedělním utkání v Českých Budějovicích. Hosté však neměli pro oslavence pochopení, a tak ve 140. vzájemném ligovém utkání obou celků si Vítkovice jako první v letošním ročníku extraligy odvezly z nové pardubické haly všechny body po výhře 4:1.

Úvodní minuty sice patřily domácím, ale první vážnější akce hostí skončila v pardubické brance. Ve třetí minutě se trefil nejproduktivnější vítkovický hráč Burger. Vítkovice poté převzaly iniciativu, byly důraznější, a to na domácí platilo. Východočeši se nemohli s nátlakovou hrou soupeře vyrovnat, nedařila se kombinace a spousta přihrávek končila na holích soupeřů. V deváté minutě přidal hostující Ivan Padělek druhý gól. Pardubičtí se herně prosazovali až v závěru třetiny, kdy jim pomohly přesilovky, kterým ale chybělo úspěšné zakončení.

Do hry dostal domácí kontaktní Kudrnův gól při přesilovce ve 22. minutě. V 26. minutě mohl znovu Kudrna dokonce vyrovnat, jeho únik v oslabení ale vítkovický Trvaj kryl. Nápor domácích nepřinesl vyrovnání ani v dalších minutách druhé třetiny. Největší překážkou pro Východočechy byl právě brankář Trvaj. Hosté čelili tlaku Pardubic důraznou hrou v obraně a velkou obětavostí.

Lepší souhra byla u zrodu třetího gólu Vítkovic, který přidal v 43. minutě Tomášek. Domácí začali ztrácet nervy a zaplatili za to další brankou: Moravec jedenáct minut před koncem pojistil výhru hostů. Pardubičtí hráči se vybíjeli v neúčelných osobních šarvátkách, a tak Ostravané, hrající po celé utkání s čtyřmi útoky, s přehledem uhájili cenné vítězství.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Vítkovice předvedly perfektní hokej, především proměňovaly šance a ve všem nás předčily. Mohu jen pogratulovat.“

Kamil Konečný (HC Vítkovice): „Splnili jsme předsevzetí, se kterým jsme do Pardubic přijeli – aktivní hrou eliminovat kombinační schopnosti domácích. Byli jsme lepší po všech stránkách a dnes nám vyšlo i zakončení.“