Český Telecom extraliga ledního hokeje, 4. kolo, úterý 18.9.2001, Víceúčelová sportovní hala Frýdek-Místek

6:0
0:0, 4:0, 2:0
Branky a nahrávky: 23:55 Jurečka (Galvas, Kaděra), 30:58 I. Padělek (Zápotočný), 31:22 Moravec (M. Procházka), 36:54 Pavelek (Zápotočný), 43:42 Selingr (M. Procházka), 52:18 Krayzel (Moravec, Philipp). Rozhodčí: Souček – Čech, Kalivoda. Vyloučení: 13:12, navíc P. Sýkora 10 minut osobní trest a Lubina (oba Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5400. Střely na branku: 36:19. Průběh utkání: 6:0.
Vítkovice: Trvaj – Škuta, Philipp, Jurečka, Galvas, Seman, Zápotočný – Moravec, Krayzel, M. Procházka – Kaděra, Melenovský, Selingr – I. Padělek, Štraub, Pavelek – od 56. min. navíc M. Tomášek, Krenželok, Olesz.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Novotný, Malinský, Čáslava, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, Blažek, Lubina – Pospíšil, Filip, S. Procházka – Tvrdík, Rolinek, Vak.

Sprchou čtyř gólů ve druhé části rozhodli hokejisté Vítkovic zápas čtvrtého kola extraligy proti Pardubicím v poměru 6:0. V přechodném azylu ve Frýdku-Místku působili Ostravané rozpačitě jen v úvodních minutách, jejich výkon se však rychle zlepšoval a vyvrcholil kanonádou ve druhé třetině. Vítkovický gólman Jiří Trvaj udržel první nulu v sezóně, v nervózním utkání rozhodčí Souček udělil 65 trestných minut.

Dění v úvodu přitom hrálo do karet Východočechům. Unikajícího Pospíšila už ve druhé minutě nedovoleně stáhl Philipp, ovšem Blažek nechal z trestného střílení vyniknout ještě nerozchytaného Trvaje ve vítkovické brance. K mírné převaze pak Pardubicím pomohly dvě přesilovky, při druhé z nich se až před domácí svatyni protáhl Petr Sýkora, ale Trvaj proti jeho švihu pod horní tyčku pohotově vymrštil lapačku.

Tím se hosté na dlouho odmlčeli. Aktivitu pozvolna přebírali domácí, jejich největší šance však promarnili Krayzel, Padělek i Štraub, jenž v 18. minutě zblízka přehodil odkrytou Svobodovu branku.

Ve druhé části už na ledě vládl jediný tým – Vítkovice. Proti Kaděrovi se gólman Svoboda ještě vytáhl, po Jurečkově ráně, která mu vypadla z lapačky za záda, už však neměl čisté svědomí. Poté se hosté zcela vytratili z ledu a slepené góly Padělka s Moravcem během 24 sekund jim v polovině zápasu definitivně zlomily vaz. Domácí si v útočném pásmu dělali, co se jim zlíbilo a čtvrtý gól Pavelka, který chladnokrevně završil sólo takřka z poloviny kluziště, jen dokreslil jejich herní pohodu.

Za jasného stavu ustoupil v poslední části hokej do pozadí. Hned v nástupu do třetí třetiny pohrdl dalším gólem v sólovém nájezdu Seman, pak se zápas rozdrobil do série faulů a osobních potyček. Při jedné z přesilovek uzavřel skóre nekrytý Moravec. Závěrečné minuty odehrály Vítkovice v oslabení, soupeř si vypracoval několik slibných možností ke zkorigování stavu, ale Trvaj ozdobil svůj bezchybný výkon dalšími jistými zákroky.

Kamil Konečný (HC Vítkovice): „Rozhodla druhá část, v níž jsme zlepšili důraz a zrychlili přístup k soupeři. Klíčový pak byl zřejmě první gól, který dal Jurečka v přesilovce a mužstvo ohromně zvedl po psychické stránce. V první třetině nás Pardubice totiž několikrát postrašily rychlými brejky.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „První dvacetiminutovku jsme zvládli podle plánu – hráli dobře dozadu a vypracovali si i několik dobrých příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. Pak už šel náš výkon hodně dolů. Přestali jsme bruslit a v obraně udělali několik zbytečných chyb, které soupeř dokázal potrestat.“