Český Telecom extraliga ledního hokeje, 17. kolo, úterý 23.10.2001, Zimní stadion Hradec Králové

Vítkovice

3:1
0:0, 3:0, 0:1
Branky a nahrávky: 26:06 S. Procházka (Rolinek, Malinský), 26:41 Mikeska (Janecký), 31:26 Janecký (Mudroch, Mikeska) – 45:25 Martin Procházka (Galvas). Rozhodčí: Havlík – Český, Kostka. Vyloučení: 6:6, navíc Kudrna (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5420. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Duben, Malinský – Tvrdík, Janecký, Mikeska – J. Kudrna (23.–33. Vak), T. Blažek, Lubina – Rolinek, D. Pospíšil, S. Procházka.
Vítkovice: Trvaj – Jurečka, Galvas, Seman, Philipp, Výtisk, Zápotočný – Kaděra, Melenovský, Martin Procházka – Olesz, I. Padělek, Selingr – Irgl, A. Padělek, Ivan – M. Tomášek, Hulva, Pavelek.

Hokejisté vedoucích Pardubic oplatili Vítkovicím vysokou prohru 0:6 z první čtvrtiny extraligy z Ostravy a na svém azylovém stadiónu v Hradci Králové zvítězili 3:1. O osudu utkání rozhodli Pardubičtí v polovině utkání, kdy vstřelili v rychlém sledu tři branky.

Domácí postrádali obránce Novotného a střelce Petra Sýkoru, Vítkovičtí se zase museli obejít bez beka Tesaříka a útočníka Moravce. Východočeši ale od začátku potvrzovali své postavení v tabulce a měli převahu. Vítkovice si měly hned v úvodu možnost přesilové hry, ale šanci si nevytvořily. Po jejím skončení ale zahrozili domácí Janecký a Tvrdík. Na druhé straně dal o sobě vědět nejmladší hráč extraligy Olesz, na jehož dorážku včas zareagoval betonem pardubický gólman Svoboda. Domácí pokračovali ve spalování šanci a Trvaj postupně zabránil ve skórování Blažkovi, Janeckému a Kudrnovi.

I druhou třetinu začaly aktivněji Pardubice a ve 27. minutě otevřel v přesilové hře skóre Stanislav Procházka. Rolínkovo nahození sice dostal za Trvajova záda bruslí, ale rozhodčí Havlík branku uznal. Hned za 35 sekund inkasoval Tvrvaj podruhé. Janecký vyslal do sóla Mikesku, který svůj nájezd zakončil bekhendovým blafákem. Ostravané nevyužili ke snížení Kaděrovu šanci ani následnou přesilovou hru a ve 32. minutě pardubický kapitán Janecký zvýšil náskok.

Vedoucí tým tabulky kontroloval náskok, zvýšit mohl ještě ve druhé třetině Stanislav Procházka. Dostat do hry se mohli Vítkovičtí paradoxně po nešťastné teči pardubického beka Mudrocha, ale Svoboda zareagoval rychle. Hostům sice ještě nepomohla ani 44 sekund trvající přesilová hra pěti proti třem, ale ve 46. minutě už Svobodu překonali. Únik v oslabení zakončil blafákem mezi betony Martin Procházka. Více jim ale domácí nepovolili.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo to kvalitní utkání a po celou dobu jsme ho měli pod kontrolou. V první třetině jsme si vytvořili několik vyložených šancí, ale góly jsme nedali. Góly ve druhé třetině nás ale uklidnily. Novotný má natažené vazy v kotníku a Petr Sýkora je s vysokými horečkami ve špitále. Zítra půjde na vyšetření a uvidíme, jak na tom bude.“

Alois Hadamczik (HC Vítkovice): „Chybí nám tři hráči základní sestavy. Vedle obránce Tesaříka a Moravce ještě další centr Štraub a je tím naše ofenzíva ovlivněná. První gól byl podle mého názoru neregulérní, Procházka si přikopl puk bruslí, ale hokejkou ho už netrefil. Ve třetí třetině jsme hráli vyrovnanou partii. Tesařík by měl nastoupit už v pátek v Třinci. S Moravcem, který má natažený zádový sval a Štraubovými třísly to vypadá na delší dobu.“