Český Telecom extraliga ledního hokeje, 49. kolo, neděle 23.2.2003, Zimní stadion Třinec

4:3p
1:1, 1:1, 1:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 0:55 Marek (Pavelek, Janů), 38:11 Janků (Marek), 43:28 L. Procházka (Janků), 60:50 Ivan (J. Malinský) – 3:04 Tvrdík (J. Kudrna), 28:18 Kropáč (Pištek), 40:44 J. Kudrna (Mudroch). Rozhodčí: Turčan, Havlík – Charvát, Pácal. Vyloučení: 9:13, navíc Žabka (Třinec) do konce utkání, T. Blažek (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 5074. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Oceláři Třinec: Lakosil – Houdek, J. Malinský, L. Procházka, Jančařík, Čakajík, Žabka, Hunkes – Zadina, R. Král, Pletka – Janků, Marek, Pavelek – Ivan, Meluzín, Skořepa – Zbořil, Stejskal, Polončič.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Pácal, Mudroch, Zábranský, Čáslava, Duben, Mocek – J. Kudrna, T. Blažek, Tvrdík – P. Sýkora, M. Divíšek, A. Novotný – Kropáč, Janecký, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.

Lídr tabulky a vítěz základní části extraligy prohrál na ledě čtvrtého Třince 3:4. O vítěznou branku se postaral po 50 sekundách prodloužení Marek Ivan.

Utkání, ve kterém šlo Třinci mimo jiné o srovnání zápasové série na 2:2, začali domácí bleskově. Už v 55. vteřině přihrál Janků ideálně postavenému nejlepšímu střelci extraligy Markovi a Moravané vedli. Radost jim ale vydržela pouhé čtyři minuty, než Kudrna posunul puk Tvrdíkovi a ten nedal Lakosilovi šanci.

Branka ale domácí nezlomila, naopak zvýšili důraz v osobních soubojích, zpřesnili rozehrávku, jen střelecky se neprosadili. Šance Ivana a Jančaříka, který nastřelil levou tyčku, byly ale gólové. Ve 12. minutě mohli ve svůj prospěch skóre otočit hosté, kteří hráli 30 vteřin pět proti třem a dvě minuty pak pět proti čtyřem. Lakosil byl ale pozorný. V závěru prvního dějství byli v dvojnásobné početní převaze Třinečtí, ale ani oni ji za jeden a půl minuty nevyužili.

Druhá třetina byla hokejově oboustranně rozháraná, hru kouskovala častá vyloučení. V polovině normální hrací doby ale domácí obrana zaváhala s rozehrávkou a Kropáč po přihrávce od Pištěka dostal hosty do vedení. Šest minut před druhou sirénou oslabil své kolegy vyloučením do konce zápasu za nesportovní chování třinecký obránce Žabka, závěr třetiny ale patřil jeho týmu. Ve 39. minutě to byla totiž opět druhá třinecká formace, která využila vyloučení Pardubic a Janků po přihrávce od Marka opět skóre srovnal.

Třetí třetinu začali lépe hosté, kteří se hned v úvodní minutě dostali gólem Kudrny po přihrávce od Mudrocha znovu do vedení. Domácí ale po třech minutách brankou L. Procházky při vyloučení Dubna, opět vyrovnali. Dohrávalo se většinou ve středním pásmu bez šancí, a tak přišlo na řadu prodloužení a v něm brzký Ivanův gól.

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): „Výsledek je pro nás fantastický. Utkání se hrálo v rychlém tempu, škoda jen, že naše kompaktnost se rozpadla po první třetině odchodem Krále., který má naražené rameno. Množství vyloučených se dá zdůvodnit tím, víc očí víc vidí, to znamená, že dva hlavní mají více šancí si hru pohlídat.“

Jiří Seidl (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Diváci viděli vyrovnané utkání, ve kterém oba celky měly chvíle, kdy byly herně lepší. Z větší části to pak byl velmi nervózní zápas. Závěr duelu lépe zvládli domácí a zaslouženě utkání vyhráli. Lubina nehrál, protože jsme ho nechali odpočívat. Zraněný není.“