Český Telecom extraliga ledního hokeje, 10. kolo, úterý 8.10.2002, Arena Pardubice

2:0
1:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 0:44 M. Sýkora (Blažek, Lubina), 52:55 Mudroch (P. Sýkora). Rozhodčí: Venglář – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 6383. Střely na branku: 40:34. Průběh utkání: 2:0.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben – Rolínek, Blažek, Lubina – P. Sýkora, Janecký, T. Divíšek – D. Pospíšil, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.
Oceláři Třinec: Lakosil – D. Nosek, Malinský, L. Procházka, Jančařík (23.–25. Houdek), Cartelli, Žabka – Zadina, R. Král, Pletka – Janků, J. Marek, Pavelek – Martynek, Meluzín, Polončič – Horna, Ivan, Jiří Hašek.

Hokejisté Pardubic zdolali Třinec 2:0 a dostali se do čela tabulky. Pomohl jim k tomu také svou třetí nulou v sezóně brankář Adam Svoboda, který neinkasoval již 140 minut. Čisté konto totiž udržel i v neděli ve Znojmě. Zápas rozhodli pardubičtí obránci – skórovali Michal Sýkora a Petr Mudroch. Třinec se čtyřmi bývalými hráči Pardubic a expardubickým trenérem Markem potvrdil, že se mu venku nedaří a na hřištích soupeřů stále čeká na první bod.

Skóre otevřel již po 43 vteřinách obránce Michal Sýkora. U zrodu gólu byl ale Lubina, který si pohrál s Pletkou a jeho přihrávku Blažek poslal volnému obránci, na jehož střelu Lakosil nestačil. V úvodní třetině se hrál oboustranně rychlý hokej, ve kterém si více šancí vytvořili domácí, ale na druhé straně si brankář Svoboda nemohl stěžovat na nečinnost.

V úvodu druhé třetiny si oba celky vytvořily po jedné obrovské šanci. Nejprve neuspěl z úniku Janků, potom ujeli Blažek s Lubinou, ale pardubický centr místo střely volil zbytečnou přihrávku. Hosté v dalším průběhu důraznou hrou eliminovali tlak domácích. Ti navíc začali chybovat v rozehrávce, a tak se před Svobodou tvořily nebezpečné situace, které hrozily gólem. Pardubický brankář je však spolehlivě řešil a měl největší podíl na fotbalovém skóre po dvou třetinách.

Na začátku třetí třetiny fauloval třinecký kapitán Král Mikesku a dostal trest na dvakrát dvě minuty. Domácím ale přesilovka tentokrát nevyšla a neporadili se s obranným valem Třince. Hosté v této třetině stáhli sestavu na dva útoky a důrazným forčekingem se snažili přehrát domácí.

V 53. minutě se při hře čtyři na čtyři uvolnil Petr Sýkora a jeho ideální přihrávku Mudroch proměnil ve druhý gól domácích. V úporném boji také domácí provedli korektury v sestavě a nechali odpočívat mladíky ze čtvrtého útoku. Hosté 115 vteřin před koncem třetiny odvolali Lakosila, ale ke změně skóre to nevedlo, a tak pardubický gólman udržel podruhé za sebou neinkasoval.

Jiří Seidl (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Byl to sice vyrovnaný zápas, ale kdybychom využili několik šancí do poloviny první třetiny, tak mohl být zápas rozhodnout po první třetině. Takhle se utkání zdramatizovalo. Pro diváky to bylo možná dobré, ale pro nás na střídačce nikoliv.“

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): „Dnes jsme sehráli nejlepší utkání venku v letošní sezoně. Byl to vyrovnaný zápas a zasloužili jsme si alespoň bod. Bohužel nás na hřišti soupeřů trápí koncovka a bez gólů se uspět nedá.“