36. kolo, sobota 4.1.2003 od 17:00 hodin, Arena Pardubice

Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 14:35 Kudrna (Blažek, M. Sýkora), 44:17 Mikeska (Vyhlídal, Janecký), 48:05 Janecký (P. Sýkora, Vyhlídal), 53:12 Lubina (T. Blažek, M. Sýkora), 59:26 P. Sýkora (Mikeska) – 17:43 Houdek (Marek), 58:11 L. Procházka (Bordowski, Pavelek). Rozhodčí: Minář – Bláha, Kareš. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 6494. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Pácal (26. Duben) – J. Kudrna, Blažek, Lubina – P. Sýkora, Mikeska, D. Pospíšil (41. Koukal) – Kolář, Janecký, Průcha.
Oceláři Třinec: Lakosil – Houdek, Žabka, L. Procházka, Jančařík, D. Nosek, Cartelli – Ivan, Martynek, Pletka – Bordowski, Pavelek, J. Marek – Horna, Meluzín, Polončič.

Pardubičtí hokejisté porazili v zápasu 36. kola v tabulce třetí Třinec 5:2 po čtyřbrankovém přídělu ve třetí třetině a svůj náskok v čele extraligy zvýšili minimálně do neděle už na čtrnáct bodů.

Oba celky nastoupily v neúplném složení. Domácím chyběli Rolinek, Divíšek, Pištek, hostům pak expardubičtí Král, Zadina a Malinský. Od úvodních minut se hrál otevřený hokej a hosté se pokoušeli dokázat, že nepřijeli pouze bránit. I bez největších útočných hvězd Krále a Zadiny připravili domácím několik horkých chvil.

V šesté minutě se do vyložené šance dostal Marek, ale Svoboda jeho akci zlikvidoval. Mírnou herní převahu zužitkovali domácí až v 15. minutě při početní výhodě. Kudrna z levé strany prostřelil Lakosila a otevřel skóre. Vyrovnání přinesla také přesilovka, když 12 vteřin před návratem Čáslavy tečoval před Svobodou střelu obránce Houdka Martinek.

V druhé třetině dělala domácím hodně problémů vysunutá obrana Třince. Pardubicím se pak nevydařily ani další dvě přesilovky, které hosté díky Lakosilovi přečkali a od druhé poloviny třetiny si vytvořili výraznou převahu. Napomáhala jim k tomu nedůrazná obrana domácích, která dovolila soupeři vytvářet si v útočném pásmu výrazný tlak. Protože i pardubický brankář Svoboda potvrzoval dobrou formu, zůstávalo po 40 minutách skóre 1:1.

Ve třetí třetině domácí celek viditelně přidal na důrazu a bojovnosti a rázem si vynutil výraznou převahu, kterou během devíti minut zúročil ve dvougolový náskok. Ve 45. minutě čerstvý otec Mikeska zajistil domácím vedení, které o čtyři minuty později Janecký biliárově zvýšil na dvougólový rozdíl. Lahůdkou pak byl v 54. minutě čtvrtý gól domácích, o který se postaral Lipina. Při vlastním oslabení si pohrál v útočném pásmu se třemi hráči Třince a skrz betony Lakosila poslal puk do branky. Hosté už v závěru stačili porážku jen korigovat.

Jiří Seidl (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Dvě třetiny jsme se dost trápili, nemohli jsme se dostat do herního tempa, vázla kombinace, střelba a prohrávali jsme i buly. Teprve od poslední třetiny začalo v naší hře vše fungovat jak má a po třetí brance se mužstvo dostalo do herní pohody.“

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): „Jeli jsme do Pardubic s tím, že zde můžeme jen překvapit, a že budeme vycházet ze zajištěné obrany. Dvě třetiny se nám to dařilo, ve třetí jsme udělali několik hrubých chyb a utkání ztratili.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
8.10.02 Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 2:0