30.11.2023

Třetí výhra v řadě! Dynamo udolalo Vítkovice po nájezdech

Dynamo osmý zápas v šestnácti dnech zvládlo! Vítkovice porazilo na domácím ledě 2:1 po samostatných nájezdech. O zisku dvou bodů pro domácí rozhodl v dovednostní soutěži Lukáš Sedlák. Jedinou pardubickou branku ze hry vstřelil právě po Sedlákově přihrávce Tomáš Hyka.

Tipsport extraliga, 31. kolo, čtvrtek 30.11.2023, Pardubice, enteria arena

2:1sn
0:1, 1:0, 0:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 35:44 Hyka (Sedlák; 5/5), rozh. náj. Sedlák – 09:58 Krieger (Kotala, Mikuš; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Kika – Axman, Blažek. Diváci: 8794. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 36:28 (7:7, 18:4, 7:12). Zblokované střely: 32:12. Hity: 6:3. Vhazování: 39:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Dynamo Pardubice: Klouček – Vála, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Kolář, Bučko, Hrádek – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Paulovič.
Vítkovice: Machovský – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, Kovář, Jeřábek – Kalus, Dej, Lakatoš – Fridrich, Barinka, Zdráhal – Bukarts, Krieger, Kotala – Peterek, Přibyl, Lednický.

Dynamu proti Vítkovicím chyběl v sestavě David Musil. Klíčového obránce nahradil v elitní formaci Ondřej Vála. V brance nastoupil Milan Klouček, pro kterého šlo o pátý zápas v letošní extraligové sezóně. Proti dnešnímu pardubickému soupeři však nastoupil letos už potřetí. Ve všech případech navíc odcházel vítězně, dnes svému týmu vychytal výhru 2:1 po samostatných nájezdech.

První polovina zápasu moc příležitostí nepřinesla. Domácí Dynamo často zastavovala nepřesnost, která mohla být způsobena velice náročným programem. Tým okolo kapitána Lukáše Sedláka totiž hrál už osmý zápas za posledních šestnáct dnů.

Pardubičtí hokejisté přesto měli více ze hry, do vedení však šly zásluhou amerického útočníka Petera Kriegera Vítkovice.

Svěřenci Václava Varadi zatlačili na Rideru hlavně ve druhé třetině. Po velkém množství neproměněných šancí se podařilo vyrovnat Tomáši Hykovi, kterému naservíroval puk před odkrytou bránu povedenou zadovkou Lukáš Sedlák.

V tlaku pokračovalo Dynamo i ve třetí třetině. O osudu utkání nerozhodlo ani prodloužení. V něm měly největší příležitost Vítkovice, Milan Klouček však předvedl jeden ze zákroků sezóny. Pardubický brankář podržel svůj tým také při nájezdech. V nich rozhodl o pardubické výhře Lukáš Sedlák.

Marek Zadina (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice):„My jsme tam první třetinu vůbec nebyli na tom ledě. Myslím, že to byl možná nejhorší výkon v první třetině za celou sezonu. Něco jsme si řekli a od té druhé třetiny jsme začali přebírat inciativu. Zvedli jsme se, kluci začali makat a vytvořili jsme si spoustu šancí. Bohužel jsme z toho dali jen jeden gól. Třetí třetina byla otevřená, šance jsme tam měli. V prodloužení byly šance na obou stranách a jsme rádi, že jsme ty nájezdy dotáhli a překlopili jsme vítězství a dva body na naši stranu.“