14.2.2024

Dynamo si doma poradilo s Vítkovicemi

Pardubice se vrátily na domácí led po reprezentační přestávce vítězně, v osmigólovém duelu se radovaly z výhry nad Vítkovicemi. Tříbodový večer prožil Adam Musil (2+1), premiérovou trefou v Tipsport extralize se blýskl sedmnáctiletý obránce Martin Švec.

Tipsport extraliga, 44. kolo, středa 14.2.2024, Pardubice, enteria arena

Vítkovice

5:3
2:0, 3:3, 0:0
Branky a nahrávky: 01:22 Košťálek (Zohorna, Kousal; 5/5), 06:41 A. Musil (Vála; 5/5), 20:12 Zohorna (Kousal; 5/4), 23:38 Švec (Hyka, A. Musil; 5/5), 26:40 A. Musil (Hyka; 5/5) – 24:33 Barinka (Fridrich, Zdráhal; 5/5), 28:54 R. Bukarts (Auvitu, Krieger; 5/5), 29:42 Claireaux (R. Bukarts; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Stano – Frodl, Špůr. Diváci: 8592. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 27:23 (8:7, 14:6, 5:10). Zblokované střely: 18:11. Hity: 4:4. Vhazování: 20:38. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3.
Dynamo Pardubice: Will – Hájek, D. Musil, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Švec – Pánik, A. Musil, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Paulovič, Rohlík – Mandát, Poulíček, Vondráček.
Vítkovice: Klimeš (24. Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, Prčík, Jeřábek – Kotala, Chlán, Lakatoš – Fridrich, Barinka, Zdráhal – R. Bukarts, Krieger, Peterek – R. Bukarts, Claireaux, Šoustal.

Východočeši předvedli parádní vstup do souboje s Vítkovicemi, vedení se ujali již po 88 vteřinách. Přesný pas na pravý kruh dostal Jan Košťálek a z první propálil Klimeše – 1:0. Po výborném zákroku Willa se vydal do protiútoku Pánik, samostatný únik však neproměnil. Podruhé se enteria arena radovala v 7. minutě, po Válově tečovaném nahození se kotouč dostal k Adamu Musilovi, který poslal puk mezi Klimešovy betony – 2:0.

Také ve druhé periodě se Dynamo dokázalo rychle prosadit, v čase 20:12 se po přesném pasu od Kousala prosadil v přesilovce Tomáš Zohorna – 3:0. O tři minuty později již domácí vedli o čtyři branky, Hyka našel na levé straně volného Martina Švece a sedmnáctiletý obránce se mohl radovat ze své premiérové trefy v Tipsport extralize – 4:0. Vítkovice poté sáhly ke změně v brankovišti, Klimeše nahradil Machovský. A zároveň se jim povedlo rychle snížit, o což se postaral Marcel Barinka – 4:1. Pardubičtí však rychle přispěchali s odpovědí, po přechodu do útočného pásma mířil z vrcholu pravého kruhu přesně mezi betony Machovského Adam Musil, pro něhož šlo o druhou trefu v zápase a tříbodový večer poprvé od ledna 2022 – 5:1. Domácí si zápas zkomplikovali v polovině duelu dvěma inkasovanými brankami v rozmezí jedné minuty, brankáře Willa překonal Roberts Bukarts a po něm Valentin Claireaux – 5:3.

Svěřenci trenéra Zadiny poté už ale znovu zavřely obrannou hradbu a přestože se Vítkovice snažily o vyrovnání a byly střelecky aktivnější, tak Dynamo už drama i díky dobrému výkonu brankáře Willa nedopustilo a dvoubrankové vedení udrželo. Výhru mohl ještě pečetit gólem do prázdné branky Paulovič, v závěru ale bohužel minul.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme výborný vstup do utkání, skvělou první třetinu. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Druhá třetina byla ještě za stavu 5:1 v pořádku, ale poté jsme dostali dva rychlé góly, což se nám prostě nemůže stávat, protože tím samozřejmě soupeře postavíte na nohy, vlijete mu energii do žil. Třetí třetinu se do nás soupeř tlačil, bylo tam spoustu nahazovaných kotoučů a forčeků, s čímž jsme si dokázali poradit. Občas jsme propadávali v osobních soubojích, nedohrávali jsme souboje a oni nás z toho dostávali pod tlak, bylo na nás dost střel. Třetí třetinu jsme ale zvládli takticky, jsme hrozně rádi, že jsme vyhráli, porazili Vítkovice a máme tři body.“