6.3.2022

Sympatický výkon sérii nezlomil. Třinec vyhrál v nájezdech

Kvalitní výkon pardubického Dynama tentokrát stačil jen na bod. V souboji s druhým týmem extraligové tabulky z Třince museli hned dvakrát dotahovat, góly Davida Ciencialy a Jana Košťálka vynesly alespoň prodloužení a samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější Oceláři, kteří si nakonec odvezli bonusový bod za výhru 3:2 po nájezdech. Pardubice si tak zapsaly osmou porážku v řadě.

Tipsport extraliga, 59. kolo, neděle 6.3.2022, Pardubice, enteria arena

2:3sn
0:1, 1:0, 1:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 38:26 Cienciala (Košťálek, Říčka; 5/5), 47:51 Košťálek (Rohlík, Anděl; 5/5) – 15:00 Roman (Kundrátek, Svačina; 5/3), 45:08 Doudera (Marinčin, Roman; 5/5), rozh. náj. Chmielewski. Rozhodčí: Hradil, Ondráček – Brejcha, Lederer. Diváci: 8750. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 37:27 (8:10, 15:9, 10:7). Zblokované střely: 20:20. Hity: 12:5. Vhazování: 32:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Zdráhal, Vála, Košťálek, Kolář, Hrádek, Petgrave – Paulovič, Poulíček, Musil – Říčka, Kousal, Cienciala – Koffer, Anděl, Rohlík – Hecl, Urban, Matys.
Oceláři Třinec: Kacetl – Musil, Adámek, Doudera, Marinčin, Kundrátek, Zahradníček, Jaroměřský – Svačina, Vrána, Růžička – Nestrašil, Kovařčík, Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Chmielewski – Kofroň, Dravecký, Bakoš.

Slibný začátek utkání od pardubických hokejistů mohl již v sedmé minutě zúročit Matěj Paulovič, který se dostal ke křižné přihrávce, avšak napálil pouze rameno třineckého brankáře. Po první čtrnáctiminutovce, kdy byly Pardubice aktivnějším týmem, přišlo však dvojnásobné vyloučení na straně Dynama, to dokázal využít Miloš Roman, který pohotovou dorážkou střely Tomáše Kundrátka poslal Třinec do vedení – 0:1. Šanci zdvojnásobit vedení Ocelářů měl v sedmnácté minutě Jan Jaroměřský, jeho ránu si ale v chumlu hráčů našla pouze lapačka Dominika Frodla.

Snový start do druhé třetiny mohlo zažít Dynamo hned v první minutě. Jan Košťálek našel volného Davida Ciencialu, který měl před sebou odkrytou bránu, ale na poslední chvíli vytáhl skvělý zákrok Ondřej Kacetl. Další dvě velké šance Pardubic přišly ve 27 minutě. Nejdříve ostrá střela Marka Hecla, kterou brankář Kacetl vyrazil před dojíždějícího Jana Koláře, tomu se podařilo dostat puk za záda třineckého gólmana, ale toho na poslední chvíli zastoupil jeden z obránců. Dynamo se vyrovnávajícího gólu dočkalo v 39. minutě, kdy David Cienciala vyslal dělovou ránu do horního rohu třinecké branky – 1:1.

Do poslední třetiny vstoupili lépe Oceláři, které již v 46. minutě poslal opět do vedení Milan Doudera, ten se po kombinaci třineckých hráčů v útočné třetině dostal ke střele od modré čáry, která se dostala za záda Dominika Frodla – 1:2. Dynamu se však podařilo bleskově odpovědět a o necelé tři minuty později se po nepovedeném protiútoku Pardubic do střely opřel Jan Košťálek, jež dělovou ránou propálil Ondřeje Kacetla, mělo tak rozhodnout prodloužení – 2:2.

Prodloužení se vedlo v opatrném duchu, a tak musely přijít na řadu nájezdy, které se povedly lépe Ocelářům, kteří proměnili hned tři nájezdy. Za Dynamo se trefil pouze Robert Říčka, a tudíž si Třinec odváží těžce vydřené dva body.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla vyrovnaná, bohužel Třinec nás tam potrestal v přesilovce pět na tři, takže to pro nás byla těžší situace. Od druhé třetiny velice kvalitní výkon, dokázali jsme dostat Třinec pod tlak, vytvořili jsme si šance, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit. Ve třetí třetině jsme se tam pořád tlačili, takže bylo těžké udržet kluky směrem dozadu, protože cítili, že by se to dalo urvat. Měli jsme tam občas díry dozadu a bohužel to dospělo do nájezdů, ve kterých byl Třinec šikovnější, ale musím kluky pochválit, myslím si, že jsme odehráli kvalitní zápas s naprostou bojovností a nasazením. Už to mělo nějaké parametry play off a já věřím, že se od toho můžeme odpíchnout.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „První třetinu si myslím, že jsme hráli velice dobře, měli jsme dobrý pohyb a dost šancí. V druhé třetině nás dostaly Pardubice pod tlak a vytvořily si dost šancí, takže nebýt Kacetla, tak by jsme dostali další dva, tři góly. Chodili jsme pozdě do soubojů, Pardubice se dostávaly lehce do našeho pásma a z toho těžily. Ve třetí třetině bylo hodně šancí na obou stranách. Brankáři se drželi skvěle, takže si myslím, že bylo férové, že to došlo až do nájezdů.“