3.12.2021

Cenný skalp lídra extraligy! Dynamo porazilo Třinec 6:3

Dynamo zvládlo také druhý zápas v sezoně proti lídrovi extraligy a připisuje si důležité tři body do tabulky. Utkání patřilo hlavně Janu Košťálkovi, který si jako teprve druhý obránce v historii extraligy připsal pět asistencí v jednom utkání. Po dvou gólech se na výhře 6:3 podepsali Anthony Camara a Adam Musil, které doplnili jednobrankoví Robert Říčka a David Cienciala.

Tipsport extraliga, 29. kolo, pátek 3.12.2021, Pardubice, enteria arena

6:3
1:0, 2:1, 3:2
Branky a nahrávky: 11:04 Camara (Košťálek, Kousal), 20:39 Camara (Říčka, Košťálek), 37:03 Říčka (Košťálek, Cienciala), 40:42 Musil (Košťálek), 49:36 Musil (Košťálek, Camara), 58:40 Cienciala (Hecl) – 25:09 Kundrátek (Kovařčík), 40:25 Růžička (Doudera, Hrňa), 58:08 Vrána (Adámek). Rozhodčí: Kika, Šindel – Gebauer, Hlavatý. Diváci: 1000. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 23:31 (7:8, 6:10, 10:13). Zblokované střely: 19:16. Hity: 9:6. Vhazování: 31:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Nakládal, Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Zdráhal – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Camara – Říčka, Cienciala, Hecl – Pochobradský, Anděl, Rohlík.
Oceláři Třinec: Mazanec – Doudera, Marinčin, Musil, Kundrátek, Zahradníček, Adámek – Daňo, Vrána, Růžička – Nestrašil, Roman, Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Hrňa – Šedivý, Kovařčík, Dravecký – Kofroň.

Dynamo vstoupilo do utkání aktivně a úvodním tlakem několikrát ohrozilo Mazance v brance Třince. Největší příležitost měl Matej Paulovič, který se dostal k odraženému puku mezi kruhy a jen těsně minul branku. Na druhé straně zahrozil po přečíslení Miloš Roman.

Pardubice pokračovaly v aktivní hře i po úspěšně ubráněném oslabení a aktivitu dokázaly přetavit v úvodní branku. Anthony Camara přečetl dráhu puku po odrazu od zadního mantinelu a dokázal ho s pomocí hostujícího brankáře dostat do branky – 1:0. V závěru první třetiny si ještě oba týmy zahrály přesilovou hru, ani v jenom případě však nedošlo k vážnějšímu ohrožení branky.

Druhou třetinu začalo Dynamo nejlépe jak mohlo. V přesilovce se prosadil opět Anthony Camara, kterému pouze stačilo nastavit hokejku do přihrávky Roberta Říčky a umístit puk do branky – 2:0. Na odpověď Ocelářů se však nečekalo dlouho. Na konci pohledné kombinace byl Tomáš Kundrátek, kterému nedělalo problém uklidit kotouč do odkryté brány - 2:1.

Chvilku na to přidal třetí pardubickou branku po sporné situaci před brankou Jan Košťálek, Třinec však uspěl s trenérskou výzvou a branka tak nemohla být uznána. Tři minuty před koncem druhé třetiny už nemohl nikdo nic namítat. Po přihrávce Jana Košťálka vystřelil z levého kruhu Robert Říčka, nejlepšímu extraligovému střelci střela nesedla ideálně, ale doplachtila až do branky3:1.

Stejně jak Dynamo začalo druhou třetinu, povedlo se Třinci vstoupit do třetí. Už po 25 vteřinách využil přesilovou hru Tomáš Marcinko a snížil na rozdíl jednoho gólu - 3:2. To však neplatilo dlouho. Dvoubrankové vedení vrátil Dynamu Adam Musil, který využil čtvrté asistence Jana Košťálka v zápase a z bezprostřední blízkosti překonal Mazance – 4:2.

V polovině třetí třetiny přidalo Dynamo pátou branku a opět u toho byla dvojice Musil-Košťálek. Stejně jako u čtvrté branky zakončoval Adam Musil, který dorazil do branky právě Košťálkovu střelu - 5:2. Dynamo pokračovalo v utkání ve fantastickém tempu a mohlo přidat další branku, před Mazancem však na dvakrát neuspěl Hecl.

V posledních minutách třetí třetiny se vyznamenal také Dominik Frodl, který vytáhl skvělý zákrok lapačkou proti Daňovi. Třinci se podařilo ještě jednou snížit, když Frodla překonal Petr Vrána, ale i tentokrát zvládlo Dynamo rychle odpovědět. Šestý gól domácích vsítil David Cienciala – 6:3. Zbytek utkání už si Dynamo pohlídalo a bere cenné tři body do tabulky.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Z naší strany dneska výborné utkání. Byl tam dobrý pohyb, vyhrávali jsme souboje jeden na jednoho, byli jsme silnější v předbrankovém prostoru. Zlom v utkání byl gól na 4:2, Třinec to tam mohl nějaký způsobem lépe sehrát, bylo to 3:2 a zápas se lámal. Myslím si ale, že jsme byli celý zápas lepší.“

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „My jsme do dnešního utkání nevstoupili vůbec dobře. V první třetině jsme odvedli špatný výkon a Pardubice nás přehrávaly, byly důraznější v osobních soubojích, napadaly nás a byly rychlejší. Po třetině jsme si něco řekli a ve druhé třetině jsme trošku zlepšili výkon a vypracovali jsme si nějaké šance. Když jsme se přiblížili, vzápětí jsme dostali gól a Pardubice vedly rázem opět o dva góly. Dneska rozhodl předbrankový prostor, kde jsme měli být důrazní. Když to shrnu, nebyl to dobrý zápas. Musíme se poučit a v neděli budeme muset začít úplně jinak.“