3.1.2008

Pardubice souží koncovka, ve Vítkovicích nevstřelily ani branku

OSTRAVA — Nezdarem a porážkou o tři branky vstoupili do nového kalendářního roku hokejisté HC Moeller Pardubice. V televizní dohrávce 36. kola O2 extraligy ledního hokeje prohráli v ostravské ČEZ Aréně 0:3 s Vítkovicemi Steel. Moeller doplatil na chabou produktivitu, neproměnil ani nejvyloženější šance. Naopak Ostravané využily hned svou úvodní dvojici nebezpečných příležitostí před pardubickou brankou a když v polovině utkání zvýšily na 3:0 ze svého pohledu, dovedly poměrně pohledné utkání do vítězného konce.

O2 extraliga, 36. kolo, čtvrtek 3.1.2008, ČEZ Aréna Ostrava

3:0
2:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 16:38 Škoda (Gulaši), 17:04 Vala (Hruška), 34:05 Köhler (Hruška). Rozhodčí: Jeřábek – Chytil, Dřinovský. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. Diváci: 5008. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 3:0.
Vítkovice: Prusek – Jurečka, Gulaši, Kuboš, Trnka, Ovčačík, Heš – Škoda, Burger, Tomášek – Ujčík, Boháč, Klimek – Vala, R. Hruška, Köhler – Svačina, R. Hubáček, Šebesta. Trenéři: Ernest Bokroš a Petr Bolek.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, M. Šeda, Koma, Nikolov, Posmyk, Linhart, J. Kolář II – Tvrdík, Blažek, Rolínek – M. Hlinka, Pucher, Somík – Klejna, Starý, Ondřej – J. Kolář I, Zohorna, Cetkovský – od 42. min. navíc Koukal. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Pardubice promarnily velké šance, pak dvakrát udeřili domácí

Moeller vstoupil do zápasu aktivně. Snažil se získat vedení, proto na soupeře až doslova vlítnul. Výsledkem byly tři přesilové hry pro hosty v prvních třinácti minutách. Žádnou z nich ale Pardubice nevyužily.

Přitom si Východočeši vypracovali spoustu šancí: v 7. minutě střílel nebezpečně z otočky Tomáš Rolinek, o chvíli později po jeho pasu ujel do samostatného úniku Michal Tvrdík, ale sám na Martina Pruska nevyzrál.

Po špatném střídání Pardubic, rozhodčí Jeřábek o pár momentů předtím nepískal sekání na Jana Starého, přišel první důležitý moment zápasu, právě při první přesilovce pro Vítkovice. Nejprve pracant Rolinek ujel všem a v souboji tváří v tvář Pruskovi neuspěl. A na druhé straně udeřili Ostravané z první nebezpečnější šance před Jánem Lašákem. Vladimír Škoda totiž obratně tečoval nahození beka Gulašiho od modré čáry – 1:0.

Neuběhla ani minuta a vedení domácích bylo již dvougólové. To Bedřich Köhler se přesně zorientoval před pardubickou brankou, neukvapil se a gólový pas předložil Petru Valovi. Ten se nemohl před poloodkrytou brankou netrefit – 2:0.

Přestože, hlavně na začátku, Pardubice svého soupeře herně přehrály, šly o dva góly bohatší do šatny Vítkovice. Na druhou stranu to byl zákonitý trest poté, co Moeller prováhal obrovské příležitosti ke skórování.

Michal Šeda trefil tyčku, Bedřich Köhler zajistil Vítkovicím pohodový náskok

Pardubice se nejprve na začátku prostřední třetiny ubránily krátkému oslabení ve třech, aby o pár momentů později měly výhodu čtyři na tři. Při ní zatlačily do soupeře, se štěstím se ale nepotkaly. Nahození Michala Šedy od modré čáry trefil bohužel pro hráče v bílých dresech pouze tyčku.

V další fázi se utkání se často vylučovalo. Za katr šli postupně Tomáš Linhart a obránce Jan Kolář z Pardubic. Moeller oslabení ve třech ubránil. Vítkovice zase zvládly nevýhodu tři na čtyři po trestech pro domácí Radka Hubáčka s Vladimírem Svačinou, které doplnil Tomáš Rolinek.

V plném počtu se Ostravané dostali do tříbrankového vedení. Radim Hruška vystřelil do nepřehledné situace před Lašákovým postavením, kde operoval Bedřich Köhler. Právě k němu vyrazil slovenský reprezentační brankář kotouč, který z otočky právě tento operatér zasunul efektně mezi tyče – 3:0.

V závěru druhé třetiny dostali Ostravané svého soupeře pod tlak, ale výsledkem byla jen nevyužitá přesilovka po vyloučení Tomáše Linharta za podražení. Prostřední dějství se dohrávalo ve čtyřech na obou stranách, když pykali domácí Trnka a pardubický Snopek.

Vítkovice udržely nabyté vedení, Pardubice dál pálily šance

Východočeské mužstvo chtělo na začátku závěrečné dvacetiminutovky vstřelit kontaktní branku, aby se dostalo do kontaktu. Obrovskou šanci takto udeřit měl hned ve 42. minutě Petr Koukal, ale minul odkrytou klec Pruskovy konstrukce. Právě ne zcela zdravý Koukal doplnil pardubické stavy do další fáze zápasu.

Moeller nadále bojoval, chtěl s výsledkem něco udělat. Ale výsledkem byla upracovaná hra, která ke změně skóre nevedla. Ve 49. minutě nebezpečně střílel Jan Snopek, o čtyři minuty minul v obrovské šanci Michal Tvrdík poloodkrytou bránu.

Čas hrál proti Pardubicím, ty se nakonec nezmohly ani na čestnou branku. Přestože soupeře přestřílely v poměru 38:30, tak z ostravské ČEZ Arény odjely s nulovým bodovým kontem a stejně na tom byly v počtu vstřelených branek.

Petr Bolek (HC Vítkovice Steel): „Sehráli jsme povedený zápas. Kluci plnili taktické pokyny a velice nás podržel brankář Prusek. Za tři body, které jsou pro nás velice cenné, jsme hodně rádi.“

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Nechali jsme ležet na ledě tři body, které tady pro nás byly připravené. Může si za to sami laxností při zakončení, nezodpovědností při hře v obranné fázi a zbytečnými vyloučeními.“