4.3.2008
(HoH)

Pardubice prohrály ve Vítkovicích i potřetí v této sezoně

OSTRAVA — Pouhé dvě minuty se ve druhém utkání skupiny o umístění v ostravské ČEZ Areně radovali pardubičtí hokejisté z vedení. To v polovině prostřední třetiny obracel Tomáš Linhart vývoj skóre a Moeller vedl 3:2. Domácí totiž vstoupili do zápasu lépe, vedli o dva góly. Pardubičtí hokejisté se ale nevzdali, ve 13. minutě snížil svou typickou pumelicí Petr Sýkora, v závěru prvního dějství využil Zdeněk Ondřej přesilovku pět na tři. Třetí část ale lépe vyšla hokejistům Vítkovic, kterým pomohla i využitá přesilovka. Naopak Východočeši však minutu a půl trvající dvojnásobnou výhodu nezužitkovali. Zdeněk Ondřej sice svou druhou brankou v utkání dvě minuty před koncem zápas zdramatizoval, do prodloužení jej ale neposlal.

O2 extraliga, UDR2, úterý 4.3.2008, ČEZ Aréna Vítkovice

5:4
2:2, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 6:01 Kolařík (Szturc), 9:19 Köhler, 29:51 Szturc (Šedivý), 43:10 Kolařík (Szturc), 51:15 Kuboš (Burger) – 12:03 Sýkora (Snopek), 18:28 Ondřej, 27:35 Linhart (Cetkovský), 57:57 Ondřej (Koma). Rozhodčí: Hribík – Chytil, Bryška. Vyloučení: 11:4, navíc Barinka a Kolařík (Vítkovice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:3. Diváci: 1015. Střely na branku: 30:46. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
Vítkovice: Prusek – Trnka, Kuboš, Gulaši, Ovčačík, Barinka, Suchý, Heš, Mrázek – Ujčík, Burger, Krenželok – Kolařík, Szturc, Šedivý – Hruška, P. Hubáček, Köhler – Škoda, Vala, Tomášek. Trenéři: Ernest Bokroš a Petr Bolek.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Nikolov, Koma, Havíř, Linhart, M. Šeda – Sýkora, Koukal, Klejna – Tvrdík, Blažek, Ondřej – Bláha, Cetkovský, Somík – Rákos. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.

V odloženém utkání 2. kola skupiny o konečné 11.–14. místo nabídl mrzké návštěvě ostravské ČEZ Arény pohledný hokej se spoustou zajímavých akcí na obou stranách. Pardubice prohrály o jeden gól, k zisku alespoň bodu jim nepomohla ani výrazná střelecká převaha.

Do utkání lépe vstoupili hokejisté Vítkovic. Ve 3. minutě sice mimo branku zamířil v nadějné šanci pardubický Radovan Somík, o chvíli později se radovali domácí. Juniorská řada domácích, Jan Kolařík se dostal do prostoru mezi kruhy, odkud zamířil přesně pod víko – 1:0.

O chvíli později měly Vítkovice po vyloučení brankáře Lašáka výhodu první přesilové hry, kterou využil Bedřich Köhler, jenž obratně tečoval Gulašiho střelu – 2:0.

Také Moeller dokázal zužitkovat svou první početní převahu, na trestné lavici seděl asistent druhé branky Ostravanů. Prosadila se průrazná střela Petra Sýkory – 2:1.

Hosté poté zapnuli na vyšší otáčky, hnali se za vyrovnáním. Hešovo podražení ještě Východočeši nepotrestali, Michala Gulašiho ale i podruhé vrátili na led dříve. Střelu Zdeňka Ondřeje si do vlastní branky srazil vítkovický obránce Michal Barinka – 2:2.

Pardubice se dostaly do vedení v polovině zápasu. A opět u toho bylo nechtěné přispění beka Barinky. Ten změnil směr puku po Linhartově pokusu – 2:3.

Příznivý stav pro hostující celek vydržel ale dvě minuty. Ondřej Šedivý se dostal do akce, tu zakončil Roman Szturc střelou k tyči – 3:3.

Poté Martin Prusek v brance Vítkovic řádně podržel domácí hokejisty. Proti němu neuspěli ve velkých šancích postupně Zdeněk Ondřej, Tomáš Blažek ani Petr Sýkora. Hosté nakonec na tyto neproměněné šance doplatili.

Ve 44. minutě se totiž potřetí v utkání prosadila mladá formace Ostravanů, Jan Kolařík svou druhou trefou za Lašákova záda poslal Vítkovice do vedení – 4:3.

Vzápětí mohl ze samostatného úniku skórovat Petr Sýkora. Neuspěl však. Pardubice se neprosadily ani ve dlouhé přesilovce pět na tři, která následovala o pár chvil později.

Naopak po Havířově vyloučení hráli domácí v 52. minutě přesilovku a tu hbitě využili. Povedená rána Petra Kuboše znamenala navýšení vedení na 5:3.

Pardubice se nevzdaly, v 58. minutě se podruhé v utkání gólově prosadil Zdeněk Ondřej, když dorazil střelu Jaroslava Komy – 5:4. Domácí ale nabyté vedení nepustili a potřetí doma v sezoně Pardubické porazili.

Petr Bolek (HC Vítkovice Steel): „Dnešní utkání bylo hodně otevřené a plné šancí na obou stranách. Nám se podařilo využít více příležitostí, proto jsme dnes vyhráli. Chtěl bych pochválit naši mladou lajnu, která se blýskla třemi góly.“

Ladislav Lubina (HC Moeller Pardubice): „Dostali jsme se do situace, kdy se teoreticky nehraje vůbec o nic. Hráči si proto mohou s chutí a bez tlaku zahrát. Je jen škoda, že na tyto zápasy nechodí více lidí. Jsou v nich totiž vidět kolikrát pěknější akce než v zápasech, ve kterých se o něco hraje. Chtěli jsme dnes vyhrát a to se nepodařilo, budeme tedy zkoušet štěstí v dalším zápase.“