5.1.2020

Pardubice předvedly skvělou stíhací jízdu! Proti Kladnu stačila na bod

Pardubice – Hokejisté Dynama potěšili více než devět tisíc fanoušků na zápase proti Kladnu skvělou stíhací jízdou. Přesto, že v utkání prohrávali již o tři branky, dokázali se do duelu vrátit a získat alespoň bod za porážku v prodloužení. Po porážce 3:4 zůstávají Pardubice i nadále na chvostu extraligové tabulky.

Tipsport extraliga, 34. kolo, neděle 5.1.2020, enteria arena

Rytíři Kladno

3:4p
0:2, 2:1, 1:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 27:39 Zdráhal (Kindl; 5/4), 32:36 Poulíček (Kusý; 5/5), 40:59 Mandát (Mikuš, Tybor; 5/3) – 13:15 O'Donnell 5/5, 19:58 Stach (Melka, Nash; 5/4), 24:54 Melka (Stach; 5/5), 63:02 Austin (Zikmund; 3/3) Rozhodčí: Hradil, Šindel – Frodl, Špringl. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 9 357. Střely na branku: 30:22 (10:5, 13:6, 7:10 - 0:1). Zblokované střely: 23:10. Hity: 8:6. Vhazování: 32:31. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4. Hráči utkání: Jan Mandát - David Stach
Dynamo Pardubice: Kacetl – Kolář, Zdráhal, Eklund, Voráček, Mikuš, Ivan, Hrádek – Svačina, Mandát, Tybor – Machala, Harju, Kindl – Látal, Poulíček, Blümel – Kusý, Vlach, Jenyš.
Rytíři Kladno: Godla – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Romančík, Barinka, Zajíc – Strnad, Vampola, Redlich – Zikmund, Machač, Hovorka – Melka, Stach, Š. Bláha – O'Donnell, Kaut, Hajný.

Úvod utkání patřil kladenským Rytířům. Ti se dokonce dostali do přečíslení dvou na jednoho, které bravurně dokázal vyřešit Kacetl. Na druhé straně dorážel kotouč Svačina, nicméně i Godla předvedl pozorný zákrok. Poté si domácí vytvořili menší tlak, který korunovali střelami Harju, Mandát a Svačina. Brankář Kladna však všechny pokusy pochytal. A tak udeřilo Kladno. Ve 14. minutě Brendan O’Donnell získal puk za brankou Dynama a zblízka jej procpal za Kacetla. V závěru třetiny byl vyloučen Blümel, takže se domácí museli bránit. To se jim nepovedlo. Vteřinu před koncem úvodní periody početní výhodu využil David Stach střelou z levého kruhu. Do kabin tak šli spokojenější hosté.

V úvodu prostřední části si Dynamo vypracovalo pár nadějných šancí. Nejprve střílel Tybor z mezikruží, po něm to zkoušel i Svačina, ale Godla si se vším poradil. Ve 25. minutě šli navíc hosté do tříbrankového vedení, když přečíslení dvou na jednoho vyřešil Antonín Melka. Vzápětí byl vyloučen Machač za hákování a domácí se vrátili do hry. Po osmapadesáti sekundách využil početní výhodu Jan Zdráhal, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Pardubice pokračovaly v tvorbě šancí. Nebezpečnou střelou se v polovině duelu zkoušel prosadit Mandát, ale Godla jej vychytal. Ve 33. minutě už to bylo jen o gól! Patrik Poulíček byl první, kdo se zorientoval v brankovišti soupeře, čímž dokázal snížit. Závěr periody byl ve znamení vyloučení na obou stranách. Velkou šanci na srovnání mělo Dynamo, jenže Svačina svou střelou do odkryté klece nechal vyniknout brankáře Kladna.

Dynamo si aktivitu z prostřední části přeneslo i do třetí periody. Ve 41. minutě trefil Mikuš střílenou přihrávkou hokejku Jana Mandáta, který kotouč umístil do branky. Vyrovnáno! Pardubice mohly dokonat fantastický obrat, jenže přesilovou hru nevyužilo. Vzápětí přihrával Tybor Mandátovi, který ovšem přesně odkrytou klec netrefil. Do konce třetí části se museli hosté bránit, jenže domácí svoji převahu v kýženou čtvrtou trefu neproměnili.

V prodloužení se mohl do první šance dostat Tybor, jenže všímavý Godla vyřešil přesnou přihrávkou situaci ku prospěchu Kladna. Poté se do samostatného úniku dostával Vlach, jenže ho dostihl bek Rytířů a o kotouč ho obral. Z následné akce bylo rozhodnuto, v čase 63:02 přesně zblízka mířil Brady Austin, který se tak zasloužil o to, že Kladno si z enteria areny odváží dva body, domácím zůstává jeden.

Milan Razým (HC Dynamo Pardubice): „Tak jestli někdo čekal, že budu chválit kluky za to, že se vrátili do zápasu, tak už nebudu. Je to čtvrtý zápas doma, kdy soupeři nabídneme třígólové vedení. Dnes znovu s Kladnem. Je nepochopitelné, jak do zápasů vstupujeme. Co si to dovolujeme takhle doma hrát? Před takovým publikem, ti si zaslouží pochvalu, že i za nepříznivého stavu kluky povzbuzují a fandí až do konce. To, že se nám povedlo dvakrát vrátit do zápasu a získat po bodu, tak je hrozně málo. Z dvanácti možných bodů jsme získali jen dva a to jsou ztráty, které nás budou mrzet. Nechci snižovat výkon hostujících týmů, je to o našem přístupu a našich chybách, které děláme a tím věnujeme soupeři laciné branky. A potom jako bychom teprve začínali hrát. A i na ten bod nebo góly se hrozně nadřeme. My si vše průběžně vyříkáváme. I dnes jsme klukům řekli, že je chválit nebudeme. Změnili jsme to, že den volna mají zítra, aby si to stačili srovnat v hlavách a od úterý musíme k tomu přistoupit úplně jinak. Ať jsou to zápasy doma nebo venku, tak pouštíme soupeře do laciných vedení a s tím se těžko hraje. Dostali jsme i čtyři góly v závěrech třetin. Tam už hráč musí ten puk sežrat, chybí obětavost. Je to málo na to, abychom se dostali do toho pole o záchranu a získali body. Musíme přidat.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „Před zápasem bychom dva body brali, ale za stavu 3:0 to samozřejmě už není takové. My jsme za toho stavu začali hrát zbytečně pasivně a přenechali jsme iniciativu Pardubicím. Ty se dostaly do zápasu a daly na 3:3. My jsme rádi za ten bod navíc.“