6.10.2019

Dynamo doma vybojovalo vítězství nad Kladnem

PARDUBICE – Východočeši v šesté minutě zužitkovali svůj parádní vstup do utkání a poslal je do vedení Denis Kusý. Na kladenské vyrovnání z úvodu druhé části odpověděl přesnou tečí Martin Látal, v polovině utkání navýšil vedení ranou z pravé strany Patrik Poulíček. Rytířům se povedlo ještě v závěru třetiny snížit, další gól už ale do konce zápasu nepadl a Pardubice získaly důležité tři body.

Tipsport extraliga, 8. kolo, neděle 6.10.2019, enteria arena

Rytíři Kladno

3:2
1:0, 2:2, 0:0
Branky a nahrávky: 5:07 Kusý (Poulíček, J. Zdráhal; 5/5), 24:38 Látal (Zdráhal, Harju; 5/5), 31:11 Poulíček (Kusý, J. Kloz; 5/5) – 20:34 Stach (Jágr; 5/5), 38:16 Jágr (Austin, Zikmund; 4/3). Rozhodčí: Pešina, Obadal – Jindra, Zika. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 9241. Střely na branku: 42:17 (11:7, 15:9, 16:1). Zblokované střely: 17:15. Hity: 6:2. Vhazování: 30:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2. Nejlepší hráči: Denis Kusý – Jaromír Jágr.
Dynamo Pardubice: Štěpánek – Eklund, Holland, Kolář, Ivan, Mikuš, Zdráhal, Hrádek – Mandát, Kousal, Tybor – Látal, Harju, Hovorka – Kusý, Kloz, Poulíček – Machač, Blümel, Matýs.
Rytíři Kladno: Godla – Austin, Nash, Kehar, Lakos, Smetana, Barinka, Zelingr – Zikmund, Stach, Jágr – Strnad, Machač, Redlich – O'Donnell, Kaut, Valský – Bláha, Melka, Hajný.

Parádní vstup do utkání předvedlo před zaplněnou enteria arenou domácí Dynamo, vlétlo na Kladno ze všech sil a hned po půl minutě se mohlo radovat, jenže Tybor v zajímavé šanci neuspěl. V 6. minutě už se ale Pardubice dočkaly, nastřelený puk od levého mantinelu se po odrazu dostal až na hokejku Denise Kusého, který z první trefil puk za záda přesouvajícího se Godly – 1:0. O chvíli později mohl navýšit vedení Tybor, jenž mířil sám na Godlu, jenže ani tentokrát nebyl úspěšný. Od vyrovnání po střele Machače zachránila pardubický celek branková konstrukce.

Do druhé části naopak od té první vstoupili lépe Rytíři, Jaromír Jágr si udělal prostor na levé straně, navezl puk do předbrankového prostoru, kde ho předložil Davidu Stachovi, proti jehož zakončení byl Štěpánek bezmocný – 1:1. O čtyři minuty ale přišlo Dynamo s odpovědí a vzalo si své vedení zpět. Dokázalo svého soka zatlačit v jeho třetině, na modrou čáru dostal nabito Jan Zdráhal, jehož střelu ještě před brankou přesně tečoval Martin Látal – 2:1. V polovině utkání hosté předvedli hodně nedůrazné vyhození z obranné třetiny a byli za to krutě potrestáni. Denis Kusý předložil puk na hokejku Patrika Poulíčka, který svižnou ranou umístil puk do pravého horního rohu kladenské branky – 3:1.

Při pardubické početní výhodě mohl přidat svou druhou trefu Poulíček, jenže po pasu od Kusého na Godlu nevyzrál. Na konci oslabení naopak mohli snížit Rytíři, sám před Štěpánkem se ocitl Zikmund, ten ale pardubického gólmana nevymíchal. Při přesilovce Kladna čtyři na tři udeřil Jaromír Jágr, z pravé strany poslal kotouč zápěstím přesně na zadní tyč a Štěpánek nestihl zareagovat – 3:2.

Třetí třetina byla plná vyloučení, čtyři z pěti dvouminutových trestů dostalo Kladno, ale pardubičtí hokejisté ani jeden nedokázali potrestat. V 54. minutě mohla o osudu zápasu rozhodnout čtvrtá pardubická formace, při Rytířích však stáli všichni svatí. Blümel přestřelil branku, kotouč se ale dostal do brankoviště, kde vznikl velký závar. Godla chytal v leže, další dvě střely schytali obránci, ale kotouč brankovou čáru nepřešel. Kladno minutu před koncem sáhlo k oddechovému času a následnému odvolání brankáře, ale ani to mu k vyrovnání nepomohlo.

Radek Bělohlav (trenér HC Dynamo Pardubice): „Povedl se nám vstup do utkání, což mu určilo určitý ráz. Podobný zápas jsme potřebovali a v naší situaci možná lepší, že jsme ho urvali o gól. Chyby tam byly, ale hráči to odmakali a přálo nám i štěstí. Měli jsme si závěr zjednodušit využitím přesilových her, pak bychom ho dohrávali více v klidu. Ale možná, že to tak mělo být.“

David Čermák (trenér Rytíři Kladno): „V začátku nám absolutně chyběl pohyb, postupně se to zlepšovalo, ale vyrobili jsme tři hrubé chyby, které Pardubice potrestaly. Do konce druhé třetiny jsme snížili na rozdíl jediného gólu, a do poslední části tak šli s tím, že se pokusíme vyrovnat. Udělali jsme ale čtyři fauly, a když hrajete osm minut v oslabení, tak se těžko vyrovnává.“