23.11.2022

Pardubice B proti první Porubě vedly. O náskok přišly ve třetí třetině

Dynamo proti vedoucí Porubě začalo fantasticky, když se hned po třiceti vteřinách radoval Jakub Lichtag. Na něj navázal ještě v první třetině ve vlastním oslabení Michal Rouha a Dynamo vedlo 2:0. Jenže začátky druhé a třetí třetiny nebyly ideální, pokaždé totiž Pardubice inkasovaly. V 53. minutě otočila Poruba vývoj a domácí nedokázali vyrovnat ani při hře bez gólmana.

Chance liga, 23. kolo, středa 23.11.2022, Chrudim, Zimní stadion

HC Poruba

2:3
2:0, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 00:30 Lichtag (Hrádek, Belluš; 5/5), 11:32 Rouha (Zdráhal, Rákos; 4/5) – 20:46 Vachovec (Šoustal; 5/5), 40:39 Pšurný (Urbanec, Šoustal; 5/4), 53:00 Hrníčko (Sedlák, Christov; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Květoň – Jindra, Štofa. Diváci: 234. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 32:25 (11:8, 14:9, 7:8). Zblokované střely: 9:16. Vhazování: 33:25. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Dynamo Pardubice: Klouček – Hrádek, Sýkora, Nedbal, Zdráhal, Chabada, Drtina, Kubíček – Belluš, Kaut, Lichtag – Urban, Rákos, Rouha – Kaplan, P. Machač, Půhoný – M. Machač, Zeman, Pochobradský.
HC Poruba: Dolejš – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Krenželok – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Šlahař, Pšurný, Berisha – Vildumetz, Toman, Häring – Christov, Střondala, Hrníčko – Karafiát.

Pardubice na svého soupeře vlétly a hned v první minutě se mohly radovat z vedení. Po střele Hrádka se puk zjevil před Jakubem Lichtagem, který svižnou střelou k tyči otevřel účet zápasu – 1:0. Vyrovnat mohl Hrníčko, který ale ze slotu s přispěním domácí obrany netrefil. Tomáš Urban šikovně přiťukl puk pod sebe Danielu Rákosovi, který měl na tvrdou střelu puk ale příliš pod bruslemi, Dolejš se přesto musel betonem vytáhnout a odrazil puk do rohu. Při vlastním oslabení se před obránce prodral Michal Rouha, který střelou na bližší tyč překvapil brankáře Poruby Dolejše – 2:0. V 19. minutě bekhend Belluše jen Dolejš vyrazil přímo na hokejku Kauta, který v tísni jeho betonem nadvakrát nepřehodil.

Pardubicím se v úvodu druhé části stalo to, co určitě nechtěli. Krátce po návratu vyloučeného Sýkory se střelou z mezikruží přesně trefil Milan Vachovec – 2:1. Vyrovnat mohla dvojice Karafiát – Vildumetz, ani jeden ale nedostal puk za Kloučka. Z druhé vlny nabídl puk Gřeš Vachovcovi, který druhý gól nepřidal. Jenže Poruba nadále držela pásmo a zatápěla Dynamu, ale Aaron Berisha poté, co se prokličkoval přes obránce, toho nevyužil. Nasměroval puk mimo tři tyče. Vachovec si stahoval šikovně puk mezi nohama, ten mu ale utekl, když se chystal zasunout puk po kličce za pardubického brankáře. Ve vlastní přesilovce špatně nahrál Belluš, Klouček ale rychlým přesunem zareagoval na Berishovu střelu.

Také začátek třetí třetiny nebyl ze strany Pardubice ideální a přesilovou hru využil střelou pod horní tyč Roman Pšurný – 2:2. Vedení si mohlo vzít Dynamo zpět, když Sýkora nejdřív obral útočníka o puk a vyslal přesný pas před červenou čáru na Pochobradského, který rychlou střelou mezi betony nebyl úspěšný. Po zmatku po vhazování se puku ujal hostující Dominik Hrníčko, který střelou mezi betony překlopil skóre – 2:3. Domácí Pardubice to ještě zkoušeli bez brankáře, ale žádná střela se neujala, Dolejš všechno pokryl.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice): „Zápas jsme měli dobře rozehraný, vedli jsme 2:0, ale pak jsme si nepomohli za stavu 2:1 přesilovkou čtyř proti třem. Byly tam i další přesilové hry, které musíme začít využívat. Tam jsme mohli odskočit a možná by to dopadlo jinak. Poruba ukázala, že sílu má a není první náhodou. I když utkání bylo vyrovnané, tak Poruba byla silnější v proměňování šancí. My jsme za stavu 2:2 měli samostatný nájezd, neproměnili jsme ho. A to je bohužel to, co nám schází.“