28.9.2023

O prohře juniorů s Jihlavou rozhodla nepovedená první třetina

Junioři Dynama ve čtvrtek hostili soupeře z Jihlavy. Určující pro konečný výsledek duelu jedenáctého extraligového kola byla první třetina, během níž padly všechny góly zápasu. Hokejisté Dukly využili lepšího vstupu do utkání a pardubickému týmu nedovolili otočit skóre. Jedinou branku domácích dal Daniel Burda.

Extraliga juniorů, 11. kolo, čtvrtek 28.9.2023, Pardubice, enteria arena

Dukla Jihlava

1:3
1:3, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 08:04 Burda (Kubíček, Červenka; 5/5) – 02:59 Burkov (Kupriianov, Jungwirth; 5/5), 07:53 Jungwirth (Kupriianov; 5/5), 11:09 Bulík (Modl, Coufal; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Bernat – Juránek, Landsmann. Diváci: 80. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Dynamo Pardubice: Vilém – Červenka, Švec, Rájek, Šmerda, Chabada, Hebek – Helikar, Jaša, Yevtiekhov, Kubíček, Burda, Gromadzki, Tomas, Pavlata, Paleček.
Dukla Jihlava: Cinka – Vandas, Číhal, Ludvík, Vovsík, Jeletz, Mrtka, Topol – Báťa, Modl, Váňa, Kupriianov, Klapica, Jungwirth, Šabatka, Burkov, Bulík, Rauš, Nosek, Coufal.

Jihlava začala klání aktivněji a brzy byla za svůj výkon odměněna vedoucím gólem. Už po třech minutách hry se z rychlého útoku prosadil Maxim Burkov. O pět minut později se k němu přidal jeho spoluhráč Jonáš Jungwirth. Nejproduktivnější člen celku z Vysočiny se trefil přesně do levého horního rohu brány Pardubic.

Nedlouho po vhazování ovšem přišla odpověď Východočechů v podobě branky na 1:2. Naději na obrat přinesl pohotový zásah Daniela Burdy. Jenže ve dvanácté minutě Duklu uklidnila úspěšná dorážka z hole Davida Bulíka.

Dynamu se směrem do ofenzivy příliš nedařilo ani po přestávce, problémy mu navíc dělal aktivní forčeking v podání hostů. Oba celky si sice vypracovaly některé střelecké příležitosti, ale skóre se neměnilo. Zásluhu na tom měli i brankáři – pardubický Lukáš Vilém a jihlavský David Cinka. Každý z týmů si ve druhé periodě zahrál přesilovku.

Svižný hokej bez gólových zakončení byl ve velké hale enteria areny k vidění také ve třetí třetině. Mužstvo z města perníku si cestu za případným zvratem komplikoval mimo jiné oslabeními. V početní nevýhodě se ocitlo dvakrát. Sami svěřenci trenéra Davida Havíře dostali šanci udeřit v přesilovce, k níž došlo v závěru díky Jungwirthově vyloučení. Jihlavané se však ubránili a zápas poté poměrně v klidu dohráli do vítězného konce. Pardubičtí junioři tedy prohráli s tímto sokem podruhé v sezoně, tentokrát 1:3.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Z naší strany špatný vstup do utkání. Nestíhali jsme bruslařsky, prohrávali jsme souboje, nebyli jsme vůbec na kotouči. Nebylo to od nás vůbec dobré. Řekl bych, že jsme se do zápasu dostali až kolem třicáté minuty. Potom náš výkon snesl přísnější měřítko, ale na obrat to bohužel nestačilo.“

Michal Broš (HC Dukla Jihlava): „Zaplaťpánbůh za první vítězství venku. Během týdne jsme měli videoporadu a už bylo na čase, aby mužstvo předvedlo výkon, na který má potenciál. To se nám dnes povedlo. V první třetině se nám podařilo dát góly a pak až na některé pasáže jsme měli zápas pod kontrolou. V defenzivě jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Doufám, že jsme tím nastartovali cestu vzhůru.“