2.3.2013
David Záruba

Junioři zvrátili dvoubrankové manko, přestřelku i tak vyhrál Třinec

PARDUBICE — Na góly bohaté utkání sehráli pardubičtí junioři na domácím ledě proti Třinci. Skóre zápasu bylo jako na houpačce. Východočeši se sice ujali vedení, ale Třinec poté třemi brankami otočil skóre ve svůj prospěch. S razantními změnami stavu tím nebyl konec. V závěru druhé třetiny snížil na 2:3 Škvor a po pauze dokonali obrat Veselý a Chmelař, který se v duelu trefil podruhé. Podobnou odpověď ale měli na hokejkách i třinečtí hráči. Během dvou a půl minuty se dvakrát prosadil Bajtek a Pardubice byly opět o krok zpět. V závěru vyvinuli domácí junioři velký tlak, celkem nastřádali v zápase 53 střelekých pokusů, avšak třinecká obrana odolávala. Nepomohla ani závěrečná power play. 38 vteřin před koncem se do prázdné branky trefil Bajtek a oslavil kromě zisku tří bodů i hattrick.

NOEN extraliga juniorů, 42. kolo, sobota 2.3.2013, ČEZ Arena Pardubice

4:6
1:1, 1:2, 2:3
Branky a nahrávky: 6:42 Chmelař (Veselý), 38:34 Škvor (Starý, Vachutka), 40:58 Veselý (Půhoný, Škvor), 42:40 Chmelař (Petira) – 9:32 Kindl (Pisarik), 24:54 Hurtík (Franek, Bajtek), 37:35 Matuš (Franek, Bajtek), 50:47 Bajtek (Matuš), 53:10 Bajtek (Matuš, Běhal), 59:22 Bajtek (Kindl). Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:5, navíc Starý a Půhoný (oba Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:3. Diváci: 70. Střely na branku: 53:34. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:6.
Dynamo Pardubice: Jeschke – Havlík, Lenoch, Petira, Robertson, Škvor, Starý – Březina, Chmelař, Havel, Poulíček, Půhoný, Řezníček, Schneider, Vachutka, Veselý, Zelinger.
Oceláři Třinec: Šimboch – Běhal, Foltýn, Hurtík, Pisarik, Valíček, Žvatora – Bajtek, Diviš, Franek, Jaroš, Juhász, Kasala, Kasperlík, Kindl, Mach, Matuš, Ohera, Vyčesaný.