13.9.2012
Růžena Raszková, Jan Hrabal

Junioři neudrželi vedení v Třinci

TŘINEC — První porážku zaznamenali juniorští hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Mladí Východočeši sice po brankách Patrika Poulíčka a Ondřeje Starého vedli 2:1, Oceláři však povedeným závěrem dokázali utkání otočit.

NOEN extraliga juniorů, 3. kolo, čtvrtek 13.9.2012, Werk aréna

Oceláři Třinec

4:2
1:0, 0:1, 3:1
Branky a nahrávky: 3:45 Bajtek (Matuš, Hurtík), 48:48 Matuš (Hurtík), 55:18 Jaroš (Šjafotdinov), 57:10 Diviš (Juhász, Hurtík) – 27:39 Poulíček (Starý), 45:20 Starý (Březina, Vachutka). Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:8, navíc Matuš (Třinec) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 110. Střely na branku: 39:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
Oceláři Třinec: Šimboch – Bezuška, Běhal, Foltýn, Hurtík, Pisarik, Žvatora – Bajtek, Bartoň, Diviš, Franek, Jaroš, Juhász, Kasperlík, Mach, Matuš, Ohera, Pargáč, Šjafotdinov.
Dynamo Pardubice: Jeschke – Havlík, Lenoch, Petira, Pilný, Starý, Škvor, Vácha – Bureš, Březina, Chmelař, Moučka, Poulíček, Řezníček, Vachutka, Veselý, Zelinger.

Mladí Oceláři vletěli do zápasu jako draci. Hned v úvodu utkání využili přesilovou hru, když nejdříve Matuš rozezvonil levou tyč pardubické branky a Filip Bajtek dílo dokonal střelou zblízka – 1:0.

V polovině utkání jsme sledovali hru převážně ve středním pásmu, do útočné třetiny se hráči dostávali zřídka. Pouze v přesilových hrách, se mladí hokejisté dostali do blízkosti brankářů.

Druhá dvacetiminutovka byla pod taktovkou hostů. Od prvních vteřin se usadili v útočné třetině, ale vsítit branku se jim nepodařilo. Pardubický brankář na druhé straně zase vychytal střely Kasperlíka a Macha. Vyrovnávající branku se podařilo vsítit Patriku Poulíčkovi, který ve 28. minutě dorazil střelu Ondřeje Starého – 1:1.

Ke konci třetiny měli hosté šanci otočit skóre, když jim Oceláři naservírovali hned tři přesilové hry za sebou. Juraj Šimboch v třinecké brance však ukázal, že je muž na pravém místě.

Poslední třetina byla plná zvratů. Ve 45. minutě Ondřej Starý prostřelil třineckého brankáře a poslal svůj tým do vedení – 1:2. O tři minuty později Radim Matuš vyrovnal na 2:2.

To dostalo Oceláře zpátky do hry a pět minut před závěrečnou sirénou zvyšil Tadeáš Jaroš na 3:2. Jan Diviš už nenechal nic náhodě a střelou do horního víka pardubické branky udělal tečku za zápasem v Třinci.