Junioři prohráli 0:4 v Mladé Boleslavi

03.03.2018 | Vojtěch Drbohlav

MLADÁ BOLESLAV — Bez bodů se vrací junioři Dynama z Mladé Boleslavi. Ve ŠKO-ENERGO Aréně se neprosadili, prohráli zde 0:4.

40. kolo, sobota 3.3.2018 od 13:00 hodin, ŠKO-ENERGO Aréna
Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 2:29 Pawliczek (Dvořák, Krejčík), 29:43 Najman (Kerda), 48:38 Dvořák (Mlčoch, Krejčík), 56:43 Kerda (Dvořák). Rozhodčí: Vyštejn – Hynčica, Ševic. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 91. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 4:0.
Mladá Boleslav: Špirek – Linhart, Chujac, Hrdinka, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Dvořák, Tóth, Grim, Krejčík, Flynn, Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun.
Dynamo Pardubice: Klouček – Pražák, Faltys, Žouželka, Zukal, Bučko, Mert, Javůrek – Hoskovec, Pochobradský, Petrus, Machač, Dušek, Veverka, Syrovec, Kubišta, Matys, Zídek.

Už ve druhé minutě se dostala Mladá Boleslav do vedení poté, co vybídl ke skórování Jan Dvořák. Ten přenechal puk Dominiku Pawliczekovi, jenž se trefil z pravého kruhu – 1:0. I nadále pokračovali boleslavští hráči v nátlaku na svého soupeře, ale měli problémy s proměňováním šancí.

Při svých střeleckých pokusech trefili vždy jen gólmana Dominik Pawliczek či Matěj Krejčík. Také Pardubičtí měli ale šance na srovnání, při jednom ze závarů u branky však nedokázali dorazit puk do odkryté brány. Domácí se v samotném závěru prvního dějství ještě více snažili o druhý gól, ale nebylo jim přáno.

Na začátku druhé třetiny měli stále více ze hry Boleslavští, stále jim však dělalo problém proměňování šancí. Oba týmy se následně několikrát provinily proti pravidlům, a tak si vyzkoušely také hraní v nerovnovážném počtu hráčů na ledě.

Přesilové hry se oběma celkům nijak zvlášť nedařily, ale v oslabení se na Mladou Boleslav v polovině zápasu usmálo štěstí. Po střele Ondřeje Najmana se totiž odrazil puk od břevna až za záda pardubického brankáře – 2:0. Hosté mohli snížit. Například ve 37. minutě, kdy byl Dominik Kubišta sám před Adamem Špirkem. Jeho první střela však úspěšná nebyla a dorážku už nestihl.

I ve třetí třetině měli boleslavští hráči navrch. Ve 47. minutě už se dokonce radovali, jenže Matěj Krejčík trefil břevno. O minutu později mohl vstřelit třetí gól Ondřej Najman, ale ani jemu se to nepodařilo. Zblízka netrefil odkrytou bránu.

Hra plynula dál a boleslavským juniorům se podařilo tlak proměnit ve třetí gól. Konkrétně se o něj zasloužil Jan Dvořák, který si při skrumáži v brankovišti našel kotouč a dostal jej za záda Milana Kloučka – 3:0.

V závěrečných minutách se vyhrocovaly také emoce. Pardubice si v 53. vybraly oddechový čas, posléze byli hostující hráči také často vylučováni. V 56. minutě zkusili Východočeši power play šest na čtyři. Ta jim ale nevyšla. Boleslavský Dušan Kerda zavezl společně s Janem Dvořákem puk pryč z vlastního obranného pásma a přidal gól na 4:0. Pardubice tak ve vyhroceném utkání po třech výhrách v řadě padly na ledě Mladé Boleslavi. Ta je poprvé v této sezoně porazila.

Vzájemné zápasy 2017/2018
1.8.17 Mladá Boleslav – Dynamo Pardubice 3:8