Junioři otočili první zápas nadstavby proti Mladé Boleslavi

01.02.2018 | Adam Joska

PARDUBICE — Juniorům vyšel vstup do nadstavby v zápase proti Mladé Boleslavi výborně, hned ve 2. minutě je poslal do vedení Dominik Kubišta. Jenže ve 24. minutě už prohrávali 1:4, přesto se nepoložili a po dvou trefách Vojtěcha Veverky, dalším zásahu Kubišty a gólu Ondřeje Matýse měli vedení zpět na své straně a to už udrželi.

35. kolo, pátek 2.2.2018 od 18:00 hodin, Tipsport arena

Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 1:35 Kubišta (Veverka, Antoníček), 29:02 Veverka, 41:43 Veverka (Bučko, Zídek), 46:28 Kubišta (Koffer, Pochobradský), 47:12 Matýs (Pochobradský) – 9:45 Pawliczek (Krejčík, Dvořák), 11:17 Tóth (Straka, Foerster), 21:12 Flynn (Najman, Maršoun), 23:23 Dvořák (Krejčík). Rozhodčí: Battěk – Klouček, Laczko. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 77. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 5:4.
Dynamo Pardubice: Jánský (24. Vlk) – Jelínek, Pražák, Faltys, Zukal, Bučko, Mert, Javůrek – Koffer, Hoskovec, Antoníček, Pochobradský, Machač, Dušek, Veverka, Kubišta, Matýs, Zídek, Černý.
Mladá Boleslav: Špirek (47. Krofta) – Linhart, Mašek, Uřidil, Jirásek, Hrdinka, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Dvořák, Straka, Tóth, Najman, Krejčík, Flynn, Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun.

Na první gól se nečekalo dlouho, Dynamo se ujalo vedení již po devadesáti pěti vteřinách hry. Nevypadalo to na příliš vážnou šanci, když Veverka spíše nahrával než střílel, Špirek ale musel vyrazit puk betonem, jako první se k němu před brankou dostal Dominik Kubišta, jenž pohotově dorážel do odkryté branky – 1:0. Boleslavští byli aktivnější v bruslení a v polovině první části se jim povedlo vyrovnat. Nejprve hosté neuspěli z akce dva na jednoho, udrželi se ale ještě v pásmu, po střele Krejčíka z levé strany propadl Jánskému puk mezi betony a chvíli za ním ležel, než se k němu přes obránce dostal Dominik Pawliczek a dorazil ho do branky – 1:1. Ve 12. minutě už si Mladá Boleslav vzala vedení na svou stranu. Po Strakově nahození z pravé strany se dostal před brankou k odraženému kotouči Matěj Tóth a poslal ho za Jánského – 1:2. V závěru první třetiny měly oba týmy velkou šanci, nejprve nezvedl puk nad gólmana Matýs po parádní přihrávce od Zídka a na druhé straně neuspěl v samostatném úniku Najman.

Mladá Boleslav ve druhé části pokračovala ve své aktivitě, Jelínek nestačil bruslit s Najmanem, který nahrával mezi kruhy najíždějícímu si Oscaru Flynnovi a ten z první překonal bezmocného Jánského – 1:3. I u další inkasované branky byl Jelínek, tentokrát chyboval v rozehrávce, Pardubice přišly o puk a Jan Dvořák svou pumelicí poslal kotouč přesně do pravého horního rohu branky. Tím vyhnal Jánského z branky, jenž přepustil místo Vlkovi – 1:4. O snížení se postaral na začátku 30. minuty ve vlastním oslabení Vojtěch Veverka, který byl oceněn za urputnou snahu, když se mu nejdříve nepovedlo dostat ke střele, on pokračoval v napadání, až získal kotouč, který krkolomným způsobem dostal za Špirka – 2:4.

Na začátku třetí dvacetiminutovky byl už rozdíl pouze jednobrankový, když snižoval před brankou aktivní Vojtěch Veverka – 3:4. O minutu později už mohlo být vyrovnáno, Matýsův bekhendový pokus ze středu hřiště skončil na tyči. O srovnání se postaral ve 47. minutě Dominik Kubišta, kterému nahrál puk zadovkou z rohu Koffer a Kubišta nadvakrát dostal kotouč za Špirka, který se nechal vystřídat Kroftou – 4:4. Jenže náhradní brankář Mladé Boleslavi příliš dlouho čisté konto neudržel, po necelé minutě v brance propustil střelecký pokus Ondřeje Matýse z velké vzdálenosti – 5:4. Hosté byli v posledních deseti minutách aktivnějším týmem a hnali se za srovnáním, jenže na střídajícího Vlka nemohli najít recept, přestože se několikrát dostali do velkých šancí. V závěru jim nepomohlo ani odvolání brankáře, když hráli v početní výhodě šesti proti čtyřem.

Vzájemné zápasy 2017/2018
1.8.17 Mladá Boleslav – Dynamo Pardubice 3:8