8.12.2020

Houževnatý výkon body nepřinesl, Dynamo těsně padlo s Třincem

Během prvních dvaatřiceti minut střetnutí Třince s Pardubicemi padlo celkem sedm branek, poté už se ale gólové hody zastavily a stav 4:3 pro domácí vydržel až do konce. Východočechy poslal jako první do vedení z přesilovky Matej Paulovič, po rychle po sobě jdoucích gólech v závěru třetiny byl stav nerozhodný 2:2. Podruhé v zápase poslal hosty do vedení Matěj Blümel, ale i tentokrát svěřenci kouče Krále o svůj náskok rychle přišli a v druhé polovině utkání už nepříznivý stav změnit nedokázali.

Tipsport extraliga, 7. kolo, úterý 8.12.2020

Oceláři Třinec

4:3
2:2, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 18:17 Zadina (Hrňa; 5/5), 18:51 Stránský (Růžička; 5/5), 26:40 Roman (O. Kovařčík, Kundrátek; 5/5), 31:12 Stránský (Gernát; 5/5) – 16:29 Paulovič (Kousal, Camara; 5/4), 19:16 Poulíček (Svačina; 5/5), 26:03 Blümel (Kusý; 5/5). Rozhodčí: Svoboda, Kika – Pešek, Malý. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 30:22 (9:7, 14:12, 7:3). Zblokované střely: 14:12. Hity: 13:10. Vhazování: 37:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Oceláři Třinec: Kořenář – Gernát, Doudera, Galvinš, Musil, Jaroměřský, Kundrátek, Adámek – Stránský, Vrána, Martin Růžička – Zadina, Marcinko, Hrňa – Roman, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Jašek, Dravecký.
Dynamo Pardubice: Kantor – Kolář, Nakládal, Mikuš, Zdráhal, Ďaloga, Holland, Vála – Svačina, Poulíček, Mandát – Camara, Kousal, Tybor – Claireaux, Anděl, Paulovič – Kusý, Matýs, Blümel.

Svěřenci trenéra Krále po dlouhé cestě do Třince na nic nečekali, hned od začátku začali aktivně a v prvních minutách se brankář Kantor příliš nezahřál. Na první branku si ale museli hosté počkat až do 17. minuty, kdy se prosadili těsně před koncem své první početní výhody v utkání. Camara našel přesným křižným pasem z pravého křídla hůl Roberta Kousala, jenž ihned posouval kotouč na bránu, kde číhal Matej Paulovič, který přizvedl kotouč a nasměroval ho za záda Kořenáře – 0:1. Východočechům však vedení vydrželo jen necelé dvě minuty, Hrňa zachytil v levém kruhu rozehrávku soupeře a přihrál do mezikruží najíždějícímu si Filipu Zadinovi, jenž poslal kotouč přesně pod horní tyč svého mateřského klubu – 1:1.

O třicet čtyři vteřin později už šli Oceláři do vedení. Dynamo prohrálo vhazování ve vlastním pásmu, z rohu kluziště našel Růžička přesným pasem do mezikruží mezi dva protihráče si najíždějícího Matěje Stránského a ten poslal kotouč pod lapačku Kantora – 2:1. Pardubické hokejisty obrat nesrazil, naopak nakopl k vyrovnání, které přišlo již v čase 19:16. Východočeši rozjížděli akci po pravé straně, to se jim příliš nepovedlo, ale Jašek váhal s rozehrávkou ve vlastní třetině, což se mu vymstilo. Poulíček společně se Svačinou vybojovali puk na ose hřiště a Patrik Poulíček ho poslal přesně do pravého horního rohu branky – 2:2.

Také druhou část utkání začali lépe domácí, museli se však obejít bez Radoslava Tybora, pro kterého utkání po duel po odehraných necelých sedmi minutách v první třetině skončil. I přesto zatápěli gólmanovi Kořenářovi, ten jejich aktivitě odolával do začátku 27. minuty, kdy se domácí dostali do přečíslení tři na dva, to táhl po pravém křídle Kusý. Jeho první přihrávka neprošla, což ale paradoxně Dynamu pomohlo, jelikož se kotouč odrazil zpět ke Kusému, ten ho přiťukl na levou stranu Matěji Blümelovi, jenž přesně zakončil akci nově složené čtvrté útočné řady – 3:2. Jenže ani tentokrát Pardubice nedokázaly udržet své vedení delší dobu, po sedmatřiceti vteřinách hry využil Kundrátkovu přihrávku do středu levého kruhu zakončením na zadní tyč Miloš Roman – 3:3. Východočeši se do zbytku třetiny museli třikrát bránit v oslabení, což zvládli, ale ve 32. minutě poslal Třinec podruhé do vedení Stránský. Kantor i tentokrát inkasoval po střele z levého kruhu, Matěj Stránský našel mezírku mezi tělem brankáře a bližší tyčí – 4:3.

Po větší aktivitě Třince z úvodu třetí dvacetiminutovky přišla možnost srovnání Dynama z početní výhody, tu však hosté nesehráli tak dobře jako v první třetině, kdy z přesilovky skórovali. Domácí se snažili kontrolovat hru, držet se na puku a hrát jednoduše, což se jim dařilo a soupeř se nedokázal dostat do delšího tlaku a vytvářet si větší gólové příležitosti. Ani přesilovka sedm minut před koncem Pardubicím k vyrovnání nepomohla, přestože se hosté snažili dostávat do zakončení. V závěru si hlavní kouč Král vybral oddechový čas a následovala také hra bez brankáře, jenže ve druhém vzájemném střetnutí už Dynamo v závěru náskok Třince vyrovnat nedokázalo a padlo nejtěsnějším možným rozdílem.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Bylo to hodně divoké utkání. Výsledek se převracel z jedné strany na druhou, stálo nás to hodně sil, protože Pardubice hrají hodně agresivně. Hráli dobře u mantinelu a byli důrazní. Kluci ale pořádně zamakali, zápas vydřeli a nakonec získali cenné tři body.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme dobrý začátek zápasu, vstup do utkání. Celou první třetinu jsme hráli slušně, pak jsme udělali dvě školácké chyby, které by se nám neměly stávat. Víceméně první dva góly jsme soupeři darovali a poté to určitě mělo vliv na další průběh zápasu. Ještě jsme dokázali do konce třetiny vyrovnat, ve druhé třetině jsme udělali zase dvě zbytečné chyby, kdy jsme nechali volný střed hřiště, dvakrát špatně návrat do pásma, rozebrané situace, dostali jsme dva góly. A ve třetí třetině už jsme asi neměli síly na obrat, Třinec si to pohlídal dozadu, víceméně nás k ničemu nepustil. Když už nás pustil, tak jsme zase ještě řešili nějakou nahrávku místo toho, abychom šli do koncovky a zkusili střílet. Musíme zlepšit to, že se musíme v závěru tlačit daleko více do střel.“