8.1.2021

Skvěle! Pardubice porazily lídra z Třince 4:1 a slaví první výhru v novém roce

Východočeši v rámci 33. kola Tipsport extraligy zavítali na led lídra tabulky z Třince, kde vybojovali první výhru v novém roce. Dynamu se výborně povedla první třetina, v níž se dostaly do tříbrankového vedení, což bylo klíčové. Po návratu po zranění se prosadil Lukáš Anděl, čtyřiatřicet úspěšných zákroků si připsal Milan Klouček, jemuž tým pomohl jednadvaceti zblokovanými střelami soupeře.

Tipsport extraliga, 33. kolo, pátek 8.1.2021

1:4
0:3, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 35:35 M. Kovařčík; 5/5 - 11:45 Camara (Kousal, Kolář; 5/4), 17:36 Rohlík; 5/5, 19:56 Anděl (Kusý, Ďaloga; 5/5), 40:52 Blümel; 5/5. Rozhodčí: Šír, Mrkva – Gebauer, Axman. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 35:23 (7:10, 15:6, 13:7). Zblokované střely: 21:9. Hity: 10:3. Vhazování: 32:28. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Oceláři Třinec: Štěpánek (21. Kacetl) – Doudera, Gernát, Adámek, Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Zahradníček – Růžička, Vrána, Stránský – Rodewald, Marcinko, Leier – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Hrňa, Dravecký, Martynek.
Dynamo Pardubice: Klouček – Nakládal, Kolář, Hrádek, Mikuš, Vála, Ďaloga, Holland – Blümel, Poulíček, Paulovič – Camara, Kousal, Mandát – Kusý, Roman, Anděl – Machala, Rohlík, Pochobradský.

V úvodu utkání bylo aktivnějším týmem hostující Dynamo, které si v početní výhodě vypracovalo první vážnější šanci. Po střele od modré čáry v podání Nakládala se odrazil puk k Paulovičovi, ten ale za záda Štěpánka puk nezasunul. Východočeši otevřeli skóre duelu na konci 12. minuty z početní výhody. Na vrcholu pravého kruhu tvrdě vypálil Robert Kousal, puk se odrazil od Štěpánka k Anthonymu Camarovi, jenž se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a pohotově poslal kotouč do sítě – 0:1. O pár vteřin později mohlo být srovnáno, Růžička zůstal nikým nehlídaný před Kloučkem, kotouč se mu ale po hokejce sklouzl a zamířil mimo tři tyče. Dynamo se v 18. minutě dostalo do dvoubrankového vedení zásluhou Ondřeje Rohlíka, který po souboji v rohu získal puk u brány soupeře a překonal Štěpánka střelou k pravé tyči – 0:2. Do zvuku sirény chyběly čtyři vteřiny a Pardubice se trefily už potřetí! Marek Ďaloga až z vlastního pásma nabruslil s kotoučem do útočné třetiny, poté ho předal Kusému, jenž si ještě všiml na levé straně najíždějícího Lukáše Anděla, ten se uvolnil stahovačkou a zakončil do protipohybu Jakuba Štěpánka – 0:3.

I druhá část nabídla velice zajímavý hokej a zejména zvýšenou aktivitu domácího celku. Člen třetího útoku Ondřej Kovařčík pořádně provětral Milana Kloučka, který se za jeho bekhendovým zakončení jen otáčel. Zajímavá šance přišla i na druhé straně, Mikuš dostal puk ze středního pásma, Matěj Blümel přebruslil třineckou obranu a díky výhodnému odrazu puku od zadního mantinelu byl sám před Kacetlem, jeho střela na lapačku však nebyla úspěšná. Třinečtí byli za svou útočnou snahu odměněni kontaktní brankou čtyři minuty před konce třetiny. Zasloužil se o to Michal Kovařčík, jenž sebral puk u levého mantinelu a překonal brankáře Pardubic přesnou střelou na bližší tyč – 1:3. V úplném závěru ještě rozhodčí museli přezkoumávat situaci, při které puk po střele od modré skončil za zády Kloučka. Jelikož se tak ale stalo až po uplynutí hracího času, tak gól nemohl být uznán.

Pardubice se do třetí části hry vrhly s velkým elánem a tříbrankový náskok si opět vzaly zpět. Kanaďan Leier si neporozuměl s obráncem a nepřesně přihrál. Puku se zmocnil Matěj Blümel, jenž přebruslil protihráče, hezky se uvolnil na pravé straně a nechytatelnou střelou ke vzdálenější tyči pokořil Kacetla – 1:4. Obránce Jaroměřský podklouzl u pravého hrazení ve vlastním pásmu a Dynamu tak rychle narýsovala další zajímavá příležitost. K zakončení se dostal zcela volný Denis Kusý, proti kterému si Kacetl musel vybruslit, puk ale nakonec zastavil. V 53. minutě v akci dva na dva zakončoval Machala, jehož pokus vyrazil brankář jen před sebe, ani dorážka však nebyla přesná. I přes tři přesilové hry v závěrečné periodě se Oceláři nedokázali podruhé prosadit a hosté obětavým výkonem uhájili svůj třígólový náskok.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Kdo viděl dnešní hokej, tak bylo jasné, že rozhodla první třetina, prohráli jsme ji 0:3 a byl to náš nejhorší v této sezoně. Pardubice odskočily na 0:3, přehrávaly nás, měly lepší pohyb, byly rychlejší a vyhrávaly osobní souboje. Byli jsme všude druzí a tahali za kratší konec, proto jsme prohráli první třetinu. Potom jsme se samozřejmě snažili se zápasem něco udělat, možná jsme měli ve druhé třetině v útočném pásmu optickou převahu, ale Pardubice hrály dobře v obranném pásmu, dotahovaly hráče, hrály obětavě a spoustu střel nám zblokovaly, nemohli jsme to vůbec dostat na bránu. Do třetí třetiny jsme šli s cílem dát do páté minuty gól, ale dostali jsme za minutu a půl gól na 1:4, což byl další hřebíček v dnešním zápase. Myslím, že jsme odehráli asi nejhorší utkání v letošní sezoně.“

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Skvělý týmový výkon, chtěl bych kluky pochválit, v Třinci se nevyhrává každý den. Odvedli jsme tady výbornou první třetinu. Ve druhé třetině jsme trochu odešli, ale i tak byla odbráněná výborně. Začátek třetí třetiny jsme měli skvělý a potom si myslím, že se to jen dohrávalo. V první třetině se nám povedlo zužitkovat šance, proměnili jsme brejk a pomohl nám také výborný Klouček v bráně.“