26.3.2022

Dynamo zvládlo druhý domácí zápas a žije, dvakrát se trefil Paulovič

Druhý zápas na domácím ledě zvládlo Dynamo mnohem lépe a slaví první výhru ve čtvrtfinále! Pardubice ve čtvrtém utkání série poslal do vedení po dvanácti vteřinách Matěj Paulovič, který se zasloužil i o druhý pardubický gól. Závěrečné dějství sice začalo lépe pro Motor, ten vstřelil díky Voženílkovi první branku, ale Dynamo na to dokázalo vzápětí z hokejky Lukáše Anděla odpovědět. V samotném závěru ještě snížil Vondrka, ale Pardubice si i tak připsaly první výhru v play-off! Série se přesouvá za stavu 3:1 pro Motor na led Českých Budějovic.

Tipsport extraliga, ČF4, sobota 26.3.2022, Pardubice, enteria arena

České Budějovice

3:2
2:0, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 00:12 Paulovič (Mikuš; 5/5), 06:03 Paulovič (Cienciala, Košťálek; 5/4), 48:28 Anděl (Kaut; 5/5) – 46:41 Voženílek (Hanzl, Pech; 5/3), 59:40 Vondrka (Šenkeřík, Percy; 5/5). Rozhodčí: Obadal, Stano – Klouček, Zíka. Diváci: 9452. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 23:30 (4:11, 11:11, 8:8). Zblokované střely: 9:14. Hity: 7:5. Vhazování: 23:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Nedbal, Vála, Košťálek, Kolář, Hrádek, Petgrave – Paulovič, Poulíček, Camara – Říčka, Kousal, Cienciala – Hecl, Kaut, Blümel – Koffer, Anděl, Rohlík.
České Budějovice: Hrachovina – Piskáček, Percy, Šenkeřík, Bučko, Štich, Vráblík, Remta – Voženílek, Novotný, Valský – Abdul, Pech, Ondráček – Vondrka, Holec, Gulaš – Beránek, Hanzl, Karabáček.

Bleskový start do zápasu se povedl Dynamu. To se již po dvanácti vteřinách dostalo do vedení díky Paulovičovi, ten dobře tečoval střelu Juraje Mikuše, který měl po vyhraném vhazování spoustu času na střelu – 1:0. V sedmé minutě mělo Dynamo přesilovku, v níž David Cienciala perfektně našel volného Pauloviče, který puk z první poslal pod horní tyč českobudějovické branky a zvýšil tak na rozdíl dvou branek – 2:0.

Příležitost na snížení vedení Dynama měl Karabáček. Ten se objevil sám před Dominikem Frodlem, ale puk, který mu byl adresován, trefil nad pardubickou branku. Skvělá první třetina ze strany pardubického Dynama tak přinesla dvoubrankový náskok.

Začátek prostřední část zápasu mohl patřit hostům, jelikož Voženílek se dostal do úniku, při kterém se mu ale nepodařilo dostat puk za záda Frodla. O pár vteřin později se situace opakovala, akorát na druhé straně. Marek Hecl přijal přesnou přihrávku, ale jeho šanci Hrachovina vyrazil mimo tři tyče budějovické branky. Ve 33. minutě mohl na rozdíl tří branek zvýšit Ondřej Vála, ten se probojoval k odraženému puku, avšak následnou střelu si Hrachovina pohlídal.

Motoru se v 47. minutě podařilo snížit a zdramatizovat utkání. Dvojnásobné vyloučení využil v kontaktní trefu Daniel Voženílek, ke kterému se na hranici brankoviště dostal puk a tomu již nedělalo problém ho dostat do pardubické branky – 2:1. Netrvalo to však dlouho a Dynamo dokázalo odpovědět. Tomáš Kaut, který zrovna vyjel z trestné lavice, našel křižnou přihrávkou Anděla, ten udělal brankáři kličku, rozvlnil síť Budějovic a rozjásal plné pardubické tribuny potřetí – 3:1.

V závěru zápasu si ještě snížil Jakub Valský, avšak na vítězství Pardubic to již nic nezměnilo – 3:2. Dynamo dokázalo odvrátit konec čtvrtfinálové série a snížilo na 1:3!

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, dobrou první třetinu. Poté byl zápas vyrovnaný, možná jsme měli i trochu štěstíčko, které nám v prvních třech zápasech chybělo. Kluci zápas odpracovali, odmakali a tímto jim chci poděkovat. Ten zápas skončil a my se připravujeme na další, sérii chceme určitě přivést zpět sem do Pardubic.“

Jaroslav Modrý (HC Motor České Budějovice): „Bylo to určitě kvalitní utkání s fantastickou kulisou, mělo to náboj, plno osobních soubojů. My jsme udělali víc chyb, pár malých detailů jsme neudělali tak, jak děláme a stálo nás to utkání. Pardubice jsou klub s velkou tradicí a hrdostí a jen tak se nepoloží. Říká se, že poslední krok je nejtěžší a soupeři blahopřejeme k vítězství.“