1.3.2022

Dynamo nezvládlo duel v Českých Budějovicích

Pardubičtí hokejisté nezvládli důležitý souboj o první čtyřku v Českých Budějovicích a propadli se tabulkou. Jedinou branku při prohře 1:7 vsítil Jan Košťálek po nahrávce Roberta Kousala.

Tipsport extraliga, 52. kolo, úterý 1.3.2022, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

7:1
1:0, 4:1, 2:0
Branky a nahrávky: 11:51 Vráblík (Pech, Šenkeřík; 5/5), 24:16 Percy (Hanzl, Karabáček; 5/5), 29:30 Vráblík (Hanzl; 5/4), 33:07 Beránek (Vráblík; 4/5), 39:13 Ondráček (Abdul, Šenkeřík; 5/4), 40:20 Abdul (Pech, Šenkeřík; 5/4), 50:38 Ondráček (Šenkeřík; 5/5) – 38:24 Košťálek (Kousal; 5/4). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Zíka, Ganger. Diváci: 5487. Vyloučení: 5:7. Využití: 6:2. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 27:28 (12:4, 8:7, 7:17). Zblokované střely: 15:20. Hity: 8:4. Vhazování: 33:38. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1.
České Budějovice: Hrachovina – Štencel, Vráblík, Piskáček, Percy, Šenkeřík, Bučko, Remta – Beránek, Hanzl, Karabáček – Voženílek, Novotný, Valský – Abdul, Pech, Ondráček – Holec, Koláček, Vondrka.
Dynamo Pardubice: Frodl (30. Klouček) – Mikuš, Zdráhal, Kolář, Košťálek, Petgrave, Hrádek, Sergienko – Říčka, Poulíček, Cienciala – Kousal, Musil, Camara – Hecl, Anděl, Blümel – Paulovič, Urban, Švyrjov.

Úvod velmi důležitého střetnutí patřil Českým Budějovicích, které byly aktivnější a hned dvakrát se do zakončení dostal útočník Martin Hanzl, v obou případech ztroskotal na Dominiku Frodlovi. Do prvního tlaku před Hrachovinou se dostala až Musilova řada, která několikrát prověřila zkušeného brankáře Motoru. Krátce po polovině úvodní periody zavřel Motor svého soupeře v obranném pásmu. Z dobré pozice pálil nejprve Šenkeřík a následně už rozjásal Budvar arénu Roman Vráblík, když prostřelil Frodla z velkého úhlu na první tyčce – 1:0. Domácí byli i po vstřelené brance aktivnější. Voženílek nabízel zpoza branky kotouč Piskáčkovi, jemuž puk sjel z hole a putoval vedle hostující klece.

Domácí lépe vstoupili i do druhé třetiny, když v čase 24:16 připravil Martin Hanzl ideální střeleckou pozici na pravém kruhu pro úplně volného Stuarta Percyho, který pohotově překonal bezmocného brankáře Frodla – 2:0. Třetí nabídnutou přesilovku v prostřední třetině už Budějovičtí nepohrdli. Roman Vráblík nabral rychlost ve středním pásmu, protáhl se okolo Michala Hrádka a bekhendovým věšákem potřetí poslal puk do branky Dynama – 3:0. Po třetím inkasovaném gólu zamířil do pardubické klece Milan Klouček. První přesilovku si Pardubice zahrály až po polovině základní hrací doby. Po faulu na Camaru zamířil na trestnou lavici domácí Karabáček. I tato herní situace patřila domácím. Nejprve musel proti Vondrově samostatnému úniku zasahovat Klouček a chvilku před Karabáčkovým návratem se v další sólové akci prosadil ve formě hrající Martin Beránek – 4:0. Dvě minuty před druhou sirénou nabídl Motor Dynamu čtvrtou početní výhodu, kterou už hosté využili. Jan Košťálek přesně tečoval Kousalovu důraznou nahrávku za záda Hrachoviny – 4:1. Nadějnější výsledek hráčům v bílém dlouho nevydržel. Po Zdráhalově vyloučení využily České Budějovice přesilovou hru. Abdulovu milimetrovou nahrávku doklepl za Kloučka Jiří Ondráček – 5:1.

Českobudějovičtí vstoupili dobře i do poslední části hry. Jindřich Abdul se po dvaceti vteřinách protáhl pardubickou obranou a zvýšil na 6:1. Po pěti minutách hry se do velké šance dostal hostující Matej Paulovič, který ani nadvakrát nedokázal překonat Dominika Hrachovinu. Na začátku poslední desetiminutovky se mohli posedmé radovat domácí fanoušci. Petr Šenkeřík při signalizované výhodě lahůdkově našel Jiřího Ondráčka a ten v klidu překonal Kloučka – 7:1. Závěr zápasu nabídl poměrně ofenzivní podívanou, další branku už více než pět tisíc diváků v budějovické hale nevidělo.

Jaroslav Modrý (HC Motor České Budějovice): „Měli jsme výborný vstup do utkání a celou první třetinu jsme odehráli velmi dobře. Byli jsme aktivní a silní na puku. Úvodní část udala ráz celému utkání a kluci našli cestu k vítězství. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří přišli ve velkém počtu a vytvořili skvělou atmosféru, ve které bylo strašně fajn hrát.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Zápas se mi hodnotí těžko. Nastoupili jsme nepochopitelně ustrašeně s obrovským respektem. Nešly nám nohy a prohrávali jsme osobní souboje. Nevím, jestli to bylo ze strachu, nebo z nervozity. Budějovice nás přehrávaly od první minuty a na ledě existovalo jenom jedno mužstvo. Byl to náš nejhorší zápas v sezoně.“