13.1.2023

Dynamo zlomilo Liberec v závěru! V čase 59:49 rozhodl Robert Kousal

Vyrovnaný zápas s pohádkovým koncem! Dynamo v utkání třikrát vedlo, domácí však vždy našli na pardubickou branku odpověď a vše nasvědčovalo tomu, že se v Liberci bude prodlužovat. V čase 59:49 ale vystřelil tříbodovou výhru Dynama přesilovkovou trefou Robert Kousal a rozhodl tak o návratu Pardubic na první místo v tabulce.

Tipsport extraliga, 37. kolo, pátek 13.1.2023, Liberec, Home Credit Arena

3:4
1:1, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 09:50 Filippi (5/4), 28:12 Nedomlel (Filippi, Dlouhý; 5/5), 47:44 Flynn (Balinskis, Najman; 5/4) – 00:46 Radil (Kousal, Paulovič; 5/4), 23:33 Čerešňák (Sedlák; 5/5), 39:57 Sedlák (Cienciala, Čerešňák; 5/5), 59:49 Kousal (5/4). Rozhodčí: Kika, Ondráček – Ondráček, Hnát. Diváci: 6102. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Střely na branku: 36:35 (17:14, 12:7, 7:14). Zblokované střely: 14:10. Hity: 5:3. Vhazování: 22:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Balinskis, Nedomlel, Kolmann, Melancon, Derner, Štibingr, Aubrecht – Ordoš, Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, Najman, Flynn – Vlach, Jelínek, Rychlovský – Jenčovský, Šír, Dlouhý.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Bučko, Kolář, Vála – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Zeman – Štetka, A. Musil, Vondráček.

Úvod zápasu se Dynamu povedl na výbornou. Už po necelé půlminutě usedl na trestnou lavici Nedomlel a přesilovou hru využil v čase 0:46 Lukáš Radil, který dostal na pravém kruhu dost prostoru k tomu, aby zamířil a trefil volné místo pod Kváčovou vyrážečkou - 0:1. Vedení vydrželo Dynamu do poloviny první třetiny. Po nepřehledné situaci v pardubickém brankovišti využil Tomáš Fillipi, pro kterého nebyl problém uklidit kotouč za dezorientovaného Romana Willa - 1:1.

V závěru první třetiny ještě mohli překlopit skóre na pardubickou stranu Lukáš Sedlák a Tomáš Vondráček, oba však vychytal Petr Kváča. Početná skupina pardubických fanoušků se tak dočkala až ve druhé dvacetiminutovce. Na modré čáře napřáhl Peter Čerešňák, jehož bomba zapadla přesně pod horní tyč liberecké branky - 1:2. Také tentokrát však domácí přišli s odpovědí. Blok hráčů před Romanem Willem propálil tvrdou střelou Richard Nedomlel - 2:2.

Tři vteřiny před koncem druhé třetiny však poslal Dynamo znovu do vedení přesnou střelou Lukáš Sedlák, kterého našel skvělou přihrávkou zpoza branky David Cienciala - 3:2. Ve třetí třetině nejprve Liberec nevyužil několik slibných příležitostí. Na Romana Willa si však nepřišli Melancon, Flynn, ani Rychlovský. Nakonec se však přeci jen mohli domácí radovat. Na konci liberecké akce byl Oscar Flynn, který tak opět vyrovnal skóre - 3:3.

Závěr však patřil Dynamu. Richard Nedomlel nebezpečně atakoval Lukáše Sedláka, za což vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty a pardubičtí přesilovou hru využili. V čase 59:49 rozhodl o výhře a návratu na první místo v tabulce Robert Kousal - 3:4.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Bylo to velmi dobré a rychlé utkání. Padlo hodně branek, hrálo se nahoru, dolů. Rozhodly speciální týmy. Proměnili jsme dvě přesilovky a ubránili jsme čtyřminutové oslabení. Je dobré, že jsme v zápase vždy vedli a šli jsme si za tím. Těch dvanáct vteřin před koncem se štěstí přiklonilo k nám. Myslím si, že jsme byli o chlup lepší než Liberec a výhru jsme si zasloužili."