31.3.2024

Dynamo vyválčilo první bod! Ve třetí třetině rozhodl Ondřej Vála

Pardubičtí hokejisté porazili v prvním semifinále Play off Tipsport extraligy Litvínov 2:1. Dynamo v zápase prohrávalo gólem z 10. minuty, ještě v první třetině srovnal Matej Paulovič. Ve druhé třetině enteria arena gól neviděla. Rozhodnutí přišlo ve 45. minutě, kdy Ondřej Vála otočil skóre ve prospěch svého týmu a vystřelil Dynamu vedení v semifinálové sérii.

Tipsport extraliga, SF1, neděle 31.3.2024, Pardubice, enteria arena

2:1
1:1, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 16:44 Paulovič (Kaut, Čerešňák; 5/5), 44:10 Vála (5/5) – 09:22 Kudrna (Abdul, Jícha; 5/5). Rozhodčí: Kika, Ondráček – Lhotský, Rampír. Diváci: 10050. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Střely na branku: 42:21 (20:11, 16:4, 6:6). Zblokované střely: 28:17. Hity: 10:13. Vhazování: 47:16. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček.
Litvínov: Tomek – Zile, Jaks, Baránek, Demel, Czuczman, Zeman, Šalda – Koblasa, D. Kaše, O. Kaše – Kirk, Sukeľ, Hlava – Kudrna, Jícha, Abdul – Maštalířský, Zygmunt, Havelka.

Čtvrtý domácí zápas v play off – čtvrtá výhra! Dynamo se v semifinále ujalo vedení 1:0 na zápasy, série pokračuje druhým duelem v enteria areně v pondělí 1. dubna v 17:00.

Dynamo vstoupilo do prvního semifinálového utkání velkým tlakem, v prvních deseti minutách se hrálo téměř výhradně před litvínovskou brankou. Ani ve čtvrtém domácím zápase play off ovšem Pardubice do vedení jako první nešly, skóre otevřela v 10. minutě Verva.

Vyrovnávací trefu obstaral proměněným samostatným únikem Matej Paulovič, který se prosadil podruhé v play off.

Druhý gól ve vyřazovacích bojích vstřelil také Ondřej Vála, který se prosadil ve 45. minutě také z brejkové situace. Valis je zatím jediným obráncem Dynama, který se trefil v play off.

V první i druhé třetině měli Pardubičtí výraznou střeleckou převahu. V úvodní části to bylo 20:11, ve druhé 15:4.

Pardubičtí hokejisté byli ukázkově disciplinovaní, v utkání nebyli ani jednou vyloučení.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme výborný vstup do utkání, ta první třetina z naši strany byla dobrá. Měli jsme dobrý pohyb, vyhrávali jsme souboje, udělali jsme si převahu. I ve druhé třetině jsme byli aktivní, ale potřebujeme proměňovat vypracované šance. Za výhru jsme hrozně rádi, za druhým gólem jsme si šli. Bereme to ale s pokorou, nesmírně si toho vážíme a samozřejmě víme, že nás zítra čeká další těžký zápas. Připravíme se na něj a půjdeme dál."