27.10.2023

Dynamo na Litvínov nestačilo, rozhodla první třetina

Pardubičtí hokejisté prohráli ve 14. kole Tipsport extraligy na ledě Litvínova 1:4. O výsledku rozhodla první třetina, ve které Verva vstřelila tři góly. Dynamo bylo ve zbytku utkání aktivnější, ale brankáře Mateje Tomka překonal pouze Lukáš Radil. Dvě a půl minuty před koncem přidal Litvínov pojistku do prázdné branky. Pardubice poprvé v sezoně zůstávají bez bodu a v tabulce jsou na druhém místě.

Tipsport extraliga, 14. kolo, pátek 27.10.2023, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky

4:1
3:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 03:54 Koblasa (Jaks; 5/5), 11:49 Kirk (Maštalířský, Abdul; 5/5), 19:44 Gut (Koblasa, Baránek; 5/5), 57:30 Kirk (Koblasa, Jurčík; 5/5) – 41:30 Radil (Vála, Kaut; 5/5). Rozhodčí: Ondráček, Šindel – Svoboda, Zíka. Diváci: 5944. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 21:32 (14:8, 3:13, 4:11). Zblokované střely: 5:23. Hity: 15:14. Vhazování: 26:45. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Litvínov: Tomek – Zile, Demel, Baránek, Jaks, Czuczman, Zeman, Šalda – Kudrna, Gut, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Maštalířský, Kirk, Abdul – Válek, Jurčík, Havelka.
Dynamo Pardubice: Klouček (20. Will) – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Kolář – Kaut, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Cienciala, Paulovič – Mandát, Rákos, Rohlík.

Přímý souboj o první místo v tabulce rozhodovala první třetina, která Dynamu nevyšla. Verva se ve čtvrté minutě ujala vedení a do přestávky přidala ještě další dvě branky.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupily Pardubice s Romanem Willem v brance. V průběhu celé třetiny bylo Dynamo aktivnější a přestřílelo soupeře v poměru 13:3, ale překonat brankáře Mateje Tomka se dlouho nedařilo.

Až ve třetí třetině zlomil Tomkovo kouzlo nejlepší extraligový střelec Lukáš Radil, který vstřelil svůj 11. gól v sezoně a snížil na rozdíl dvou branek. Dynamo nadále tlačilo, ale více už zápas zdramatizovat nedokázalo.

David Cienciala v Litvínově nastoupil do svého čtyřstého utkání v Tipsport extralize. Více než čtvrtinu zápasů odehrál v pardubickém dresu. Celkově si v nejvyšší soutěži dosud připsal 177 kanadských bodů.

Poprvé v sezoně nastoupil po zranění do soutěžního utkání útočník Ondřej Rohlík. Naskočil do čtvrté formace vedle Daniela Rákose a Jana Mandáta. Na ledě strávil 9 minut a 38 vteřin, na branku vyslal 1 střelu a připsal si 1 hit.

Highlights:

Marek Zadina (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice):„Myslím si, že dnešní zápas rozhodla první třetina. Tam náš výkon nebyl optimální, a i když jsme se na to připravovali, museli jsme se přizpůsobit tomuto ledu, který je tu menší a věděli jsme s čím Litvínov přijde. V první třetině jsme tahali za kratší konec. Litvínov byl produktivní, z těch šancí, co si vytvořil, dal gól. Nám se to nepodařilo zastavit, a to si myslím, že rozhodlo. Před druhou třetinou si hráči něco řekli v kabině, začali to plnit a myslím, že jsme začali hrát dobře. Druhá a třetí třetina byla z našeho pohledu dobrá, tlačili jsme se do brány, vytvořili jsme si šance, ale i díky dobrému výkonu brankáře jsme je nedokázali proměnit. Samozřejmě nás to mrzí, ale v první třetině jsme zaspali a ta rozhodla o výsledku dnešního utkání.“