19.2.2023

Dynamo po jasné výhře v Karlových Varech slaví prvenství v základní části

Východočeši v Karlových Varech napravili domácí nezdar, nastříleli pět branek, Roman Will udržel čisté konto a zároveň se mohou poprvé od sezony 2003/2004 radovat z vítězství v základní části Tipsport extraligy. Dvakrát se prosadili Robert Kousal s Lukášem Sedlákem, výhru pečetil Tomáš Vondráček. Pardubice vyhrály v letošní sezoně již podvacáté na ledě soupeře, tím tak stanovily nový rekord v počtu venkovních výher.

Tipsport extraliga, 48. kolo, neděle 19.2.2023, Karlovy Vary, KV Arena

Karlovy Vary

0:5
0:0, 0:1, 0:4
Branky a nahrávky: 32:42 Kousal (Hyka, Čerešňák; 5/5), 40:39 Sedlák (Košťálek; 5/5), 41:16 Kousal (Radil, Zohorna; 5/5), 46:58 Sedlák (Hyka; 5/5), 55:14 Vondráček (Poulíček, Cienciala; 5/4). Rozhodčí: Šír, Ondráček – Gerát, Zíka. Diváci: 3626. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 11:41 (2:13, 7:15, 2:13). Zblokované střely: 4:19. Hity: 8:3. Vhazování: 22:31. Průběh utkání: 0:5.
Karlovy Vary: Lukeš – Havlín, Huttula, Kočí, Stříteský, Rohan, Dlapa, Mikyska – Koblasa, Černoch, Beránek – Rachůnek, Hladonik, Kofroň – Adámek, Kružík, Kohout – Redlich, Koffer, Šmajda.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Zeman – Rouha, A. Musil, Vondráček.

Pardubice nastoupily proti Energii aktivně a chtěly mít utkání od prvních minut ve svých rukách. První větší šanci vypracoval v sedmé minutě Hyka pro Koláře, jenž po nahrávce zpoza brány měl dostatek času pro střelu, Lukeš jeho pokus vyrazil do ochranné sítě. O minutu později mohli z ničeho nic udeřit domácí, v přečíslení dvou na jednoho dostal naservírovaný kotouč Redlich, nemířil ale přesně. Dynamo ovládlo první dvacetiminutovku na střelu na branku jednoznačně 13:2, ale ani v přesilovce v závěru třetiny nedokázalo změnit bezbrankový stav zápasu.

Hned v úvodu druhého dějství se dostal do samostatného úniku Hyka, jeho pokus z mezikruží Lukeš zneškodnil. Dynamo nezužitkovalo další přesilovku a následně se muselo bránit v oslabení, v němž vytáhl pohotový zákrok hokejkou Roman Will, který vypíchl puk Hladonikovi při snaze udělat kličku před brankou. Až pětadvacátá střela na branku v podání hostů znamenala první branku utkání, Čerešňák ve 33. minutě poslal parádní žabkou dopředu Roberta Kousala, jenž poslal svou přízemní střelu přesně k tyči – 0:1. Náskok mohl rychle navýšit kapitán Poulíček, střelou z levé strany ani následnou dorážkou se neprosadil. Karlovy Vary měly k dispozici téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři, tu však nedokázaly zužitkovat. Největší šanci na vyrovnání měl po přihrávce od Huttuly Černoch, ten však z gólové pozice minul, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Pardubice.

Východočechům se povedl vstup do třetí třetiny, čímž definitivně překlopili duel na svou stranu. Košťálek využil chybné rozehrávky Huttuly ke střele, ta se v prostoru mezi kruhy odrazila k Lukáši Sedlákovi a ten uklidil puk do sítě – 0:2. V čase 41:16 už hosté vedli o tři branky, Radil projel do útočného pásma, kde přenechal puk Robertu Kousalovi a ten z kruhů podruhé v utkání vyzrál na brankáře Lukeše – 0:3. Ve 47. minutě přidal svou druhou přesunou trefu také Lukáš Sedlák, jenž dobře pracoval v předbrankovmé prostoru a odražený kotouč dostal za brankovou čáru – 0:4. Sedlák kromě dvou gólových zásahů předvedl pěstní výměnu názorů, když se pustil do Dlapy, který tvrdě atakoval Tomáše Hyku. Při pětiminutové početní výhodě pečetil vítězství Pardubic gólem na 5:0 úspěšnou dorážkou střely Poulíčka před brankou clonící exkarlovarský Tomáš Vondráček – 0:5. Dynamo si díky zisku tří bodů zajistilo vítězství v základní části Tipsport extraligy, tu ovládne poprvé od sezony 2003/2004.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Dnes to bude asi jednoduché a rychlé hodnocení. Podali jsme velice dobrý, koncentrovaný výkon. Roman Will byl spolehlivý v brance, všichni hráči podali velice slušný výkon. Myslím, že jsme byli od první do poslední minuty lepší a zaslouženě jsme vyhráli.“